AnalizBitcoin (BTC) Tekrar Düşüşe Geçti! Dönüş Ne Zaman Gelecek?

Bitcoin (BTC) Tekrar Düşüşe Geçti! Dönüş Ne Zaman Gelecek?

Bitcoin'de düşüş yeniden mi başlıyor?

Takip et blank

Lider kripto para son dönemlerde çok volatil hareketler sergiliyor. Bir yukarı bir aşağı hareket eden BTC, altcoin yatırımcılarının da zor günler yaşamasına neden olmuş gibi gözükmekte.

Bitcoin son saatlerde tekrardan %4 oranında bir düşüş yaşadığı gözlemlendi. Bu düşüş esnasında altcoinlerin direniş göstermesi olumlu bir sinyal olarak görülse de, kritik desteklerin kırılması BTC‘de düşüşü hızlandırabilir.

Haberimizin yazıldığı esnada 29.700 dolar desteğinde bulunan BTC, bu destek seviyesinden yukarı yönlü bir tepki alabilir.

Halen düşen trendini kıramayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz saatlerde 31.000 dolara yükselse de, bu seviyeden büyük bir satıcı baskısı ile karşı karşıya kaldı.

Bitcoin‘in de 31.000 doların tekrardan yukarı yönlü kırılması 32.600 dolara doğru bir yükselişin başlayacağını işaret ettiği görülüyor.

Lider kripto para 29.700 dolar desteğini kaybetmesi halinde ise, 27.700 dolar dibine kadar bir düşüş yaşayabilir.

blank

Birçok yatırımcının “dönüş geldi, artık yükseliş başlıyor” şeklinde düşüncelere kapılıp alım yapması, ilerleyen günlerde büyük üzüntüler yaşamasına sebebiyet verebilir.

Halen tam anlamıyla bir trend dönüşümü yapamamış olan BTC, düşen trend seviyesini ve 32.600 dolar direncini kırmasının ardından yeni bir boğa trendi başlatacak gibi gözüküyor.

CryptoQuant’ın aktardığı verilere göre, son saatlerde gelen yükselişler ardından vadeli işlemlerde açılan bütün short pozisyonlar likit edildi..

Şuan itibariyle fiyatı hareket ettirecek kadar belirgin bir pozisyon olmadığı göze çarparken, BTC‘nin düşüş trendine devam etmesi beklenebilir.

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’i Bekleyen Büyük Tehdit!

Kripto piyasasının son dönemlerdeki trendinin Terra Luna olduğu biliniyor. Büyük bir facia yaşayan LUNA ve UST, bütün altcoinleri derinden etkiledi. Son 1 hafta içerisinde 80...

Terra Labs İstifaları Resmileşti! Bitcoin Yükselirken, LUNA Düşecek mi?

Terra Luna kripto piyasasına damga vurduğu görülüyor. Yaşanan çöküş ardından, Terra Labs'tan istifa haberleri gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz saatlerde The Block’un paylaştığı habere göre Terra Labs'ın...

LUNA CEO’su, Dogecoin Kurucusunu Engelledi! Do Kwon Kaçıyor mu?

Terra Luna, kripto piyasasının gündeminde oturmaya devam ediyor. Yaşadığı büyük çöküşün ardından yatırımcıları zarara uğratan ekip, son günlerde çok tutarsız ve bir temele dayandırılamayan...

Bitcoin Kahini, Bu 3 Altcoin’de Boğa Dönemi Bekliyor!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti olan Michaël Van De Poppe, üç popüler altcoinin, merkezi olmayan oracle ağı olan Chainlink'in (LINK) liderliğinde, yükselişe başlamaya...

Bu Altcoin’de Sorun Çözüldü, Bitcoin’in Yükselişinde Patlamaya Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının son dönemindeki trendi olan Terra Luna, kripto piyasasını çok derinden etkilediği gözlemlendi. Bu etkilerin ardından bütün stablecoinlere olan güven sarsıldı. En çok Tether'e...

FED Üyesi, Bitcoin Hakkında Konuştu, Gözler Powell’a Çevrildi!

Kripto para yatırımcıları son günlerde kritik saatler yaşamaya devam ediyor. Yapılan açıklamalar karşısında ezilen Bitcoin, ABD borsaları ile birlikte toparlanmaya çalışıyor. Halen net bir yükseliş...