AltcoinBitcoin (BTC) Düşerken, LUNA 160 Katı Yükseliş Yaşadı!

Bitcoin (BTC) Düşerken, LUNA 160 Katı Yükseliş Yaşadı!

LUNA'da sert yükseliş yaşandı.

Takip et blank

LUNA kripto piyasasının en tehlikeli ürünü olmaya devam ediyor. 100 dolar seviyelerinden düşüşe başlayan eski major kripto para, geçtiğimiz saatlerde Shiba Inu‘nın değerinin dahi altına indi.

UST fiyatını tekrardan 1 dolara sabitlemek için Terra Luna ekosistemi durmadan LUNA arzı artırarak borsalar üzerinden satış yapıyor. LUNA satışları popüler kripto parayı sert düşürürken, UST fiyatının da tekrardan 1 dolara sabitlenemediği görülmekte.

Birçok yatırımcı ise bu kadar düşmüş bir ürünü bir fırsat olarak görerek çantasına eklerken, ilerleyen günlerde çok daha sert düşüşler gelebileceğinden habersiz olduğu görülmekte.

UST fiyatının tekrardan 1 dolara sabitlenemediği sürece Terra Luna ekosistemi LUNA arzını artırarak, eski major kripto paranın değer kaybetmesine neden olacak.

Dün gece itibariyle LUNA ve UST hakkında açıklamalar yapan Terra Luna CEO’su Do Kwon, UST’nin merkezi paraların yerini alamayacağını söyledi.

Buluşunun düşüşlerinden ve yavaş yavaş piyasadan silinmesinden dolayı kalbinin kırık olduğunu söyleyen Kwon, üzgün olduğunu belirtiyor.

blank

Terra Luna ekosistemi arz basımlarına ara verdiği dönemlerde ise LUNA‘nın sert yükselişler yapabildiğini görüyoruz.

Dip seviyeden %16835 oranın yükselen LUNA, bazı yatırımcılara ciddi kazançlar getirdi. Umutları olan LUNA yatırımcılarının ise LUNA‘dan önce UST‘yi takip etmeleri gerekiyor.

UST’nin fiyatının 1 dolara sabitlenmesi durumunda LUNA‘nın arz yakımı sayesinde tekrardan bir toparlanma yaşadığını görebiliriz.

LUNA ve UST kripto piyasasının tarihe geçti. Bu ürünlerin şuan itibariyle çok tehlikeli olduğunu unutmamak gerek. İlerleyen günlerde fiyatına birkaç sıfır daha eklemesi muhtemel olan LUNA, düşüşlerine devam edecek gibi gözüküyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’i Bekleyen Büyük Tehdit!

Kripto piyasasının son dönemlerdeki trendinin Terra Luna olduğu biliniyor. Büyük bir facia yaşayan LUNA ve UST, bütün altcoinleri derinden etkiledi. Son 1 hafta içerisinde 80...

Terra Labs İstifaları Resmileşti! Bitcoin Yükselirken, LUNA Düşecek mi?

Terra Luna kripto piyasasına damga vurduğu görülüyor. Yaşanan çöküş ardından, Terra Labs'tan istifa haberleri gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz saatlerde The Block’un paylaştığı habere göre Terra Labs'ın...

LUNA CEO’su, Dogecoin Kurucusunu Engelledi! Do Kwon Kaçıyor mu?

Terra Luna, kripto piyasasının gündeminde oturmaya devam ediyor. Yaşadığı büyük çöküşün ardından yatırımcıları zarara uğratan ekip, son günlerde çok tutarsız ve bir temele dayandırılamayan...

Bitcoin Kahini, Bu 3 Altcoin’de Boğa Dönemi Bekliyor!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti olan Michaël Van De Poppe, üç popüler altcoinin, merkezi olmayan oracle ağı olan Chainlink'in (LINK) liderliğinde, yükselişe başlamaya...

Bu Altcoin’de Sorun Çözüldü, Bitcoin’in Yükselişinde Patlamaya Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının son dönemindeki trendi olan Terra Luna, kripto piyasasını çok derinden etkilediği gözlemlendi. Bu etkilerin ardından bütün stablecoinlere olan güven sarsıldı. En çok Tether'e...

FED Üyesi, Bitcoin Hakkında Konuştu, Gözler Powell’a Çevrildi!

Kripto para yatırımcıları son günlerde kritik saatler yaşamaya devam ediyor. Yapılan açıklamalar karşısında ezilen Bitcoin, ABD borsaları ile birlikte toparlanmaya çalışıyor. Halen net bir yükseliş...