HaberlerBitcoin Borsası Binance Çöktü! Kullanıcılar Büyük Şok Yaşadı

Bitcoin Borsası Binance Çöktü! Kullanıcılar Büyük Şok Yaşadı

Binance sisteminde neler oluyor?

Takip et blank

Binance, bilindiği üzere dünya genelinde en büyük kripto para borsası olarak biliniyor. Geçtiğimiz günlerde kripto para fiyatlarının rekor kırmasıyla beraber borsa üzerinde birçok erişim problemi olduğu görüldü. Çoğu borsada gözüken bu erişim problemleri borsaların altyapılarının hala yetersiz olduğunu gözler önüne seriyor.

Binance borsasında yaşanan son erişim problemleri ile ilgili konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao şu açıklamalarda bulundu:

“Birden çok alışverişi etkileyen bir AWS sorunu var. Binance zar zor dayanıyor, ancak az sayıda kullanıcı için bazı önbelleğe alma dengesi senkronizasyon sorunları görüyor. Üzerinde çalışıyoruz.”

Yatırımcıları tedirgin eden bu olaydan sonra kısa süre sonra Binance hastag ile gündem oldu. Yatırımcılar arasında genellikle dolandırıldıklarını, bunun da bir saadet zinciri olduğu yada bilgisayar korsanlarının saldırısı söylentileri dolanmaya başladı.

CZ’nin AWS sorunu olduğunu söylese de kullanıcıların aklına şüphesiz ki Mayıs 2019’da Binance sisteminden 40 milyon dolar değerinde 7.000 adet Bitcoin (BTC) çalınması geldiğini söylenebilir.

Binance Twitter hesabından, sırasıyla işlem kısıtlamalarını duyurmaya başladı. Bu kısıtlamaların ilki alt hesaplara transferlerin devre dışı bırakılmasıydı. Hemen ardından para çekme işlemleri de durduruldu. Bir diğer paylaşımda ise sorunun tespit edildiğini ve düzeltmek için çalışmaların başlatıldığı duyuruldu.

Ancak işin aslında tahmin edilenler gibi bir olay olmadığı anlaşıldı. Binance resmi twitter hesabından AWS ağı artık kurtarıldı ve tüm Binance sistemleri normale döndüğünü, sorunun düzeldiğini sistemin sorunsuz çalıştığını paylaştı.

Piyasanın yoğun olduğu dönemlerde sık sık kripto para borsalarında erişim problemleri olduğu görülüyor. Özellikle yatırımcılar için korkutucu olan bu olay anında en doğru hamle, borsaların resmi Twitter hesapları üzerindeki açıklamaları takip etmek olacaktır.

Zira ilk dakikalarda Binance’in herhangi bir hack vakasına maruz kalmadığı, sorun üzerinde çalışıldığı ve korkulacak herhangi bir durum olmadığı ifade edilmişti.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Solana (SOL) İkinci Bir Yükseliş Dalgasına Mı Hazırlanıyor? – İşte Önemli Seviyeler!

Piyasadaki olumsuz haberlerin etkisiyle düşüş yaşayan Bitcoin (BTC), altcoinleri de beraberinde götürüyor. Bu kötü durum içinde Solana (SOL) için oldukça önemli ve güzel bir...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...