Analiz Bitcoin Rekor Kırmaya Devam Ediyor! 30.000 Dolar Direncini Kıran BTC İçin Önemli...

Bitcoin Rekor Kırmaya Devam Ediyor! 30.000 Dolar Direncini Kıran BTC İçin Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin, Bitcoin dominance ve kripto korku endeksi analizi, analist tahminleri neler?

Takip et blank

Bitcoin sert yükselişlerine devam ediyor. 12 Mart günü 3700 dolar seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para 2 Ocak 2021 tarihinde yeni bir rekora daha imza attı. O günden bu zamana kadar %721 seviyelerinde yükseliş yapan lider kripto para için önümüzdeki kritik seviyeler neler gelin birlikte göz atalım..

Bitcoin (BTC) Günlük Grafikte Görünümü

Bitcoin için altımızda bir çok destek seviyesi bulunsa da önümüzde sadece yükselen tepelerin trend çizgisi bulunuyor. 32300-32500 seviyeleri ve öncesinde 32000 psikolojik direnci Bitcoin için kritik dirençler olarak görülüyor.

Bu direnç noktalarından düşüş görmemiz durumunda ilk takip edilecek seviye 29300-28850 destek seviyesi ikinci takip edilecek seviye ise 26700-26000 destek seviyesi olması bekleniyor.

blank

Peki analistler BTC için ne düşünüyor?

Ünlü Bitcoin Analisti Koroush AK “Bitcoin 100.000 Dolar!”

Bu günlerde Bitcoin’in sert yükseliş yaptığını ve önünde artık direncin kalmadığı belirten ünlü analist, 2021 yılı için Bitcoin’in 100.000 dolar olmasının çok kolay bir hedef olduğunu Twitter’dan takipçilerine bildirdi.

Tarık Eroğlu’ndan Bitcoin Açıklaması!

Türk analist Bitcoin için takip ettiği grafiği takipçileriyle paylaştı. Teknik olarak Bitcoin’in daha üst seviyelere gelmesini beklediğini söyleyen analist, önümüzdeki günlerde grafiklerini güncelleyeceğini duyurdu.

Michaël Van De Poppe Bitcoin Hedefini 32.750 Dolar Olarak Bildirdi!

Twitter’dan yatırımcılarına Bitcoin için hedefler vermeye devam eden ünlü analist 30.000 doların kırılması durumunda 32.750’a kadar Bitcoin’in yükselmesini beklediğini duyurdu.

Bitcoin Dominance’sı Günlük Grafikte Görünümü

Bitcoin’in yükselişi ardından altcoinler de sert yükselişler bekleyen yatırımcılar her seferinde mağdur olmaya devam ediyor. Bitcoin dominance seviyesi 72-73,79 direnç seviyesinde bulunuyor. 

Bu seviyeden sert bir reddedilme görmemiz durumunda altcoinlere sert para girişleri olabilir. Ancak hakimiyetin bu seviyelerden gerilemesi beklense de, 72 seviyelerinin seviyenin yukarı kırılması altcoinlerin çok daha fazla gerilemesine sebep olacak gibi gözüküyor.

blank

Kripto Korku Ve Açgözlülük Endeksi

Bugün yaşanan yükselişlerle birlikte “açgözlülük” endeksin 94 puan seviyelerine kadar yükselmesi analistleri tedirgin etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda bu puanların ne kadar tehlikeli olduğunu ve indexin bu seviyelere yükseldiğinde çok sert düşüşler görmüştük. Bugünler de böyle bir geri çekilmenin yaşanması da çok olası gözüküyor.

Her ne kadar Bitcoin sert yükselmeye devam etse de riskleri göz önünde bulundurarak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

blank

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP Fiyatı Konusunda Analistler Ne Düşünüyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen Ripple, son dönemde açıklamaları ile gündemde. SEC yönetimine karşı açıklamaları sonrasında yatırımcıları daha fazla...

XRP Fiyatı İçin Analistler Ne Düşünüyor?

SEC ve Ripple arasında başlayan dava süreci henüz geçerliliğini koruyor. Çok sayıda XRP yatırımcısı kazançlarının yerini büyük zararların aldığını belirtirken, binlerce yatırımcının bu dönemde...

Analistler Pozitif Düşünüyor: Ethereum Fiyatında 880 Dolar ‘Aşılamayacak’ Engel Değil!

Ethereum fiyatı 750 dolar seviyelerini görerek kritik engelleri aştı. Yatırımcılar henüz 800 dolar engelinin aşılmaması nedeniyle bazı endişelere sahip ancak piyasada beklentiler yükselişlerin devam...

XRP Hakkında Öyle Bir Açıklama Yaptı Ki, Okuyan Bir Daha Okuyor!

Kripto para birimi odaklı araştırma şirketlerinden The TIE'de çalışan Josh Frank, XRP hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 2018 yılından bugüne kadar geçen sürede 130 milyar...

2021 Yılında Kripto Para Yatırımlarının Ve Bilincin En Çok Gelişeceği Ülke…

2020 yılında kripto para satın alan ilk yatırımcı sayısında büyük artış yaşandığı tahmin ediliyor. Milyarlarca dolar değerinde yeni yatırımların girdiği piyasada büyük oranda yatırımcı...

XRP Almak İmkansız Mı Olacak? – Borsaların XRP’yi Silmesi Ne Anlama Geliyor? – Fiyatı...

Son günlerde kripto para piyasalarında en çok konuşulan ve en önemli konu olan Ripple ve SEC arasındaki dava sürecinin XRP fiyatına etkisi gündemdeki yerini...