AnalizBitcoin (BTC) İçin Tehlike Çanları Yine Çalıyor!

Bitcoin (BTC) İçin Tehlike Çanları Yine Çalıyor!

Bitcoin'de yeni bir düşüş serüveni başlıyor olabilir.

Takip et blank

Kripto para sektöründe zorlu sürecin devam ettiği görülmekte. Sıkıntılı günlerden geçen Bitcoin (BTC), dün her ne kadar yukarı yönlü hareketler sergilemiş olsa da, önemli direnç noktasını aşamadığı görüldü.

Son saatlerde ise ABD Senatosunda gerçekleştirilen FTX duruşmasında BTC ve altcoin‘ler hakkında sarf edilen sözler, lider kripto para biriminin yükselen trendini kaybetmesine neden olmuş durumda.

Her ne kadar Bitcoin gün içerisinde dünün zirve noktası olan 17.250 doları aşmış ve 17.330 dolara kadar yükselmiş olsa da, 1 saatlik kapanışı dahi 17.164 dolar direncinin altında gerçekleştirdiği görüldü.

blank

Bitcoin (BTC) İçin Yeni Hedef Noktası Kaç Dolar?

Bitcoin’in son likidasyon operasyonunu gerçekleştirip düşüşe geçmesi, birçok kripto para yatırımcısının korkuya kapılmasına neden oldu.

Bugün özelinde balinaların ve madencilerinde satış yapması, Bitcoin’in 18 bin dolar seviyelerini hedeflemesini engellemiş durumda.

An itibariyle son likidasyon operasyonunun ardından yükselen trendinde de tutunamadığı görülen BTC, ilerleyen saatlerde 16.600 dolar seviyelerine gerilemesi beklenmekte.

Bu seviyelerde ayıların satıcı baskısının boğaların alıcı baskısına üstün gelmesi ise Bitcoin’in 16 bin dolara kadar gerilemesine neden olabilir.

Böyle bir senaryoda altcoin’lerin yüzde 10’dan fazla düşüş yaşayacağı tahmin edilirken, Bitcoin’de yüzde 5 oranında değer kaybedecektir.

Lider kripto para biriminin ilerleyen saatlerde 17.150 dolar direncini aşması ise 18 bin dolar seviyelerini hedeflemesini sağlayabilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SON DAKİKA: Binance’de Listeli Bu Altcoin, Microsoft İşbirliğini Duyurdu!

Son dakikalarda gelen bilgilere göre dev kripto para borsası Binance'de listelenmiş bir altcoin olan Aptos (APT), Microsoft işbirliğini paylaştı Bu hamle doğrultusunda Azure OpenAI...

Batık Kripto Borsası FTX, Ethereum (ETH) ve Bu 2 Altcoin’de Satış Yapıyor!

Kripto para sektöründe pazar günü kötü başladı. Dün özelinde her ne kadar piyasada bir hareket olmasa da, bugün özelinde lider kripto para birimi Bitcoin...

Bitcoin Borsası Binance, Bu 29 Altcoin Paritesini Marjinde Listeliyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, aldığı kararlar ile kripto varlıkların fiyat hareketlerini etkileyebiliyor. Popüler borsa bugün itibariyle birçok altcoin...

Bu Altcoin’de Ani Düşüş Yaşandı, Ekip Açıklama Yayınlamak Zorunda Kaldı!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle satıcıların yoğunlukta olduğu ve haftalık kapanışlar öncesinde düşüşlerin yaşandığı görülüyor. Lybra Finance (LBR) isimli altcoin'de son süreçte çok sert...

Bu Altcoin’de Kilitler Açıldı, Binance’e Yüklü Transferler Gerçekleştirildi!

Kripto varlıkların fiyat hareketlerini etkileyen birçok gelişme bulunmakta. Büyük yatırımcıların yüklü satışlar veya alışlar yapması, projeleri etkileyen gelişmelerin ilk sırasında yer alıyor. Kısa bir süre...

Önümüzdeki Hafta Bitcoin ve Altcoin’lerde Bu Gelişmeler Takip Edilecek!

Gelen haberler, ekonomi verileri ve yetkili bazı kişilerin açıklamaları, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) ve altcoin'lerin fiyat hareketlerini etkileyebiliyor. Hadi gelin önümüzdeki hafta kripto...