AnalizBitcoin (BTC) İçin Tehlike Çanları Yine Çalıyor!

Bitcoin (BTC) İçin Tehlike Çanları Yine Çalıyor!

Bitcoin'de yeni bir düşüş serüveni başlıyor olabilir.

Takip et blank

Kripto para sektöründe zorlu sürecin devam ettiği görülmekte. Sıkıntılı günlerden geçen Bitcoin (BTC), dün her ne kadar yukarı yönlü hareketler sergilemiş olsa da, önemli direnç noktasını aşamadığı görüldü.

Son saatlerde ise ABD Senatosunda gerçekleştirilen FTX duruşmasında BTC ve altcoin‘ler hakkında sarf edilen sözler, lider kripto para biriminin yükselen trendini kaybetmesine neden olmuş durumda.

Her ne kadar Bitcoin gün içerisinde dünün zirve noktası olan 17.250 doları aşmış ve 17.330 dolara kadar yükselmiş olsa da, 1 saatlik kapanışı dahi 17.164 dolar direncinin altında gerçekleştirdiği görüldü.

blank

Bitcoin (BTC) İçin Yeni Hedef Noktası Kaç Dolar?

Bitcoin’in son likidasyon operasyonunu gerçekleştirip düşüşe geçmesi, birçok kripto para yatırımcısının korkuya kapılmasına neden oldu.

Bugün özelinde balinaların ve madencilerinde satış yapması, Bitcoin’in 18 bin dolar seviyelerini hedeflemesini engellemiş durumda.

An itibariyle son likidasyon operasyonunun ardından yükselen trendinde de tutunamadığı görülen BTC, ilerleyen saatlerde 16.600 dolar seviyelerine gerilemesi beklenmekte.

Bu seviyelerde ayıların satıcı baskısının boğaların alıcı baskısına üstün gelmesi ise Bitcoin’in 16 bin dolara kadar gerilemesine neden olabilir.

Böyle bir senaryoda altcoin’lerin yüzde 10’dan fazla düşüş yaşayacağı tahmin edilirken, Bitcoin’de yüzde 5 oranında değer kaybedecektir.

Lider kripto para biriminin ilerleyen saatlerde 17.150 dolar direncini aşması ise 18 bin dolar seviyelerini hedeflemesini sağlayabilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugatti Group İle Anlaştı!

Kripto para sektörünün lider meme coin'i  Dogecoin'in (DOGE) en büyük rakibi olarak gösterilen Shiba Inu (SHIB), uzun bir süredir Ethereum balinalarının gözde altcoin'lerinden bir...

Bitcoin’de (BTC) Büyük Patlama İçin Artık Son Günler!

Birçok kripto para yatırımcısı, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) artık yeni bir yükseliş trendi başlatmasını bekliyor. 2022 yılında sert düşüşler yaşayan BTC, yatırımcıların...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Altcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle tabiri caizse meltem rüzgarları esmeye başladı. Dijital varlıkların bir süredir kademe kademe değer kazanıyor olması, kripto para yatırımcılarının tekrardan...

Canlı: FED Yetkilisi Konuşuyor! Bitcoin Düşüşe mi Geçecek?

Bugün itibariyle kripto para sektöründe yükselişlerin yaşandığı gözlenmekte. Bitcoin kayda değer bir yükseliş yaşamamış olsa da, bazı altcoin'ler son 24 saat içerisinde çok ciddi...

İşte Bu Hafta Bitcoin’den Ayrışıp En Fazla Yükselen Altcoin’ler!

Kripto para sektöründeki zorlu ayı sezonu devam ediyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) halen beklenen yükselişleri yaşayamamış olsa da, bazı...

Bitcoin (BTC) Bu Kritik Direnci Aşarsa, Ralli Başlar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın başlamasıyla birlikte yükselişe geçti. Her ne kadar BTC'deki yükselişler devasa seviyelere ulaşmamış olsa da, Bitcoin'in değer...