AnalizBitcoin Düşüş Yaşadığında, Fenomenler Kayıplara Karışıyor!

Bitcoin Düşüş Yaşadığında, Fenomenler Kayıplara Karışıyor!

Fenomenler artık, Bitcoin ile ilgilenmiyor.

Takip et blank

Geçtiğimiz yıl boyunca, hem birinci sınıf aktörler, hem de spor yıldızları tarafından kripto para birimlerine gösterilen ilgi yeni zirvelere ulaşmıştı.

Ünlüler, kripto paraları, geleneksel finansın içinde bulunduğu yatırım araçlarından çok daha özgürlük sağlayan varlıklar olarak tanımlıyorlardı.

Super Bowl’un bu yılki baskısına “Kripto Kase” adı verilmişti. Kripto benimsenişi her gün artış gösterirken, ünlü aktörler 30 saniyelik Bitcoin reklamlarından, milyon dolarlar kazandığı görülüyor.

Bu yapılan ödemelere karşılık, ünlülerin etkilerinin kripto piyasası üzerinde muazzam bir etkisi olduğu söylenebilir.

Gerçekten de, Super Bowl reklamlarının ardından kripto uygulaması indiren vatandaşların sayısı %280 oranında artış gösterdi.

Özellikle, Coinbase borsasına oluşan yoğun talep, reklamların gösterime girmesinden sonra haftadan haftaya %3009 artış yaşamıştı.

Bu reklamlarla birlikte, tanınmış destekçiler, piyasanın son satışlarından sonra reklamlarda piyasanın olası tehlikelerini uygun şekilde vurgulamadığı görülüyor.

Kripto para birimlerine yatırım yapmaya teşvik ettikleri için yoğun eleştirilerle karşı karşıya kalan fenomen isimler, halen düşüşlere dair açıklama yapmadığı görülmekte.

Giyim veya yemek gibi ünlüler tarafından tanıtılan diğer ürünlerle karşılaştırıldığında, kripto piyasasında bulunan tehlike çok daha üst seviyede konumlanıyor.

Her ne kadar bazı isimler kripto piyasasını diğer giyim ve yemek reklamlarıyla karşılaştırmanın doğru olmadığını söylese de, ABD borsaları gibi yatırım araçları ile kıyaslandığı takdirde de, kripto paraların çok daha tehlikeli olduğu görülüyor.

Piyasanın yükseldiği dönemlerde kameralar karşısına geçerek kripto paralara övgüler yağdıran fenomenler, piyasanın düşüşlerinde ise bir açıklama yapmaması, yatırımcıların sinir kat sayılarını yükseltmeye devam ediyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Sadece 6 Saat Kaldı!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, haziran ayı itibariyle yüzde 40 oranında düşüş yaşadı. Tarihinde ilk kez bu kadar sert bir düşüş yaşadığı görülen...

Zincir İçi Veri Analisti, Bitcoin’de Çöküşün Son Bulacağı Seviyeyi Açıkladı!

Kripto analisti Ali Martinez tarafından derlenen IntoTheblock zincir içi verilerine göre, Bitcoin için major destek seviyesi 19.100 dolar civarında bulunuyor. Bu seviyeden 330 bin...

Devasa Bitcoin ve Kripto Para Borsasından, Bu 4 Altcoin İçin Listeleme Müjdesi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Kraken, gerçekleştirdiği hamleler ile birlikte sektörde önemli bir role sahip olduğu görülüyor. Destek verdiği altcoinlerin...

El Salvador Milyarderinden, Bitcoin’e (BTC) Müjde Geldi!

Kripto sektörünün en çok destekleyen ülke olarak nitelendirilen El Salvador, geçtiğimiz dönemlerde BTC alımları ile gündeme geliyordu. Son dönemlerde ise sessiz kalan El Salvador...

Bitcoin’de (BTC) Düşüşün Sebebi Elon Musk Olabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Bitcoin ve Dogecoin'i yoğun bir şekilde destekleyen Musk,...

Bitcoin (BTC) Üzerinde Açılan Devasa Short Pozisyonlar, Ne İfade Ediyor!

Bitcoin'de perşembeyi cumaya bağlayan gece TSİ 03.00'da aylık kapanış gerçekleşecek. Birçok kripto para yatırımcısı bu kapanışı beklediği görülürken, lider kripto para birimi üzerindeki short...