AnalizBitcoin (BTC) 24 Bin Doları Aştı! Yükselişin Devamı Gelecek mi?

Bitcoin (BTC) 24 Bin Doları Aştı! Yükselişin Devamı Gelecek mi?

Bitcoin'de yeni hedef kaç dolar?

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle yükseliş yaşadığı görülüyor. Şimdilik ilk direnç seviyesi olan 24.200 – 24.600 dolara ulaşan BTC, halen ayıların satıcı baskısını kıramadığı dikkat çekmekte.

blank

Bitcoin‘in 200 haftalık hareketli ortalama seviyesi olan 22.800 doların üzerinde haftalık mum kapatabilmiş olması, kripto para sektörünün tekrardan hareketlenmesini sağladı.

Uzun bir süredir bu hareketli ortalamanın altında akümüle olan BTC, ilerleyen günlerde çok daha sert yükselişler yaşayacağı tahmin ediliyor.

blank

Bitcoin 24.200 – 24.600 dolar seviyelerinde direnci kırmayı başarması halinde ilk hedef seviyesinin 28 bin – 30 bin dolar olacağı biliniyor.

28 bin – 30 bin dolar direncinde ise çok büyük bir satıcı baskısının var olduğu bilinmekte. Bu seviye aşılması halinde Bitcoin‘de ayı sezonunun sona erdiği teyit edilebilir.

blank

Bitcoin’de (BTC) Ayı Sezonu Bitti mi?

Bitcoin‘de ayı sezonunun son bulması için öncelikle BTC‘nin 28 bin – 30 bin dolar direncini aşması ve bu seviyeyi yerel bir dip noktası olarak belirlemesi gerekiyor.

BTC‘ye baktığımız takdirde halen 30 bin dolara yükselişi başlatacak olan 24.200 – 24.600 dolar direncini kıramamış durumda.

10 Ağustos tarihinde ABD’de enflasyon verileri açıklanacak. Bu verilerin düşüş yaşaması halinde Bitcoin‘de (BTC) tekrardan yukarı yönlü hamleler görmemiz mümkün.

Bitcoin‘in yükselişlerinde şimdilik beklenen tepkiyi veremeyen altcoinler ise ilerleyen süreçte çok daha büyük yükselişler yapacağı tahmin ediliyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...