AltcoinBitcoin Dip Seviyelerdeyken, Metaverse Arazisi Almak Ne Kadar Mantıklı?

Bitcoin Dip Seviyelerdeyken, Metaverse Arazisi Almak Ne Kadar Mantıklı?

1 Bloktopia metaverse arazisi kaç dolar?

Takip et blank

Kripto piyasası son dönemlerde yoğun bir satıcı baskısı ile karşı karşıya kaldığı görülüyor. Uzun bir düşüş trendine giren BTC, halen bir yükseliş yaşayamamış durumda.

Geçmiş dönemlerde metaverse projeleri kripto piyasasına ambargo koyduğu görülmüştü. Çok sert bir şekilde yükselen bu ürünler, Bitcoin‘in düşüşlerinden ağır yara aldığı dikkat çekti.

Türk kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği bir ürün olan Bloktopia, son dönemlerde arazi satışları ile gündeme gelmeye devam ediyor.

ATH seviyesinden %97’den fazla düşüş yaşamış olan BLOK, halen net bir şekilde bir yükseliş trendi başlatamamış durumda.

Geçtiğimiz saatlerde yapılan duyuru ile birlikte Bloktopia gökdelenindeki seviye 1 katmanında bulunan bazı araziler ön satışa açılığı duyuruldu.

Bu satışlar ilk dakikalarda 300 bin BLOK ile açılması sonrası dakikalar içinde fiyatının tekrardan 1.2 milyon BLOK‘a yükseltilmesi dikkat çekti.

Arazi satışlarından gelecek olan gelirlerin yakılacak olması ilerleyen saatlerde popüler metaverse projesinin bir nebze de olsa değerlenmesini sağlayabilir.

blank

Yayın saati itibariyle 0.005100 dolar seviyelerinden işlem gören Bloktopia, kritik bir destek seviyesinin hemen üzerinde konumlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde minor düşen trendini kırmayı başaran BLOK, bu seviyede bir boğa tuzağı gerçekleştirmesiyle birlikte tekrardan değer kaybetti.

İlerleyen saatlerde BLOK‘un 0.005751 dolar direncini aşmasının ardından 0.006630 dolar seviyelerine kadar %30’luk bir yükseliş yaşaması olası gözükmekte.

0.005000 dolar desteğinin altında kapanışların yapılması durumunda ise popüler metaverse projesinin tekrardan 0.004546 dolar desteğine gerilediği görülebilir.

Yatırımcılar haberimizin yazıldığı esnada bir BLOK NFT arazisi almak istemesi halinde 6 bin dolar gibi miktar ödemeleri gerekiyor. Her ne kadar potansiyelli bir proje olsa da, bu arazi fiyatları Türk yatırımcılar için biraz yüksek gibi görünmekte.

Bu arazilerin yıllık %10 gibi bir kira getirilerinin olması onu ön plana çıkarsa da, Bitcoin ve BLOK fiyatında yaşanabilecek olası düşüşler, halen arazi alımı gerçekleştirmeyi tehlikeli kılıyor.

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Dikkat: Binance CEO’su CZ, Bitcoin’de (BTC) Boğanın Formülünü Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle paylaştığı bir tweet'de, kripto para sektörü hakkında kritik söylemlerde...