blank
AnalizBitcoin Karar Aşamasında, Boğa mı Yoksa Ayı mı Geliyor? BTC Teknik Analizi

Bitcoin Karar Aşamasında, Boğa mı Yoksa Ayı mı Geliyor? BTC Teknik Analizi

Bitcoin'de bu yaşanan düşüşler balina oyunu mu?

Takip et blank

Kripto piyasasında yaşanan düşüşlerin ardından, akümülasyon evresine girmiş durumda. Önceki dönemlerde, bu tip düşüşlerin ardından BTC’de düşüler devam eder ya da anlık yükselişlerle kendini önemli destek seviyelerinin üzerine atar ve piyasaya yön verirdi. Ancak Bitcoin’deki hareketler öncekilere pek benzemiyor gibi görünmekte.

Gelin birlikte Bitcoin ve kripto piyasasında bulunan metriklere, detaylıca bir göz atalım:

Bitcoin 1 Saatlik Grafikte Üçgen Formasyonu Oluşturdu!

İlk başta Bitcoin’in kısa zaman dilimlerindeki grafiği olan, 1 saatlik grafiğe göz atalım. 1 saatlik grafikte bir büyük bir tane de küçük obo formasyonu bizi karşılıyor. Küçük obo’nun kırılımını gördükten sonra yukarıya sert hareket geldi ve bu kırılımın bir fakeout olduğu teyit edildi.

Tekrardan yukarı hareket eden Bitcoin’de, açılan bir çok short işlem likit edilmiş gibi gözükmekte. 49.500 dolar kritik bir kırılım noktası gibi gözüküyor. Üçgen formasyonuyla beraber bu seviye yukarı yönlü kırılırsa yükselişler kapıda.

Formasyon kırılımıyla beraber 51.150 dolar direncine ve ardından ise 51.755 dolara kadar yükselebilecek olan BTC, bu seviyeler üstünde kalırsa yükselişin devamı gelebilir.

blank

Bitcoin Günlük Grafikte Görünümü!

Bitcoin’e orta ve uzun vade için baktığımız günlük grafiğe göz attığımızda, hala kararsız bir bölgede durduğunu söylemek yanlış olmaz. Grafikte de belirttiğimiz gibi 52.670 dolar üstünde günlük kapanış gelmediği takdirde, Bitcoin halen kararsız ve tehlikeli.

52.670 dolar üzeri günlük kapanış geldiği takdir de tekrardan sert yükselişler görebileceğimiz BTC’de, 46.700 dolar altında kapanış gelmesi çok daha tehlikeli bir bölgeye bizi taşıyacak gibi duruyor.

Son kale olarak 40.625 – 42.730 dolar desteğini gördüğümüz BTC’de bu destek seviyesi altı kapanışlarda düşüş sertleşeceği gibi 29.500 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme görmek mümkün gibi gözüküyor.

blank

Korku Endeksinde Son Durum Ne?

Geçtiğimiz gün 16 puanlara kadar düşen korku endeksi, bugün biraz daha toparlamış gibi gözüküyor. Yayın saati itibariyle 27’ye puana ulaşan “crypto fear greed index” yükselmeye başlamasıyla Bitcoin’de yükseliş hareketleri gelebilir.

Yatırımcıların piyasadan korkması, panik içine kapılıp satış yapması fiyatı aşağı yönlü baskılamaya devam ederken, bu durum Bitcoin’in 52.670 dolar üstüne atmasıyla hızlıca toparlanacak gibi gözükmekte.

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...