Haberler Bitcoin Borsası Binance Çöktü! Kullanıcılar Büyük Şok Yaşadı

Bitcoin Borsası Binance Çöktü! Kullanıcılar Büyük Şok Yaşadı

Binance sisteminde neler oluyor?

Takip et blank

Binance, bilindiği üzere dünya genelinde en büyük kripto para borsası olarak biliniyor. Geçtiğimiz günlerde kripto para fiyatlarının rekor kırmasıyla beraber borsa üzerinde birçok erişim problemi olduğu görüldü. Çoğu borsada gözüken bu erişim problemleri borsaların altyapılarının hala yetersiz olduğunu gözler önüne seriyor.

Binance borsasında yaşanan son erişim problemleri ile ilgili konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao şu açıklamalarda bulundu:

“Birden çok alışverişi etkileyen bir AWS sorunu var. Binance zar zor dayanıyor, ancak az sayıda kullanıcı için bazı önbelleğe alma dengesi senkronizasyon sorunları görüyor. Üzerinde çalışıyoruz.”

Yatırımcıları tedirgin eden bu olaydan sonra kısa süre sonra Binance hastag ile gündem oldu. Yatırımcılar arasında genellikle dolandırıldıklarını, bunun da bir saadet zinciri olduğu yada bilgisayar korsanlarının saldırısı söylentileri dolanmaya başladı.

CZ’nin AWS sorunu olduğunu söylese de kullanıcıların aklına şüphesiz ki Mayıs 2019’da Binance sisteminden 40 milyon dolar değerinde 7.000 adet Bitcoin (BTC) çalınması geldiğini söylenebilir.

Binance Twitter hesabından, sırasıyla işlem kısıtlamalarını duyurmaya başladı. Bu kısıtlamaların ilki alt hesaplara transferlerin devre dışı bırakılmasıydı. Hemen ardından para çekme işlemleri de durduruldu. Bir diğer paylaşımda ise sorunun tespit edildiğini ve düzeltmek için çalışmaların başlatıldığı duyuruldu.

Ancak işin aslında tahmin edilenler gibi bir olay olmadığı anlaşıldı. Binance resmi twitter hesabından AWS ağı artık kurtarıldı ve tüm Binance sistemleri normale döndüğünü, sorunun düzeldiğini sistemin sorunsuz çalıştığını paylaştı.

Piyasanın yoğun olduğu dönemlerde sık sık kripto para borsalarında erişim problemleri olduğu görülüyor. Özellikle yatırımcılar için korkutucu olan bu olay anında en doğru hamle, borsaların resmi Twitter hesapları üzerindeki açıklamaları takip etmek olacaktır.

Zira ilk dakikalarda Binance’in herhangi bir hack vakasına maruz kalmadığı, sorun üzerinde çalışıldığı ve korkulacak herhangi bir durum olmadığı ifade edilmişti.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

3. Sıraya Yerleşen Cardano (ADA) Hakkında Sert İddia!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson'ın hayata geçirdiği Cardano (ADA), rallisine her şeye rağmen devam ediyor. Bitcoin fiyatının son dönemdeki düşüşlerine en çok dayanan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Hakkında Resmen Meydan Okudu!

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında attığı tweetler nedeniyle başını belaya sokabilir. Musk, neredeyse aylardır DOGE hakkında çeşitli tweetler atarak...

Bitcoin (BTC) 44.106 Doları Gördü: Uzmanların BTC Yorumları Neye İşaret Ediyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) fiyatında yine sert bir düşüş görüldü. BTC fiyatının 58.000 dolara kadar aralıksız yükselişinin sonrasında böyle düzeltmeler yaşanması oldukça...

150.000 Bitcoin’in (BTC) Kaderi İçin Plan Hazır

Bir zamanlar dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) ve kripto para borsası Mt. Gox'a atanan kayyum, önemli bir karar için düğmeye bastı. Milyarlarca dolarlık BTC'nin...

Dogecoin (DOGE) ve Litecoin’e (LTC) Olan İlgi, Meyvesini Verdi!

Elon Musk'ın favori kripto para birimi Dogecoin ile Bitcoin (BTC) hard forku olan Litecoin (LTC), son dönemde ciddi bir talep ve ilgi artışı yaşadı....

5 Sene Önce 10.000 Dolarlık Yatırım; Bu Kripto Paralar İle 1 Milyon Dolar Olabilirdi

Kripto para sektörü Türkiye'de yeni yeni popülerlik kazanmaya ve ana akım kitlelere yayılmaya başladı. Ancak Bitcoin'in 12 yıllık tarihi boyunca kripto paraların sunduğu fırsatlar...