Bitcoin (BTC)Bitcoin (BTC) Bugün Neden Düşüş Yaşadı?

Bitcoin (BTC) Bugün Neden Düşüş Yaşadı?

Finans piyasalarında kaos devam ediyor.

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC), bugün itibariyle değer kaybettiği görülüyor. ABD borsalarına baktığımızda her ne kadar açılışlar pozitif olsa da, gün içerisinde yaşanan gelişmeler, borsalarında negatife dönmesine neden oldu.

Dip seviyelerde akümüle olduğu görülen Bitcoin, yatırımcıların sektöre tabiri caizse lanet ederek satış yapmasına sebebiyet vermekte.

Bugün itibariyle ise küresel finans piyasalarında ve kripto para birimlerinde düşüşlerin gelmesinin ana nedeninin Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler olduğu gözlenmekte.

Rusya‘nın Ukrayna başkenti Kiev’e tekrardan yoğun bombardıman saldırısı yapması, piyasalarda üzerinde korkunun artmasına neden oldu.

Piyasalardaki asıl düşüşü tetikleyen unsurun ise Rusya’nın Ukrayna’da yer alan Alman Büyükelçilik binasına bir saldırı düzenlemesi olduğu görülüyor.

blank

Bu saldırı sonrasında yatırımcılar Almanya ve Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu NATO‘nun savaşa dahil olma ihtimalinden ötürü finans ve kripto piyasasında satışlar gerçekleştirdi.

Şimdilik bu satışlar çok can yakmıyor olsa da, ilerleyen saatlerde Bitcoin’in 19 bin dolar seviyesinin altına sarkması, düşüşlerin hızlanmasına neden olabilir.

12 Ekim tarihinde Amerikan Merkez Bankasının (FED) son FOMC toplantısının tutanakları açıklanacak. 13 Ekim’de ise ABD’de yıllık enflasyon kamuoyu ile paylaşılacak. Bu 2 unsurda piyasalar üzerindeki satıcı baskısını artırıyor.

20 bin dolar psikolojik destek seviyesinin altında işlem görmeye devam eden Bitcoin, ilerleyen günlerde bu seviyeyi geri kazanamaması halinde çok daha sert değer kayıpları yaşayabilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...