Altcoin Bitcoin Fiyatını 32.000 Dolara Çıkaracak Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Konu - 28...

Bitcoin Fiyatını 32.000 Dolara Çıkaracak Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Konu – 28 Aralık

Bu hafta Bitcoin fiyatını belirleyecek gelişmeler neler olacak?

Takip et blank

Bitcoin fiyatının rekorları arkaya arkaya kırdığı bu dönemde hedef rekor olarak belirlenen 32.000 dolar rekoru için bir süre daha beklemek gerekebilir. Yatırımcılar, 30.000 doların ardından 32.000 dolar rekorunu beklerken, analistler ise öngörülerinde bu seviyenin olduğunu sık aralıklarla tekrar ediyor.

ABD merkezli gelişmelerin bu dönemde büyük önem arz ettiği belirtilirken, sadece ABD değil, Asya piyasalarından gelen haberlerin de oldukça önemli olduğu belirtiliyor. Asya piyasalarındaki gelişmelerin kızışması, ABD’de yeni yönetimin görevine sadece 25 günden az süre kalmış olması gibi nedenler kripto para piyasalarında anlık büyük değişimlere sebep olabilir.

Çin’deki Alibaba Gelişmeleri

Ana kara Pekin yönetimini hedef almayan ancak Çin yönetiminin ekonomik kararlarını eleştiren Alibaba CEO’su Jack Ma’ya, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping çok sinirlendi. Xi, Jack Ma’nın bu konuda hükümete “Paraya ihtiyacınız varsa Ant Group Co’nun hisselerinden istediğiniz bölümü alın” açıklaması gündeme gelmişti.

Başkan Xi Jinping ve Çin yönetimini eleştiren Ma’nın 21 dakikalık konuşmasının ardından basındaki haberleri okuyan Jinping, hükümeti açık hedef alan bu açıklamalar sonrasında Alibaba ve Jack Ma’ya bağlı tüm şirketlerin incelenmesi talimatını vermişti.

Çin yönetiminin bu adımı sonrasında Çinli milyarderlerin ülkedeki yatırımlarını Bitcoin yoluyla ve diğer araçlarla yurtdışına ve özellikle ABD ile İsviçre’ye aktarma hızını arttıracakları haberleri gündeme gelmişti. Bunun yanında çok sayıda Çin vatandaşı, hükümeti açık bir şekilde eleştiren Ma’ya destek çıkmış ve Pekin yönetiminin gerçekleri görmezden gelmemesi gerektiğini belirtmişti. Gelecek günlerde yaşanacak olan gelişmelerin Bitcoin ve kripto paraları yakından etkileyecek gelişmeler arasında olduğu belirtiliyor.

ABD’nin Teşvik Paketi

900 milyar dolar değerindeki teşvik paketini imzalamayı kabul eden ABD Başkanı Donald Trump’ın ardından piyasalarda yeni gelişmeler görüldü.

Verilen teşviklerin çok ufak bir kısmının kripto para birimlerine yatırılabilecek olduğu belirtilirken, destek alacak olan kişi ve şirketlerin belirli oranda Bitcoin alabileceği beklentisi ve etkisi azalan teşvik paketi endişesinin giderilmesi kripto paraları bu hafta etkileyebilecek gelişmeler arasında.

Vadeli İşlem Piyasalarında Ortaya Çıkan Gelişmeler

Bitcoin, bu hafta vadeli işlemlerde yaşanan “büyük boşluk” sorunu ile karşı karşıya kaldı. CME Group’un vadeli işlemlerinde Cuma günü 23.825 seviyesi ile kapanış gerçekleşti.

Vadeli işlemler piyasalarındaki gelişmelerin bu hafta piyasayı etkileyebilecek düşüş gelişmeler arasında en önemli konular arasında olacağı belirtiliyor.

SEC’in Ripple Hamlesi

Kripto paraları yakından etkileyen bir gelişme olan SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava süreci henüz sıcaklığını koruyor. Analistler, bu hafta sonuna kadar Ripple’a karşı açılan dava nedeniyle sürecin daha fazla kızışacak olduğunu ve Ripple’a açılan dava nedeniyle başta XRP olmak üzere Bitcoin fiyatında da gelişmelerin olacağını tahmin ediyorlar.

SEC tarafından Ripple’a açılan dava nedeniyle XRP’nin değer kaybetmeye devam etmesi durumunda BTC’ye aktarılan yatırımların BTC değerini yükseltebileceği, ancak tam tersi gelişmelerin mümkün olabileceği öngörülmekte.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...