Bitcoin (BTC)Bitcoin Yatırımcıları Artık Korkmuyor: İşte BTC İçin Kritik Seviye

Bitcoin Yatırımcıları Artık Korkmuyor: İşte BTC İçin Kritik Seviye

BTC için eşik aşıldı!

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tam olarak bütün umutların tükenmeye başladığı bir anda fantastik bir yükseliş elde ederek bütün piyasayı eski haline döndürmeye yönelik adım attı.

blank

Bitcoin Kritik Noktayı Geçti

Bitcoin’in 1 saatlik grafikte bir anda 44.000 dolar bandından 48.000 dolar bandına doğru olan yükselişi sadece BTC için değil altcoinler için de yeni bir rallinin kapısını araladı. Yatırımcılar bir anda 48.000 dolara ulaşılmasından dolayı ise artık korkmuyor gibi gözüküyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksindeki korku seviyesi yavaş yavaş azalmaya başlarken, BTC için ise kritik bir seviyenin daha kaldığı görülüyor. Endeks, perşembe günü 20/100 seviyesindeyken cuma günü itibarıyla bir anda 54/100 seviyesine geldi. Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, son videosunda 45.000 dolar üstü haftalık kapanışın kritik olduğunu belirterek yatırımcılara dikkatli olma çağrısında bulundu.

blank

Material Scientist tarafından paylaşılan hacim ile alım satım verilerine bakıldığında ise kesinlikle 45.000 dolar gerçek anlamda risk teşkil ediyor.

Bir başka ünlü analist Rekt Capital ise BTC’nin 4 aydır devamlı olarak MHL yapısı oluşturduğunu yani her ay diğer aya göre daha az zirvedeki bir noktaya ulaştığını ve burada kapanış yaptığını vurguladı. Analist, bu sayede yatırımcıların her ay daha düşük seviyeden BTC aldığını ancak korkunun azaldığını ifade etti.

Bitcoin fiyatı an itibarıyla 48.000 doların da üzerine çıktı ve korkulan seviye olarak görülen 45.000 dolar, artık sorun teşkil etmiyor olabilir. Yine de BTC’nin haftalık kapanışı, yatırımcılar için önemli bir veri olacak.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler