blank
AnalizBitcoin Ralli Öncesi Ne Kadar Düşebilir? – BTC Teknik Analizi!

Bitcoin Ralli Öncesi Ne Kadar Düşebilir? – BTC Teknik Analizi!

Bitcoin’de (BTC) 60,000 dolar kısa vadeli dip miydi?

Takip et blank

Ekim ayına yükselişle giren kripto para piyasası lideri Bitcoin’de (BTC) 67,000 dolarlık bir ATH görülse de henüz beklenen hareketin gelmediği düşünülüyor.

blank

Zirve seviyeden sonra %11’lik gerilemeyle 60,000 dolar civarına kadar düşen ve hatta 59,859 dolara iğne atan BTC, 1,15 trilyon dolar üzerindeki piyasa değerini korumaya devam ediyor. Son bir haftadaki hareketler özelinde 60,000 doları koruyan BTC’nin yükselmeye eğimli olduğu görülüyor.

60,000 Doların Önemi!

4 Saatlik grafikte 15 Ekim günü 60,000 doların yukarı kırılmasının ardından 24 Ekim 15:00 mumu dışında bu seviye altında mum kapanışı yapmayan BTC, yayın saati itibariyle 62,850 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Aynı zamanda psikolojik bir destek seviyesi de olan 60,000 dolar hakkında CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju tarafından önemli bir açıklama geldi. CEO, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda vadeli işlemler tarafında 840 milyon dolarlık alım geldiğine işaret etti. Bu alımın fiyatın 60,000 dolara yaklaşmasıyla gerçekleştiğine dikkat çeken Ju, bu seviyenin önemli bir destek olduğunu belirtiyor.

Kısa Vadede Olası İki Senaryo!

Hem günlük hem de haftalık açıdan bahsettiğimiz 60,000 dolar seviyesini koruyan BTC, 4 saatlik grafikte ilk düşüş trendinden sonra ikinci düşüş trendine takılıyor.

Kırmızı düşüş trendi etkisi altında 60,000 dolar yakınlarında bir süre ilerleyen ve ardından bu trendi yukarı kıran BTC’nin 63,710 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Ardından yeniden hafif de olsa bir düşüş yaşayan BTC, bu sefer sarı düşüş trendi etkisinde hareket ediyor.

Peki bu durumda nasıl bir hareket bekleniyor?

blank
Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

BTC için ilk olarak MA20 seviyesine de denk gelen 61,871 dolardaki yatay seviyenin destek olması bekleniyor. Bu desteğin ardından BTC yükselir ve beyaz ve sarı trend çizgilerini aşarsa ilk etapta fiyat, 66,381 dolar civarını hedefleyebilir.

Ancak MA20 aşağı kırılırsa fiyatın yeniden 60,000 dolar seviyesini denediği görülebilir. Bu noktada RSI’ın 50 seviyesi altına inmesi bu ihtimali kuvvetlendiriyor. Fiyatın bir kez 60,000 dolar seviyesinden yukarı dönmesi beklenirken bu dönüşte 61,871 dolar direnç olarak çalışacaktır.

Son olarak 60,000 dolar seviyesi alım için uygun görülürken altındaki iki mum kapanışının kısa vadeli yatırımcılarda stop olma işareti olduğu düşünülüyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...