AnalizBitcoin (BTC), Tüm Piyasayı Ters Köşe Yapabilir!

Bitcoin (BTC), Tüm Piyasayı Ters Köşe Yapabilir!

Bitcoin'de mega boğa başlıyor mu?

Takip et blank

Bitcoin beklenmedik hareketler yapmaya devam ederken, bir çok analist ütopik Bitcoin fiyat tahminleri yapmaya devam ediyor. Düşüş yaşanırken “5.000 dolara ineceğiz”, yükseliş yaşanırken ise “100.000 dolara yükseleceğiz” tahminlerinden yatırımcılar sıkılmış durumda.

Haberimizin basım saati itibarıyla BTC 35.000 dolar seviyelerinde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Bitcoin öylesine sıkıcı bir aralıkta hareket ederken, bu seviyeden aşağı oluşacak düşüşler daha ihtimal görünüyor. Tabii ki BTC’nin tüm ümitler yok olduğu anda yükselmesi, çok bilindik bir durum.

Hadi gelin biz de Bitcoin’in en iyi senaryoda Kripto Piyasası ailesi olarak hangi seviyelere yükselebileceğine yakından göz atalım:

Büyük Megafon Çalışırsa…

Yayın saati itibariyle 35.220 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin, 10 Kasım tarihinden bu yana düşmeye devam ediyor. Bitcoin’in uzun vadede yapacağı hareketleri tahmin etmek için baktığımız haftalık grafikte bir megafon formasyonu bulunuyor.

Formasyonun üst bandından reddedilen Bitcoin, tekrar alt banda doğru yolculuğa devam ediyor. 30.000 – 26.000 dolar seviyesinin alt band olduğu Bitcoin’de 28.900 dolar desteğinin altındaki destekleri stop edip, megafonun üst bandına yükselişe başlamasını bekleniyor.

Megafonun üst bandı 70.000 – 75.000 dolar seviyelerine denk geliyor. Bu seviyelerin üzerinde haftalık kapanış gelmesi durumunda, megafonun yüksekliği kadar bir yükseliş görmemiz gerekiyor.

Böyle bir yükseliş gelmesi halinde Bitcoin 180.000 – 200.000 dolar seviyelerine kadar yükselebilmesi çok olası gözükmekte. Tabii ki bu senaryo çok ütopik ve makmisilt bir tahmin olsa da, Bitcoin bu hareketleri bu zamana kadar fazlaca yapmış bir değerli varlık olarak göze çarpıyor.

blank

WaveBasis’ın Hedefi 100.000 Dolar!

Otomatik elliot itki dalgaların sayımını yapan WaveBasis sitesi, Bitcoin’in son düşüşün ardından tahminlerini yeniledi. Bitcoin’in düşüşünün bu seviyelerde son bulabileceğini söyleyen WaveBasis, yükseliş içinde hedef tazeledi.

Bitcoin yükselişe geçmesi durumunda 95.000 – 105.000 dolar aralığına kadar durmadan yükseleceğini söyleyen WaveBasis, bakalım ilerleyen günlerde geçmişte yaptığı başarılı tahminlerine bir yenisini daha ekleyebilecek mi?

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

2 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de Yükseliş Serüveni Bu Gece, Saat Kaçta Başlayacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün itibariyle değer kaybetmeye devam ediyor. Kritik seviyelerde konumlanan BTC, halen yeni bir yükseliş trendi başlatamamış durumda. Birçok yatırımcı yaşanan...

Tarihi Alım Fırsatı Geldi, Bitcoin Üretim Maliyetinin Altına İndi!

Kripto piyasasının en önemli figürlerinden bir tanesi olan Bitcoin madencileri, son yaşanan düşüşlerden dolayı zarar etmeye başladı. 69.000 zirve seviyesinden %60'a yakın oranda bir düşüş...

Türk Analist: “Bitcoin’de Bu Seviyeye Kadar Yükseliş Bekliyorum”!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir Türk analist olan Selcoin, Bitcoin hakkında yeni düşünceler paylaştı. Geçtiğimiz dönemde Bitcoin ve kripto para tahminlerinde yanıldığını kabul...

Sıcak Gelişme: Joe Biden Konuştu! Bitcoin’de Yükseliş Sona mı Eriyor?

Bugün itibariyle yukarı yönlü hareketler sergileyen lider kripto para birimi, an itibariyle kritik seviyelerde yer almaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bitcoin’e Sıcak Bakmıyorum, NFT’leri Destekliyorum”!

Kripto piyasası ve ardıl olarak gelişen teknolojiler artık Türkiye ve diğer devletlerinde ilgisini çektiği gözlemleniyor. Metaverse konusunda önemli adımlar atan Türkiye, kripto sektörünü adım...

Dogecoin (DOGE) ve Bu Altcoin, Yükselişe Hazırlanıyor!

Kripto para yatırımcıları meme coinleri yakından takip etmeye devam ediyor. Diğer kripto paralara nazaran çok daha hareketli olan meme tokenler, yatırımcılarına ciddi kazançlar getirebiliyor. Son...