Altcoin Bitcoin Fiyatını 32.000 Dolara Çıkaracak Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Konu - 28...

Bitcoin Fiyatını 32.000 Dolara Çıkaracak Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Konu – 28 Aralık

Bu hafta Bitcoin fiyatını belirleyecek gelişmeler neler olacak?

Takip et blank

Bitcoin fiyatının rekorları arkaya arkaya kırdığı bu dönemde hedef rekor olarak belirlenen 32.000 dolar rekoru için bir süre daha beklemek gerekebilir. Yatırımcılar, 30.000 doların ardından 32.000 dolar rekorunu beklerken, analistler ise öngörülerinde bu seviyenin olduğunu sık aralıklarla tekrar ediyor.

ABD merkezli gelişmelerin bu dönemde büyük önem arz ettiği belirtilirken, sadece ABD değil, Asya piyasalarından gelen haberlerin de oldukça önemli olduğu belirtiliyor. Asya piyasalarındaki gelişmelerin kızışması, ABD’de yeni yönetimin görevine sadece 25 günden az süre kalmış olması gibi nedenler kripto para piyasalarında anlık büyük değişimlere sebep olabilir.

Çin’deki Alibaba Gelişmeleri

Ana kara Pekin yönetimini hedef almayan ancak Çin yönetiminin ekonomik kararlarını eleştiren Alibaba CEO’su Jack Ma’ya, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping çok sinirlendi. Xi, Jack Ma’nın bu konuda hükümete “Paraya ihtiyacınız varsa Ant Group Co’nun hisselerinden istediğiniz bölümü alın” açıklaması gündeme gelmişti.

Başkan Xi Jinping ve Çin yönetimini eleştiren Ma’nın 21 dakikalık konuşmasının ardından basındaki haberleri okuyan Jinping, hükümeti açık hedef alan bu açıklamalar sonrasında Alibaba ve Jack Ma’ya bağlı tüm şirketlerin incelenmesi talimatını vermişti.

Çin yönetiminin bu adımı sonrasında Çinli milyarderlerin ülkedeki yatırımlarını Bitcoin yoluyla ve diğer araçlarla yurtdışına ve özellikle ABD ile İsviçre’ye aktarma hızını arttıracakları haberleri gündeme gelmişti. Bunun yanında çok sayıda Çin vatandaşı, hükümeti açık bir şekilde eleştiren Ma’ya destek çıkmış ve Pekin yönetiminin gerçekleri görmezden gelmemesi gerektiğini belirtmişti. Gelecek günlerde yaşanacak olan gelişmelerin Bitcoin ve kripto paraları yakından etkileyecek gelişmeler arasında olduğu belirtiliyor.

ABD’nin Teşvik Paketi

900 milyar dolar değerindeki teşvik paketini imzalamayı kabul eden ABD Başkanı Donald Trump’ın ardından piyasalarda yeni gelişmeler görüldü.

Verilen teşviklerin çok ufak bir kısmının kripto para birimlerine yatırılabilecek olduğu belirtilirken, destek alacak olan kişi ve şirketlerin belirli oranda Bitcoin alabileceği beklentisi ve etkisi azalan teşvik paketi endişesinin giderilmesi kripto paraları bu hafta etkileyebilecek gelişmeler arasında.

Vadeli İşlem Piyasalarında Ortaya Çıkan Gelişmeler

Bitcoin, bu hafta vadeli işlemlerde yaşanan “büyük boşluk” sorunu ile karşı karşıya kaldı. CME Group’un vadeli işlemlerinde Cuma günü 23.825 seviyesi ile kapanış gerçekleşti.

Vadeli işlemler piyasalarındaki gelişmelerin bu hafta piyasayı etkileyebilecek düşüş gelişmeler arasında en önemli konular arasında olacağı belirtiliyor.

SEC’in Ripple Hamlesi

Kripto paraları yakından etkileyen bir gelişme olan SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava süreci henüz sıcaklığını koruyor. Analistler, bu hafta sonuna kadar Ripple’a karşı açılan dava nedeniyle sürecin daha fazla kızışacak olduğunu ve Ripple’a açılan dava nedeniyle başta XRP olmak üzere Bitcoin fiyatında da gelişmelerin olacağını tahmin ediyorlar.

SEC tarafından Ripple’a açılan dava nedeniyle XRP’nin değer kaybetmeye devam etmesi durumunda BTC’ye aktarılan yatırımların BTC değerini yükseltebileceği, ancak tam tersi gelişmelerin mümkün olabileceği öngörülmekte.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple’a Açılan Dava Yeni Şirket Planlarını Uzunca Süre Geciktirebilir

Ripple yönetimini etkileyecek olan dava süreci henüz başlamış bile değil. Ancak bu süreçte Ripple çok büyük oranda değer kaybına uğradı ve yatırımcıların büyük bölümü...

Milyon Dolarlık Varlık Yönetim Şirketi: XRP’yi Kaldırıyoruz

Amun olarak bilinen kripto para varlık şirketi 21Shares'in XRP'yi listelediği kripto para birimleri arasından kaldıracak olduğunu açıkladı. 21Shares, haberlerin yayınlanmasının ardından basına yaptığı açıklamada...

Dolar Ve Altın Düşüşü Sürüyor: 2021’de Hangi Yatırımlar Ön Plana Çıkacak?

Dolar kuru son dönemin en düşük seviyesine gerileyerek 7.42 TL seviyesine düştü. 1 dolar karşılığı 7.42 TL olurken çok sayıda dolar yatırımcısı ise yüksek...

Kripto Para Yatırımcıları İçin İpuçları – Bunları Okumadan Yatırım Yapmayın

Kripto para piyasası diğer bütün piyasalara göre çok daha riskli olmakla beraber tahmini ve analizi oldukça zor olan bir piyasadır. Yatırımcılar anlaşılması zor olan...

Bitcoin Fiyatı 28.000 Doları Aştı: Kısa Süren Yükselişin Ardından %6.5 Oranında Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 28 bin dolarlı seviyelere ulaştı. Yatırımcıların büyük kazanç elde ettiği ancak büyük balinaların ani...

Merakla Takip Ediliyordu: Bitcoin Piyasa Hacmi Rekor Kırdı!

Bitcoin bugün 28.377 dolara yükselerek tarihinin en güçlü rekorunu tazelemiş oldu. Ancak tek rekor kıran Bitcoin fiyatı değildi. Kripto para birimi piyasalarının toplam hacmi...