AnalizBitcoin Yatırımcıları Dikkat: ABD Doları Bir Direnci Daha Kırıyor!

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: ABD Doları Bir Direnci Daha Kırıyor!

Dolar için düşüş başlıyor mu?

Takip et blank

Bitcoin ve kripto paralar ABD dolar endeksinin (DXY) hareketlerinden etkilenmeye devam ediyor. ABD Merkez Bankasının (FED) 75 baz puanlık faiz artırma ihtimali bile, DXY’nin tekrardan yükselişe geçmesini sağladı.

Aylık grafikte an itibariyle kritik bir direnç seviyesi olan 103.85’ün üstünde olan DXY, 2 hafta sonra bu seviye üzerinde bir aylık kapanış yapması halinde, kripto piyasasında bir kaos yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Her ne kadar geçtiğimiz ayın kapanışı bir bearish mum formasyonu olarak nitelendirilse de, FED’in alacağı kararlar, DXY’nin ve kripto paraların hareketlerini yoğun bir şekilde etkilemekte.

İlerleyen süreçte DXY’de kritik bir direnç seviyesi olan 103.85’ün kırılması, 120 puan seviyelerine kadar bir yükseliş yaşanmasına neden olabilir.

Böyle bir olası yükseliş senaryosunda ise Bitcoin‘in 10 – 15 bin dolar aralığına kadar düşüş yaşaması kaçınılmaz gibi gözükmekte.

blank

Bitcoin İçin Her şey Olumsuz mu?

Bitcoin’de yön tayini yarın akşam TSİ 21.00’da gerçekleşecek. Şuan itibariyle piyasaların FED‘in 75 baz puanlık faiz artışını fiyatladığını görmekteyiz.

FED başkanı Jerome Powell’ın açıklayacağı faiz kararının 50 baz puan yönünde gelmesi halinde, Bitcoin ve kripto paraların tekrardan yükselişe başlaması beklenebilir.

Böyle bir senaryoda 89 puan seviyelerine kadar düşüş yaşayabilecek olan ABD dolar endeksi, küresel piyasaların tekrardan toparlanmasını sağlayabilir gibi gözükmekte.

Türk Lirası, ABD Doları Karşısında Nasıl Hamleler Yapabilir?

DXY’nin bu seviyelerden düşüşe geçmesi ülkemizde de ABD dolarının Türk lirası karşısında gevşemesini sağlayacaktır. 16 Türk lirası seviyelerine kadar düşüş yaşayabilecek olan ABD doları, bu seviyenin altından işlem görmesi çok olası gözükmüyor.

ABD dolarında yukarı yönlü hamleler gelmesi halinde ise okurlarımızın 20 Türk lirası kritik direnç seviyesini takip etmeleri gerekiyor.

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de Bu Çarşamba Günü, Büyük Yükseliş Başlayabilir!

Bitcoin'de satıcı baskısıyla geçen bir hafta daha son buldu. Üst üste haftalardır kripto para birimlerinden zarar eden yatırımcılar, artık isyan etme seviyesine gelmiş durumda. Birçok...

Sıcak Gelişme: Sonunda, Binance’den Bitcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasını derin bir şekilde etkilediği görülüyor. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan düşüşler sonucu ağdaki işlem tıkanıklığı nedeniyle Bitcoin...

Bitcoin Destekçisi ve Binance CEO’su, Bu Altcoin İçin Kötü Haber Verdi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance kurucusu ve CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) BNB borsa coini hakkında...

Binance CEO’su: “Bitcoin Düşsün, Biz Buradayız ve Gitmeyeceğiz”!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Binance borsasının kurucu ortağı ve CEO'su olan Changpeng Zhao,...

Eski ABD Bakanı Sinyali Verdi, Bitcoin ve Küresel Piyasalar Çöktü!

Dünya piyasaları bu hafta itibariyle çalkalanmaya devam ediyor. Çok büyük bir çöküş yaşayan yatırım araçları, yatırımcıları ters pozisyonda bıraktı. Birçok yatırımcı ise bu çöküşün nedenini...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED, 75 Baz Puan Faiz Artış Kararı Alacak!

Bitcoin ve kripto piyasasında zor günler yaşanmakta. Halen toparlanamayan BTC, ABD doları karşısında ezilmeye devam ediyor. Bu hafta itibariyle ise FED yeni faiz kararını açıklayacak....