AltcoinBitcoin ve Altcoin Sektöründe Hack Olayları Bitmiyor! Binance CEO'su CZ Ne Dedi?

Bitcoin ve Altcoin Sektöründe Hack Olayları Bitmiyor! Binance CEO’su CZ Ne Dedi?

Saldırganların yeni hedefi ANKR oldu

Takip et blank

Kripto para sektöründe her zaman olduğu gibi hack olayları yaşanmaya devam ediyor. Birçok yatırımcının mağdur olmasına sebebiyet veren bu hack olaylarına bu sabah itibariyle bir yenisi daha eklenmiş durumda.

Son yapılan bir duyuruya göre, BNB Zincirine dayalı merkezi olmayan bir finans protokolü olan Ankr istismar edildi. Bu saldırı sonrasında saldırgan, çok sayıda Ankr Reward Bearing Staked BNB (aBNBc) jetonu oluşturmayı başardı.

Blockchain güvenlik firması PeckShield’a göre, aBNBc tokenin sözleşmesinde sınırsızlık hatası bulunuyor. Bu açıktan yararlanan hacker, attığı adımların ardından bu jetonun fiyatının sıfırlanmasını sağladı.

Saldırgan, çalınan fonların bir kısmını merkezi olmayan bir kripto para karıştırıcısı olan Tornado Cash’e aktardı. PeckShield ise haksız yere elde edilen bu kripto paraların bir kısmının Celer ve deBridgeGate platformları aracılığıyla köprülendirildiğini vurguluyor.

Bir zincir üstü analiz firması olan Lookonchain’e göre, bilgisayar korsanı yaklaşık 10 milyon dolar değerinde USD Coin (USDC) ele geçirdi.

Bu yaşananların ardından sonra ise Binance kurucusu CZ resmi Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili şu sözleri aktardı:

“Ankr’de olan saldırıların ardından ilk analiz: geliştirici özel anahtarının saldırıya uğradığı ve bilgisayar korsanının akıllı sözleşmeyi daha kötü niyetli bir sözleşmeyle güncellediği ortaya çıktı”.

“Binance birkaç saat önce para çekme işlemlerini durdurdu. Ayrıca bilgisayar korsanlarının CEX’imize aktardığı yaklaşık 3 milyon doları dondurdu.”

Yaşanan bu olayların ardından sonra ise ANKR’nin dakikalar içerisinde yüzde 10’a yakın düşüş yaşayarak 0.2031 dolara gerilediği görüldü.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugatti Group İle Anlaştı!

Kripto para sektörünün lider meme coin'i  Dogecoin'in (DOGE) en büyük rakibi olarak gösterilen Shiba Inu (SHIB), uzun bir süredir Ethereum balinalarının gözde altcoin'lerinden bir...

Bitcoin’de (BTC) Büyük Patlama İçin Artık Son Günler!

Birçok kripto para yatırımcısı, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) artık yeni bir yükseliş trendi başlatmasını bekliyor. 2022 yılında sert düşüşler yaşayan BTC, yatırımcıların...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Altcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle tabiri caizse meltem rüzgarları esmeye başladı. Dijital varlıkların bir süredir kademe kademe değer kazanıyor olması, kripto para yatırımcılarının tekrardan...

Canlı: FED Yetkilisi Konuşuyor! Bitcoin Düşüşe mi Geçecek?

Bugün itibariyle kripto para sektöründe yükselişlerin yaşandığı gözlenmekte. Bitcoin kayda değer bir yükseliş yaşamamış olsa da, bazı altcoin'ler son 24 saat içerisinde çok ciddi...

İşte Bu Hafta Bitcoin’den Ayrışıp En Fazla Yükselen Altcoin’ler!

Kripto para sektöründeki zorlu ayı sezonu devam ediyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) halen beklenen yükselişleri yaşayamamış olsa da, bazı...

Bitcoin (BTC) Bu Kritik Direnci Aşarsa, Ralli Başlar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın başlamasıyla birlikte yükselişe geçti. Her ne kadar BTC'deki yükselişler devasa seviyelere ulaşmamış olsa da, Bitcoin'in değer...