blank
AnalizBitcoin ve Ethereum Sert Düştü! BTC - ETH Teknik Analizi

Bitcoin ve Ethereum Sert Düştü! BTC – ETH Teknik Analizi

Bitcoin ve Ethereum teknik analizi..

Takip et blank

Kripto para piyasasında yükselişler ve düşüşler olmaya devam ediyor. 10 Kasım 2021 gecesinde kripto paralarda sert düşüşler gerçekleşti. En büyük kripto para olan Bitcoin 7000 dolar düşüş yaşarken Ethereum ise 400 dolarlık düşüş yaşadı.

blank

Dün akşam ki düşüşlerin ardından kripto paralar hızlı bir şekilde kendilerini toparlamaya devam ediyor. Dünyanın en büyük vadeli işlem borsasında dün akşam yaşanılan düşüş de 700bin dolarlık long işlem tasfiye edildi.

Bitcoin İçin Kritik Seviyeler Neler?

Yayın saati itibariyle 65.240 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin, 7000 dolarlık bir çöküş ardından hızla toparlamaya devam ediyor. 69.072 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin bir anda 62.850 dolar seviyelerine düşmüştü.

Şuan 63.200-64.900 dolar ana desteğinin hemen üstünde bulunan Bitcoin, bu sert düşüşte bile ilk ana desteğini bile kaybetmeyip üstünde kalması yatırımcıları mutlu etmeye devam ediyor. Düşüşler olsa da hızlı bir şekilde toparlayan Bitcoin gözünü 100.000 dolar seviyesine dikmiş gibi gözüküyor.

67.588 dolar seviyesinin önemli bir direnç olduğu Bitcoin’de bu seviyenin aşılıp üzerinde günlük kapanış yaptığı takdir de önce 70.000 dolar psikoloji direncine ardından ise 100.000 dolar seviyelerine kadar bir yükselişe başlaması bekleniyor.

Bitcoin’de bu düşüş havası devam ettiği takdirde 63.200-64.900 dolar ana desteğinin altına sarkması durumunda ilk takip edilmesi gerek seviye olarak 60.063 dolar seviye ve 57.000 ana desteği dikkat çekiyor.

blank

Ethereum İçin Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin’in dün akşamki düşüşünden yaralar alan Ethereum, yaralarını hızla sarmaya devam ediyor. Dün akşam 400 dolarlık bir düşüş yaşayan Ethereum, 250 dolarlık yükselişle 4700 dolar seviyelerine ulaşmış durumda.

4868 dolar seviyelerinden reddedilen Ethereum çok güzel bir yükselen paralel kanal içinde hareket etmekte. Bu kanaldan çıkmadığı takdirde yatırımcılarını güzel kazançlar sağlayabilecek olan Ethereum’da dikkat çeken iki direnç seviyesi 4714 dolar ve 4868 dolar seviyeleri oluyor.

Bu seviyeler üzerinde günlük kapanışlar yapmayı başarabildiği takdir de 5000 dolar seviyelerine rahat yükselebilecek olan Ethereum’da düşüş durumunda takip edilecek ilk seviye 4600 ara desteği ve 4350 dolar ana desteği dikkat çekiyor.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

“Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır” Sözün Sahibi Van Poppe!

Bitcoin (BTC) 53.500 - 54.500 dolar arasında kendine yön belirlemeye çalışırken, genel kripto piyasası da toparlanmak için BTC'nin yapacağı bir sonraki hamleyi izliyor. Kripto...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

İşlerin Kötü Gittiği Cardano (ADA) İçin Önemli Açıklama!

Cardano (ADA), 7 günlük sürede %22 gibi inanılmaz bir değer kaybı yaşadı ve bütün kripto para sektöründe en sert düşen top 10 coinlerinden birisi...