Analiz Bitcoin Fiyatı İçin Bomba Tahminler! - 32.000 Dolara Doğru Adım Adım! -...

Bitcoin Fiyatı İçin Bomba Tahminler! – 32.000 Dolara Doğru Adım Adım! – Direnç Noktaları Neler?

Bitcoin fiyat analizi - 17 Aralık

Takip et blank

Bitcoin fiyatı tarihinin en güçlü dönemini yaşıyor. 2020 yılı kötü başlamış olabilir ancak bu yıl Bitcoin’e yatırım yapanlar için tarihte belki de bir daha eşi benzeri görülemeyecek bir yıl olabilir. 2020 yılının son günlerine doğru Bitcoin yatırımcılarının yüzü yıllar sonra belki de ilk kez güldü, ilk kez yatırımcılar büyük bir rekor beklentisinin gerçekleştiğini gördüler.

2017 yılında da rekor kırılmıştı ancak rekor beklentisi için o dönemde kesin rakam yoktu. 3 yılı aşkın süredir ise “Bitcoin fiyatında 20.000 dolar rekoru ne zaman kırılacak?” sorusu sık sık soruluyor ve sık sık gündeme geliyordu.

Sonunda beklenen oldu ve Bitcoin fiyatı 23 bin doları bile geçerek tarihinin en güçlü rekorunu kırdı. Herkes 21.500 dolardan sonra düşüş beklerken Bitcoin söylentilere değil, piyasanın gerçeklerine göre hareket etti ve 23.300 doların üzerinde fiyatlanıyor.

Bitcoin Fiyatında Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

Ancak bu dönemde yapılacak hatanın belki gelecek 5 yıl içerisinde bile telafisi olmayabilir. Piyasada bazı analistler sık sık “Bitcoin artık çok daha iyi yerlere gelecek” dese bile bu analistler 2017 yılında da benzerlerini söylüyordu. Analistler hep olumlu görüş bildirebilir, analistlere göre her gün ‘rekor kırılabilir’, Bitcoin ‘düşmeyecek’ bile olabilir.

Ancak piyasanın gerçeklerini analistler değil yatırımcılar belirliyor. Kimse 2020 yılında bir pandemi yaşanacağını bilmiyordu. Ve 2020 yılında borsalar büyük oranda çöktü. Rekor kırması beklentileri olan borsalar bu yıl tarihin en ağır ekonomik kriz dönemlerinde yaşananlardan daha kötü bir yere gitti ve analistlerin “kesin yükseliş olacak, 2020 yılında borsalar rekor düzeyde artış gösterecek” beklentilerinin doğru çıkmadığı anlaşılmış oldu. Pandemi bir istisna olabilir ancak yatırımcıların ne yapacak ve nasıl karar verip alım-satım eylemleri de her an değişim gösterebilir.

Bitcoin fiyatı için bu dönemde en büyük direnç engeli 24.300 dolar seviyeleri olarak gösteriliyor. 24.000 dolar ila 24.500 dolar aralığında büyük geri düşüş olabileceği ve düzeltmelerin görülebileceği belirtiliyor.

Eğer bu seviye aşılabilirse sırada 26.800 dolarlı seviyelere dikkat edilmesi öneriliyor. Çünkü 26.350 dolara kadar büyük düzeltmeler ve düşüşler olmayacağı tahmin edilirken analistlerin en büyük uyarısı bu noktada 26.800 dolarlı seviyeler.

Bunun hemen ardından 27.300 dolarlı seviyelerin ve 27.800 dolara kadar olan aralıkta yatırımcıların 30.000 dolar beklentisine rağmen büyük satış hamleleri olabileceği belirtilmekte. Bu satış hamlelerine balinaların büyük destek vererek kendileri ve diğerleri için alım fırsatları oluşturabileceği belirtilmekte.

Hemen ardından ise sırada beklenen en önemli ve aşılması en zor seviyeler 29.000 dolar ve 30.000 dolar aralığında direnç seviyeleri olacak. Tahminlere göre aşılması en zor ve 30.000 dolar rekoru öncesinde en zorlayıcı noktanın 29.500 dolar sınırının aşılması ve 29.900 doların aşılmasının olabileceği tahmin ediliyor. Analistler ve kripto para birimi yorumcularına göre 30.000 dolar öncesi en zorlayıcı seviye 29.500-29.900 dolar aralığındaki seviyeler olabilir.

Bazı analistler ise bu seviyelerin kolay aşılabileceğini, önemli olan konunun o seviyelerden önce çok büyük gerilemeler yaşanmaması gerektiği yönünde görüş bildirmekteler.

32.000 Dolar 2020 Sonundan Önce Görülebilir

Analistlere göre 2020 yılının en güçlü tarihi rekoru aylardır söylenen 32.000 dolar veya 32.000 dolara yakın (düşüş-yüksek) seviyeler olabilir. Ancak 2021 yılında büyük düşüşlerin olabileceği ve 2017 yılında olduğu gibi büyük satış hamlelerinin görülebileceği uyarısında bulunan çok sayıda analist, “29.000 dolar görülürse sonrası tehlikeli olacak. Piyasa dinamiklerine bakarak hareket etmekte fayda var ancak yatırımcıların ve balinaların hiçbir zaman başkasını değil hep kendilerini düşüneceklerini asla unutmamak gerekiyor” diyor.

Analistler, balinaların ortak olarak bir noktada satışları arttıracaklarını ve artış sonrasında büyük düşüş eylemlerinin görülebileceğini tahmin etmekteler. Her zaman unutmamak gereken bir şey var ki o da yatırım yaparken “kaybetmemeye” odaklanmak en önemli unsurdur.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...