AnalizBitcoin (BTC), Tüm Piyasayı Ters Köşe Yapabilir!

Bitcoin (BTC), Tüm Piyasayı Ters Köşe Yapabilir!

Bitcoin'de mega boğa başlıyor mu?

Takip et blank

Bitcoin beklenmedik hareketler yapmaya devam ederken, bir çok analist ütopik Bitcoin fiyat tahminleri yapmaya devam ediyor. Düşüş yaşanırken “5.000 dolara ineceğiz”, yükseliş yaşanırken ise “100.000 dolara yükseleceğiz” tahminlerinden yatırımcılar sıkılmış durumda.

Haberimizin basım saati itibarıyla BTC 35.000 dolar seviyelerinde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Bitcoin öylesine sıkıcı bir aralıkta hareket ederken, bu seviyeden aşağı oluşacak düşüşler daha ihtimal görünüyor. Tabii ki BTC’nin tüm ümitler yok olduğu anda yükselmesi, çok bilindik bir durum.

Hadi gelin biz de Bitcoin’in en iyi senaryoda Kripto Piyasası ailesi olarak hangi seviyelere yükselebileceğine yakından göz atalım:

Büyük Megafon Çalışırsa…

Yayın saati itibariyle 35.220 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin, 10 Kasım tarihinden bu yana düşmeye devam ediyor. Bitcoin’in uzun vadede yapacağı hareketleri tahmin etmek için baktığımız haftalık grafikte bir megafon formasyonu bulunuyor.

Formasyonun üst bandından reddedilen Bitcoin, tekrar alt banda doğru yolculuğa devam ediyor. 30.000 – 26.000 dolar seviyesinin alt band olduğu Bitcoin’de 28.900 dolar desteğinin altındaki destekleri stop edip, megafonun üst bandına yükselişe başlamasını bekleniyor.

Megafonun üst bandı 70.000 – 75.000 dolar seviyelerine denk geliyor. Bu seviyelerin üzerinde haftalık kapanış gelmesi durumunda, megafonun yüksekliği kadar bir yükseliş görmemiz gerekiyor.

Böyle bir yükseliş gelmesi halinde Bitcoin 180.000 – 200.000 dolar seviyelerine kadar yükselebilmesi çok olası gözükmekte. Tabii ki bu senaryo çok ütopik ve makmisilt bir tahmin olsa da, Bitcoin bu hareketleri bu zamana kadar fazlaca yapmış bir değerli varlık olarak göze çarpıyor.

blank

WaveBasis’ın Hedefi 100.000 Dolar!

Otomatik elliot itki dalgaların sayımını yapan WaveBasis sitesi, Bitcoin’in son düşüşün ardından tahminlerini yeniledi. Bitcoin’in düşüşünün bu seviyelerde son bulabileceğini söyleyen WaveBasis, yükseliş içinde hedef tazeledi.

Bitcoin yükselişe geçmesi durumunda 95.000 – 105.000 dolar aralığına kadar durmadan yükseleceğini söyleyen WaveBasis, bakalım ilerleyen günlerde geçmişte yaptığı başarılı tahminlerine bir yenisini daha ekleyebilecek mi?

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

2 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Düşüşleri Bilen Analist, Bitcoin’in (BTC) Dibini Sonunda Açıkladı!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin son saatlerde satıcı baskısı ile karşı karşıya kaldığı görülüyor. Halen 20 bin dolar desteğini savunmaya devam eden boğalar,...

Bitcoin’de (BTC) Düşüşün Sebebi Elon Musk Olabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Bitcoin ve Dogecoin'i yoğun bir şekilde destekleyen Musk,...

FED Üyesi Konuştu, Bitcoin’de Şimdi Gözler Başkan Powell’a Çevrildi!

Lider kripto para birimi bugün itibariyle yatay bir seyir seyrediyor. Halen bir yöne doğru kırılım yapamayan BTC, yukarı aşağı hareketlerle bazı altcoinleri perişan etmeye...

Bitcoin Düşerken, Bu Metaverse Altcoin’i Ralliye Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının en popüler altcoinlerinden bir tanesi olan Shiba Inu, geçmiş dönemlerde metaverse evreni üzerinden arazi satışlarına başlamıştı. SHIB ekibini çalışmaları yatırımcıları memnun etse...

Bitcoin’de Bugün Önemli Gelişme Olabilir! FED Açıklamaları Bekleniyor!

Kripto piyasası çalkantılı bir süreçten geçmeye devam ediyor. 70 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi Bitcoin, halen toparlanmayı başaramamış durumda. Kripto...

HODL İsimli Devasa Şirket, Bütün Bitcoin ve Ethereum’larını Sattı!

Kanadalı devasa bir yatırım şirketi olan Cypherpunk Holdings, kripto para yatırımları hakkında kritik bir karar aldı. Borsalar üzerinde "HODL" kodu ile işlem gören şirket,...