AltınBitcoin (BTC) Düşerken, ABD Dolarında Yükseliş Hızlandı!

Bitcoin (BTC) Düşerken, ABD Dolarında Yükseliş Hızlandı!

ABD dolarında yükseliş hızlandı!

Takip et blank

Bitcoin son dönemde değer kaybetmeye devam ediyor. Kritik seviyede konumlanan BTC, altcoinlerin devasa düşüşler yaşamasına sebebiyet verdi.

FED‘in faiz artışları ardından ABD dolar endeksi, 2002 yılından bu güne kadarki en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD dolar endeksi (DXY) an itibariyle 104 seviyesine ulaşmış durumda. Kritik bir direnç noktasında bulunan endeks, 103 – 104 puan aralığından bir reddedilme yaşayabilir.

Bu direnç noktasının kırılmasının ardından 120 puan seviyelerine kadar yükseliş yaşamasını beklediğimiz endeks, Bitcoin ve altcoinlerin devasa düşüşler yaşamasına sebebiyet verebilir gibi gözüküyor.

İlerleyen süreçte ABD’nin açıklayacağı verilerin ardından yükselen trend destek seviyesi olan 92 puan seviyelerine gerileyebilecek olan DXY, Bitcoin‘in tekrardan yukarı yönlü bir toparlanma yaşamasını sağlayabilir.

blank

An itibariyle bayrak formasyonunu kırmasının ardından 15.30 Türk lirasına ulaşan ABD doları, bu seviyeden sert bir reddedilme ile karşı karşıya kaldı.

Türk lirası paritesinde 2’li tepe formasyonu oluşturan ABD doları, ilerleyen süreçte 14.80 TL seviyesini kaybetmesiyle birlikte tekrar 14.10 Türk lirasına kadar geri çekilebilir gibi gözükmekte.

blank

Gram altın ise haberimizin yazıldığı esnada 898 Türk lirası seviyelerinden işlem görüyor. DXY‘de yaşanan yükselişler sonucu 970 Türk lirasından düşüşe geçen gram altın, kritik bir destek noktasında konumlanmakta.

880 Türk lirasını kaybetmesi halinde tekrardan 810 – 800 Türk lirasına kadar gerilemesini beklediğimiz gram altın, yatırımcılarına zor bir süreç yaşatabilir.

blank

Bugün itibariyle Bitcoin düşüş yaşamaya devam ediyor. 33.500 dolar seviyelerinde konumlanan BTC, haftalık kapanışı 34.500 dolar desteğinin altında yapması büyük bir satış baskısı oluşturdu.

Major yükselen trendinde konumlanan lider kripto para, bu seviyelerden bir dönüş yapamaması halinde 28.000 – 30.000 dolar desteğine kadar gerileyebilir gibi gözükmekte.

Olası yükseliş durumunda ise okurlarımız, 39.000 – 40.000 dolar direncini takip etmeleri gerekmekte.

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

ABD Borsalarının Yükselişi, Bitcoin’i Etkileyecek mi?

Bitcoin ile korelasyonu nedeniyle takip ettiğimiz ABD borsaları, geçtiğimiz dakikalarda açıldı. Uzun bir süredir olduğu gibi yine yükseliş ile açılan ABD endeksleri, ilerleyen saatlerde...

Crypto com, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve 13 Kripto Parayı Sildi!

Ayı piyasası tüm hızıyla devam ederken kripto para borsalarının normal şartlarda sağladıkları teşviklerde de azalmaya gidildiği görülüyor. Önde gelen kripto para borsalarından Crypto.com da...