Altcoin Bitcoin Fiyatında Bu Hafta Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Çok Önemli Konular -...

Bitcoin Fiyatında Bu Hafta Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Çok Önemli Konular – Takip Eden Kazanacak! – 24 Kasım

Bitcoin fiyatında bu hafta takip etmeniz gereken başlıklar neler?

Takip et blank

Bitcoin fiyatı 18.500 dolar seviyesine yakın fiyatla alıcılar ararken kısa vadede çok sayıda yatırımcının beklentisi de bir o kadar büyük. Bazı yatırımcılar kazançlarının bu hafta daha fazla artacağını düşünürken bazıları ise tam tersini düşünüyor. Yakın zamanda daha fazla değer kazanabilecek olduğuna dair iddialar Bitcoin yatırımcılarının alım yapması yönünde ikna olmasına yol açarken, çoğu kripto para birimi yatırımcısının aklında olan soru işareti ise bu hafta neler yaşanacağı konusundaki gelişmeler.

ABD’deki Gelişmeler

Bu hafta hiç şüphe yok ilk olarak takip edilmesi gereken gelişmeler arasında ABD’den gelecek haberler bulunuyor. ABD’de yeni yönetimin göreve başlamasına çok kısa bir süre kaldı ve Joe Biden yönetiminin kripto para birimleri ile ilgili düzenleme yapsın veya yapmasın bir süredir piyasalarda büyük bir etki yarattığı gerçeği herkesçe bilinen gerçek. ABD’deki gelişmeler bu hafta içerisinde en fazla altın fiyatını etkileyecek olsa da kripto para birimleri ve Bitcoin’de etkilenecek olanlar arasında yer alacak.

Altcoin Gelişmeleri

XRP büyük oranda değer kazandı ve Ethereum 507 dolar seviyesine yükselerek son yılların en yüksek seviyesini gördü. Tüm bunlar beraberinde ‘Bitcoin mi, altcoin mi?’ tartışmalarına neden oldu. Bazı yatırımcılar altcoin yatırımlarının bu yıl daha fazla kazandıracak olduğunu düşünürken, bazıları ise Bitcoin’lerinin bir kısmını altcoin ile takas edip etmemek konusunda bu hafta karar vermek üzereler.

Eğer ki altcoin fiyatları Bitcoin fiyatına oranla çok daha fazla değer kazanırsa yatırımcılar Bitcoin yerine altcoin almaya ve ellerindeki yatırım için ayırdıkları parayı XRP, ETH gibi büyük kripto para birimlerine yatırabilirler.

Altcoin fiyatları çoğu zaman Bitcoin fiyatındaki artış döneminde yükseliyor ve zaman zaman BTC’ye göre daha fazla kazandırdığı dönemler olabiliyor. Yatırımcılar böylesi dönemlerde Bitcoin yerine altcoin varlıkları tercih ederek kazançlarını daha fazla arttırmak yönünde al-sat işlemleri yapabilmekteler.

OKEx Gelişmeleri

27 Kasım tarihinde yeniden para çekme ve para yatırma işlemlerine açılacak olan OKEx adlı hacklenen kripto para borsasının etkisinin nasıl olacağı merak konusu oldu. OKEx kripto para borsası uzun süredir kapalı ve yatırımcılar uzun süredir içeride kalan kripto paralarını alamadılar.

Para yatırma işlemlerini kullanacak olan yatırımcı sayısının neredeyse hiç olmayacağı belirtilirken, para çekme işlemlerinde ise ilk gün rekorlar kırılabileceği tahmin ediliyor. Bunun nedeni olarak ise OKEx kripto para borsasının kapalı kaldığı süre içerisinde kritik öneme sahip para çekme işlemlerine izin verilememesi ve yatırımcıların bu süreç içerisinde çok büyük zarar etmesi sebep olarak gösteriliyor.

Öyle ki bazı yatırımcıların tam para çekim işlemi yapıp araba veya ev alacağı sırada borsaya erişimin kapandığı, bazı yatırımcıların ise borçlarını ödemeden önce kripto para satın aldıkları ancak borçlarını ödeyemedikleri için icralık hale geldikleri iddia ediliyor. 27 Kasım 2020 tarihinde kripto para borsasının açılması ile birlikte milyonlarca dolar değerindeki kripto para biriminin satılabileceği, bunun da piyasada Bitcoin fiyatını bu hafta sonunda büyük ölçüde düşürebileceği yönünde iddialar var.

Altın Fiyatı

ONS altın fiyatının coronavirüs aşısı gelişmeleri nedeniyle düşüşte olduğu biliniyor. Bu da yatırımcıların bu hafta mutlaka coronavirüs aşısı gelişmeleri ile beraber ONS altın fiyatını çok yakından takip etmesi gerektiğine dair bir işaret.

Altın fiyatı eğer ki büyük oranda yükseliş yönünde hareket ederse Bitcoin’den altına geçişlerin büyük oranda artış göstermesinin mümkün olabileceği belirtiliyor. ONS altın fiyatındaki düşüş halinin devam etmesi ve Bitcoin fiyatının yükselmeyi sürdürmesi halinde ise altın yatırımcılarının Bitcoin alıp fiyatı yükseltmesinin mümkün olabileceğine değinilmekte.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin’in (BTC) Boğa Koşusunun Hangi Aşamasındayız?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 61.844 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatının özellikle 2020 yılının son aylarında başlayan bu rallisi...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...