blank
Altcoin"Bitcoin Beni Bağlamaz" Diyen Altcoinler: GTC, ART, ANKR ve RAD!

“Bitcoin Beni Bağlamaz” Diyen Altcoinler: GTC, ART, ANKR ve RAD!

ANKR, GTC, RAD ve ANT tokenlar, yerinde durmuyor..

Takip et blank

Geçtiğimiz cuma günü kripto para piyasasında sert bir düşüş yaşanmıştı. Bu düşüşle birlikte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) %8,8’lik bir düşüş ile 53.500 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme yaşadı. Bitcoin yayın saati itibari ile 54.940 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) ise %10.7’lik bir düşüş ile 3.900 dolara kadar bir geri çekilme yaşadığı görüldü. Sert düşüşün ardından bir çok kripto para birimi %15 üzerinde değer kaybederken, gün içinde toparlanma emarelerinin olduğu görülüyor.

Bazı kripto para birimleri de var ki, “ben duramam yoluma giderim” dercesine yükseliyor.

En Fazla Yükselenlerde Bugün

Gitcoin (GTC)

Yükselenler listemizin ilk sırasında, açık kaynaklı platformlarda yapılan yatırımları maddi bir varlık karşılığında yapabilecekleri bir platform olan Gitcoin (GTC) yer alıyor. GTC’nin asıl kurulma amacı ise Web.2 teknolojisinden, Web 3 teknolojisine geçiş evriminde köprü vazifesi görmesi.

Metaverse, NFT, Web 3 ve GameFi gibi kavramların son zamanlarda yaygınlaşması ve değerinin giderek artması ile, bu alanda çalışma yapan kripto para birimleri rekor fiyat artışları yaşıyor. GTC, son 24 saat içerisinde %120’den fazla bir artış ile 13 dolar seviyesinden 29 dolar seviyesine kadar ulaştı. Yayın saati itibari ile %80 artış ile 20.7 dolar civarında işlem görmekte.

blank

Arogan (ANT)

Rekor yükseliş yapan bir diğer kripto para birimi, Ethereum (ETH) ağı üzerinde kurulmuş ve merkezi olmayan sistem olan Arogan (ANT). Bağımsız organizasyonlar (DAO) kurmak, dApp’ler oluşturmak ve yönetmek adına, gelişmiş bir yol sunduğunu iddia ediyor.

Aragon, son 24 saat içerisinde %90’dan fazla bir yükseliş ile 5 dolar seviyesinden 9 dolar seviyesine ulaştı. %30’a yakın bir geri çekilme yaşayan ANT, yayın saati itibari ile 6.85 dolardan el değiştiriyor.

blank

ANKR

2017 yılında basit ve uygun fiyata blok zincirleri arasında işlem yapmayı vaat ederek ortaya çıkan ANKR, piyasaya sürüldüğü günden bu yana gerçek değerine ulaşamamış kripto para birimleri arasında yer alıyor.

ANKR gün içerisinde %70 üzerinde bir artış yaşadı ve 0.14 dolar seviyesinden 0.21 dolara ulaştı. Yazının yazıldığı sırada ise %20 artış ile 0.171 dolardan el değiştiriyor.

blank

Radicle (RAD)

Son olarak inceleyeceğimiz kripto para birimi ise eşler arası ağları, küresel ağlara ve merkezi olmayan platformlara (DAO) ve dahi geliştiricilerin açık kaynaklı çalışmalarını korumaya yardımcı olan protokollere olanak tanıyan Radicle (RAD).

RAD gün içerisinde  %100’ün üzerinde bir artışla en çok yükselen kripto para birimleri listesinde yer alıyor. Kripto varlık son 24 saat içerisinde sert bir yükseliş ile 11 dolar seviyesinden 24 dolar seviyesine kadar ulaştı. Yazının yazıldığı sırada ise %40 artış ile 19.50 dolar civarında işlem görmekte.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...