Bitcoin (BTC)Bitcoin (BTC), Bu Yasaya Göre Dip Seviyesini Görecek!

Bitcoin (BTC), Bu Yasaya Göre Dip Seviyesini Görecek!

Steve Hanke'ye göre, Bitcoin (BTC) dip seviyesine kadar düşecek!

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir çok baskılara ve kısıtlamalara rağmen, güçlü bir duruş sergileyerek, tekrar 52.000 dolar seviyelerini test ettiğini görmekteyiz.

blank

Bitcoin’in önemli bir direnç noktası olan 52.000 dolar seviyelerini test etmesiyle, bir çok ünlü ekonomist ve analistin BTC’ye ve kripto piyasasına yönelik, tekrar düşme riskinin olduğu yönünde twitler attığını görüyoruz.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin önemli ekonomisti ve kripto paralara yönelik sert eleştirileri ile bilinen Steve Hanke, Bitcoin’in, evrensel ”yükseliş ve düşüş” yasası çerçevesi de ciddi bir düşüş yaşayacağına inanıyor.

Bir diğer kripto eleştirmeni Peter Schhiff, ABD hükümetinin gelecekte, Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik çok ciddi düzenleyici adımlar atacağını inanıyor.

Yükseliş Gösteren, Düşüş Yaşar

Ekonomi çevrelerince yakından tanınan ve Bitcoin karşıtı Steve Hanke, BTC’nin sonunda dibe vurmasına neden olacak dezavantajlarını ”son derece değişken ve spekülatif yapıya sahip olması” olarak nitelendiriyor.

Steve Hanke’ye göre hızlı bir şekilde büyüyen varlıkların, fikirlerin ve devletlerin evrensel bir yasaya göre eninde sonunda, ani bir çöküş yaşaması da kaçınılmaz oluyor. Bitcoin’nin de doğası gereği çok değişken ve spekülatif olduğunu söyleyerek bu yasanın bir istisnası olmayacağını vurguluyor.

Daha önce de Bitcoin ile ilgili bir çok fikir beyan eden Hanke, bir adım daha ileri giderek BTC’nin, değişken yapısı ve spekülatif olmasının büyük yatırımcıların (balinalar), küçük yatırımcıları bu fiyat oynaklığı sebebiyle dolandırdığını ifade ediyor.

SchiffGold varlık fonunun CEO’su ve bir diğer Bitcoin ve kripto para eleştirmeni Peter Schiff, ABD hükümetinin Bitcoin ve kripto paraları yasaklamak için çok geç kaldığına dair yorumlarda bulunuyor.

Peter, şu anda mevcut Bitcoin ve kripto yatırımcılarının çoğunun gelecekte, hükümetin kriptoya yönelik yasaklarına destek vereceğini düşünüyor. Bununla birlikte, ABD hükümetinin BTC çöküşünü, sert regülasyonlar yapmak için bir bahame olarak göreceğine inanıyor. Peter ayrıca, yatırımcıları korumak için düzenlemelerin elzem olduğuna da dikkat çekiyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu (SHIB), Coinbase’de Rekor Kırdı!

Dogecoin (DOGE) sessizliğini korurken Dogecoin'in kopyası olan bir kripto para birimi, Coinbase kripto para borsasında rekor kırdı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi...

Shıba Inu (SHIB) Gider de DOGE Durur Mu? – Dogecoin Teknik Analizi!

Bir şakayla başlayıp 33,45 milyar dolarlık piyasa değerine kadar gelen ve bir yıl içinde %9.000’lere varan yükseliş gören Dogecoin (DOGE), kendisi gibi bir diğer...

Bitcoin (BTC) 50.000 Doları Görürken Altcoinler Neden Duruyor?

Yeni aya %10’nun üzerinde yükseliş yaparak giren ve ardından 48.200 dolarda yaptığı haftalık kapanışla piyasada yeni zirve seviyelerinin yeniden konuşulmaya başlandığı Bitcoin (BTC), psikolojik...

DOGE ve SHIB, Elon ”Musk’arası” Olmaktan Kurtulamıyor!

Aslında piyasada hakkında bahsedilirken kullanılan klişe tanımlamalar; "dünyanın en zengin insanı, Tesla CEO'su, SpaceX CEO’su Elon Musk..." diye başlayıp devam ediyor. Ama kripto piyasasında bu...

Grayscale’ye Raporu: Cardano (ADA) Çok Büyük Potansiyele Sahip!

Önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Cardano para birimine genel bakış serisinin bir parçası olarak ADA hakkında, önemli bir rapor yayınladı. Raporda, yatırım...

Ünlü Analist Plan B, Bitcoin’de (BTC) Ekim Ayı Hedefine İşaret Etti!

Bitcoin’deki fiyat hareketlerinin rasyonel bir olguya dayandırıldığı Stock to Flow (S2F) yani stok akış modelini Bitcoin’e (BTC) uyarlayan ünlü analist Plan B, Ekim ayı...