AnalizBitcoin (BTC), Yatırımcıları Hayal Kırıklığına Uğratıyor!

Bitcoin (BTC), Yatırımcıları Hayal Kırıklığına Uğratıyor!

Kripto para sektöründe neden rahatlama rallisi yaşanmıyor?

Takip et blank

Lider kripto para birimi olan Bitcoin bugün itibariyle ciddi miktarda değer kaybettiği görülüyor. Yatırımcılar her “BTC dip seviyeye ulaştı, artık bu yükseliş trendi durmayacak” dediğinde çöküş yaşayan Bitcoin yatırımcıları hayal kırıklığına uğratıyor.

blank

Birçok kripto para yatırımcısının zararda olduğu biliniyor. Her ne kadar BTC ATH seviyesinden kabaca yüzde 65 oranında geride olsa da, birçok altcoin eski zirvesine bir daha geri dönemeyecek kadar uzaklaştı.

Bitcoin‘de 2022 yılında yükseliş trendinin bitmesi bekleniyordu ancak bu trendin son bulması çok ani gerçekleşti ve BTC art arda çöküşler yaşamaya başladı.

blank

Bitcoin‘in son ayı sezonunda yatırımcıları sektörden uzaklaştıran en önemli şeyin “rahatlama rallisi” olarak adlandırılan ara yükseliş dönemi yaşanmaması.

Bitcoin beklendiği gibi bir rahatlama rallisi yaşamadı. Geçmiş ayı sezonlarında ise BTC‘nin bu şekilde yükseliş yaşadığı görülüyor.

blank

Altcoin‘lerden devasa oranda zarar etmiş olan yatırımcılara çıkış fırsatı vermeyen lider kripto para birimi, dip seviyeye düşmesinin ardından yeni bir akümülasyon sürecine girdi.

Her seferinde bu akümülasyon sürecini yukarı yönlü kırıyormuş gibi hamleler yapıp altcoinlerin çok ufak toparlanmasını sağlayan BTC, ertesi gün tekrardan beklenmedik bir şekilde çöküş yaşadı.

Bitcoin‘in son yıllardaki performansı her ne kadar tatmin edici olsa da, altcoinlerin hareketlerinin bir hayal kırıklığı olduğu biliniyor.

Sektöre yeni giren yatırımcılarda Bitcoin‘den çok altcoinlere yönelmekte. Piyasa yapıcıları sektöre yeni yatırımcılarının gelmesini istiyorlarsa en kısa sürede mini bir altcoin rallisinin yaşanmasına izin vermeleri gerekmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de (BTC) Balinalar Harekete Geçti, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün itibariyle kritik saatler geçirdiği görülüyor. Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz kararı öncesi devasa yatırımcılar harekete geçti. Başarılı bir...

Ripple’da (XRP) Yükselişler Hızlandı! Hedef Kaç Dolar?

Kripto para sektörünün major altcoin'lerinden bir tanesi olan Ripple (XRP) bugün itibariyle yüzde 20'den fazla yükseliş yaşamayı başardı. Piyasa değeri bu kadar yüksek bir...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin’de Geri Sayım Başladı!

Kripto para sektörünün major altcoin'lerinden bir tanesi olan Cardano'da Vasil Hard Fork için geri sayım an itibariyle başladı. Birçok yatırımcı ADA'da gerçekleşecek bu fork'un...

Dolar, Altın ve Bitcoin Yatırımcıları, TCMB’nin Faiz Kararını Bekliyor!

Dün itibariyle yatırımcılar gözlerini Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz kararına çevirmişti. Bugün itibariyle ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) alacağı faiz kararı yakından takip...

Popüler Analist: “Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Boğa Sinyali Geldi”!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği başarılı bir analist olan Michael Van De Poppe, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir tweet paylaştı. Kripto para sektörünün toplam...

Bitcoin’in (BTC) Yükselişlerinde Bu Altcoin’ler Ön Plana Çıktı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dünün aksine bugün itibariyle tekrardan değer kazanmaya başlamış durumda. Her ne kadar BTC şimdilik çok sert yükselişler yaşamamış...