blank
Bitcoin (BTC)Bitcoin Ayıda mı? Yoksa Boğada mı? Ünlü 3 Analist, BTC'yi Değerlendirdi!

Bitcoin Ayıda mı? Yoksa Boğada mı? Ünlü 3 Analist, BTC’yi Değerlendirdi!

Bitcoin'deki toparlanma devam edecek mi?

Takip et blank

Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası, küresel ölçekte yaşanan olayların ve beklentilerin de etkisi ile sert bir düşüş yaşadı. 42.000 dolar seviyesine iğne atan BTC, tekrar 47.000-48.000 dolar civarına çıkarak burada bir müddet konsolide oldu.

Bu hafta kripto para piyasasına baktığımızda Bitcoin’in tekrar 51.300 dolar üzerine çıktığını ve altcoinlerinde bu yükselişe eşlik ettiğini görmekteyiz. BTC’nin tekrar 50.000 dolar üzerine çıkması sonrası 3 analist bu fiyat hareketini değerlendirdi.

Bitcoin’in Toparlanma Sürecini Analistler Nasıl Değerlendiriyor?

Bitcoin’in son fiyat hareketlerini takiben, bazı analistler öngörülerini paylaştı. Kripto para hedge fon yönetim şirketi BitBull CEO’su DiPasquale, ”BTC’nin 50.000 dolar üzerine tekrar ulaşması, beklenen mega boğa sezonu için harika bir başlangıç” olduğunu ifade etti. Sözlerine devam eden DiPaquale şunları ifade etti:

”Bitcoin 50.000 dolar seviyesini bir destek haline getirmeli ve bu yıl her hangi bir ayı sezonunu geçersiz kılmak için 53 bin dolar, 55 bin dolar, 58 bin dolar ve nihayetinde 60 bin dolar üzerinde hareket etmeli.”

StockCharts.com’un baş piyasa analisti David Keller ise BTC’deki yükselişi şu açıklamalar ile değerlendirdi:

”Bitcoin 50.000 dolar üzerinde kalması, kasım ayının en yüksek seviyeleri ve 50 günlük hareketli ortalama göz önüne alındığında muhtemel bir yükselişin gelmesi beklenebilir.

Bununla birlikte eğer BTC yükseliş hareketini sürdüremez ise temmuzda 30.000 dolar ve eylülde 40.000 dolar olan temel destek seviyeleri tekrar test edilebilir.

Son 4 haftadaki fiyat hareketinde olan istikrarsızlık değerlendirildiğinde, fiyatın kesinlikle temel destek seviyelerine inme ihtimali, hiç de zor gözükmüyor”

Gerber Kawasaki Wealth & Invetsment Management’ın yatırım danışmanı Brett Sifling de, Bitcoin konusunda izlenimlerini paylaştı.

”Kripto para piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüş ile kaldıraçlı işlemlerde gerçekleşen büyük tasfiyeler, yatırımcıları şoka uğrattı.

Sert düşüş ile 50.000 seviyesini kıran BTC son 24 saat içerisindeki yükselişi ile birlikte tekrar 50.000 dolar üzerine çıktı.

Bitcoin’in 50.000 dolar üzerinde tutunduğunu görmemiz için burayı destek bölgesi yaparak bir müddet konsolide olması gerekiyor. Eğer bu bölgeyi destek yapmayı başarabilirsek bir sonraki hedefi 53.000 dolar olarak görebiliriz.

Büyük balinaların satış baskısı ve buna bağlı olarak küçük yatırımcıların panik satışlarının devam etmesi halinde, eylül ayındaki temel destek seviyesi olan 40.000 dolar ve temmuz ayındaki temel destek seviyesi olan 30.000 dolara düşebiliriz.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...