Altcoin Bitcoin Fiyatında Bu Hafta Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Çok Önemli Konular -...

Bitcoin Fiyatında Bu Hafta Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Çok Önemli Konular – Takip Eden Kazanacak! – 24 Kasım

Bitcoin fiyatında bu hafta takip etmeniz gereken başlıklar neler?

Takip et blank

Bitcoin fiyatı 18.500 dolar seviyesine yakın fiyatla alıcılar ararken kısa vadede çok sayıda yatırımcının beklentisi de bir o kadar büyük. Bazı yatırımcılar kazançlarının bu hafta daha fazla artacağını düşünürken bazıları ise tam tersini düşünüyor. Yakın zamanda daha fazla değer kazanabilecek olduğuna dair iddialar Bitcoin yatırımcılarının alım yapması yönünde ikna olmasına yol açarken, çoğu kripto para birimi yatırımcısının aklında olan soru işareti ise bu hafta neler yaşanacağı konusundaki gelişmeler.

ABD’deki Gelişmeler

Bu hafta hiç şüphe yok ilk olarak takip edilmesi gereken gelişmeler arasında ABD’den gelecek haberler bulunuyor. ABD’de yeni yönetimin göreve başlamasına çok kısa bir süre kaldı ve Joe Biden yönetiminin kripto para birimleri ile ilgili düzenleme yapsın veya yapmasın bir süredir piyasalarda büyük bir etki yarattığı gerçeği herkesçe bilinen gerçek. ABD’deki gelişmeler bu hafta içerisinde en fazla altın fiyatını etkileyecek olsa da kripto para birimleri ve Bitcoin’de etkilenecek olanlar arasında yer alacak.

Altcoin Gelişmeleri

XRP büyük oranda değer kazandı ve Ethereum 507 dolar seviyesine yükselerek son yılların en yüksek seviyesini gördü. Tüm bunlar beraberinde ‘Bitcoin mi, altcoin mi?’ tartışmalarına neden oldu. Bazı yatırımcılar altcoin yatırımlarının bu yıl daha fazla kazandıracak olduğunu düşünürken, bazıları ise Bitcoin’lerinin bir kısmını altcoin ile takas edip etmemek konusunda bu hafta karar vermek üzereler.

Eğer ki altcoin fiyatları Bitcoin fiyatına oranla çok daha fazla değer kazanırsa yatırımcılar Bitcoin yerine altcoin almaya ve ellerindeki yatırım için ayırdıkları parayı XRP, ETH gibi büyük kripto para birimlerine yatırabilirler.

Altcoin fiyatları çoğu zaman Bitcoin fiyatındaki artış döneminde yükseliyor ve zaman zaman BTC’ye göre daha fazla kazandırdığı dönemler olabiliyor. Yatırımcılar böylesi dönemlerde Bitcoin yerine altcoin varlıkları tercih ederek kazançlarını daha fazla arttırmak yönünde al-sat işlemleri yapabilmekteler.

OKEx Gelişmeleri

27 Kasım tarihinde yeniden para çekme ve para yatırma işlemlerine açılacak olan OKEx adlı hacklenen kripto para borsasının etkisinin nasıl olacağı merak konusu oldu. OKEx kripto para borsası uzun süredir kapalı ve yatırımcılar uzun süredir içeride kalan kripto paralarını alamadılar.

Para yatırma işlemlerini kullanacak olan yatırımcı sayısının neredeyse hiç olmayacağı belirtilirken, para çekme işlemlerinde ise ilk gün rekorlar kırılabileceği tahmin ediliyor. Bunun nedeni olarak ise OKEx kripto para borsasının kapalı kaldığı süre içerisinde kritik öneme sahip para çekme işlemlerine izin verilememesi ve yatırımcıların bu süreç içerisinde çok büyük zarar etmesi sebep olarak gösteriliyor.

Öyle ki bazı yatırımcıların tam para çekim işlemi yapıp araba veya ev alacağı sırada borsaya erişimin kapandığı, bazı yatırımcıların ise borçlarını ödemeden önce kripto para satın aldıkları ancak borçlarını ödeyemedikleri için icralık hale geldikleri iddia ediliyor. 27 Kasım 2020 tarihinde kripto para borsasının açılması ile birlikte milyonlarca dolar değerindeki kripto para biriminin satılabileceği, bunun da piyasada Bitcoin fiyatını bu hafta sonunda büyük ölçüde düşürebileceği yönünde iddialar var.

Altın Fiyatı

ONS altın fiyatının coronavirüs aşısı gelişmeleri nedeniyle düşüşte olduğu biliniyor. Bu da yatırımcıların bu hafta mutlaka coronavirüs aşısı gelişmeleri ile beraber ONS altın fiyatını çok yakından takip etmesi gerektiğine dair bir işaret.

Altın fiyatı eğer ki büyük oranda yükseliş yönünde hareket ederse Bitcoin’den altına geçişlerin büyük oranda artış göstermesinin mümkün olabileceği belirtiliyor. ONS altın fiyatındaki düşüş halinin devam etmesi ve Bitcoin fiyatının yükselmeyi sürdürmesi halinde ise altın yatırımcılarının Bitcoin alıp fiyatı yükseltmesinin mümkün olabileceğine değinilmekte.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Milyon Dolarlık Varlık Yönetim Şirketi: XRP’yi Kaldırıyoruz

Amun olarak bilinen kripto para varlık şirketi 21Shares'in XRP'yi listelediği kripto para birimleri arasından kaldıracak olduğunu açıkladı. 21Shares, haberlerin yayınlanmasının ardından basına yaptığı açıklamada...

Kripto Para Yatırımcıları İçin İpuçları – Bunları Okumadan Yatırım Yapmayın

Kripto para piyasası diğer bütün piyasalara göre çok daha riskli olmakla beraber tahmini ve analizi oldukça zor olan bir piyasadır. Yatırımcılar anlaşılması zor olan...

Merakla Takip Ediliyordu: Bitcoin Piyasa Hacmi Rekor Kırdı!

Bitcoin bugün 28.377 dolara yükselerek tarihinin en güçlü rekorunu tazelemiş oldu. Ancak tek rekor kıran Bitcoin fiyatı değildi. Kripto para birimi piyasalarının toplam hacmi...

Bitcoin Fiyatı 28.000 Doları Aştı: Kısa Süren Yükselişin Ardından %6.5 Oranında Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 28 bin dolarlı seviyelere ulaştı. Yatırımcıların büyük kazanç elde ettiği ancak büyük balinaların ani...

Ripple CEO’su: SEC Kripto Paralara Saldırıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu - SEC - tarafından kendisi ve Ripple'a yönelik suçlamalar hakkında konuştu. Garlinghouse, kripto para...

Bu Kripto Paraya Dikkat: AAVE Bu Hafta Ralli Yapabilir!

Adını birçok kripto para yatırımcısının henüz duymadığı AAVE coin hızla yükselmeye devam ediyor. Bu hafta beklentiler çok büyük yükselişler olabileceği yönünde olmasına rağmen birçok...