Analiz Bitcoin Almak İçin Doğru Zaman Mı? - Bitcoin Fiyatında Neler Olacak?

Bitcoin Almak İçin Doğru Zaman Mı? – Bitcoin Fiyatında Neler Olacak?

Bitcoin fiyatında beklenti ne?

Takip et blank

Bitcoin fiyatı son dönemde yatırımcılarına kazandırmasına rağmen 20 bin dolar rekoru henüz kırılabilmiş değil. Tüm yatırımcılar ve analistler 20 bin dolar rekorunu merakla beklerken, bazı analistler yeniden düzeltmeler olacağı açıklamalarında bulundular.

Kısa süre içerisinde çok sayıda yatırımcı kazancının artması umuduyla aralıklarla Bitcoin satın alırken bu dönemde en fazla kazanan yatırımcılar 2 grupta yer alanlar oldu. Bunlardan ilki 19.000 dolarlı seviyelerden sonra yaşanan düşüşle beraber en alt seviyelerden alım yapanlar ve bu grubun dışında kalan ancak sürekli aralıklı düşüşlerde al-sat yapanlar oldu.

Beklemeyi tercih eden kripto para yatırımcıları bu dönemde en az kazanan ve hatta belki de kaybeden tarafta yer alırken, birçok yatırımcı bundan sonrasında al-sat yönteminin ne kadar faydalı olacağını merak ediyor.

19.500 Dolar Direnci Korkutuyor

Bitcoin fiyatında özellikle 19.500 dolar direnci olduğunu belirten analistler, bu seviyeye dikkat edilmesini öneriyor. 19.500 dolar seviyesinden sonra büyük bir düzeltme ile 13.800 dolar beklentisi hâlâ etkisini korurken, çok sayıda analist 11.300 dolar tahmininin artık pek ihtimal dahilinde olmadığını, en düşük seviye olarak 13.380 doların veya 13.350 doların görülebileceğini belirtiyor.

Ancak 19.500 dolar direncinden sonra beklentiler yine sadece düzeltmeyle ilgili değil. Aynı zamanda 19.500 dolar direncinin kırılması ile birlikte 21.500 dolara kadar hızlı ve çok ani yükseliş olabileceği, bunun ardından yine 18.800 dolarlı seviyelere kadar düzeltmeler görülebileceği belirtiliyor.

Analistlere göre 19.500 dolar seviyesinde neler olacağını önceden bilebilmek çok zor olsa da, kısa vadede yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

En Doğru Zamanı Nasıl Bileceğiz?

Bitcoin almak için en doğru zaman Aralık 2020’de 19.500 dolar direncini gördükten sonrasını beklemek olarak gösteriliyor. Bu dönemde riskler kadar belirsizliklerin çok fazla yoğun yaşandığı, bunu engellemek için yatırımcıların en doğru zaman olarak 19.500 dolar direncinin kırılmasını ve 19.750 doların üzerine kalıcılık sağlamasını beklemesini öneren açıklamalar var.

Ancak 19.500 dolar seviyesinden daha önemlisi yatırımcıların 20.000 dolar seviyesine dikkat etmesi yönünde.

20.000 doların görülmesi durumunda hızlı gerilemeler olabilecek olduğundan yatırımcıların mutlaka 20.000 dolardan sonra bir süre beklemesi öneriliyor. Bu dönemde çok yüksek miktarlı yatırımlar olmadığı sürece kazançların az olacağı belirtilirken, özellikle de az miktarda yatırım yapacak olan yatırımcıların alım yerine beklemesinin daha doğru tercih olabileceğine dair tahminler oldukça fazla.

Bitcoin Fiyatı 32.000 Doları Görebilecek Mi?

Bugünlerde en fazla ortaya atılan iddialardan bir tanesi 32.000 dolar seviyesi iddiası. Bitcoin fiyatında 32.000 doların görülebileceği ve bunun kısa sürede olabileceğini iddia eden bazı kripto para birimi analistler, yakın zamanda daha büyük değer kayıpları olabileceği gibi 19.500 dolardan hemen sonra yıl sonuna kadar 32.000 doların bir anlık yükseliş hareketiyle görülebileceğini iddia ediyorlar.

Çok sayıda yatırımcının beklentisi yıl sonunda en fazla 23.000 dolar veya 24.000 dolardan yana olsa da, analistler yıl sonunda en fazla 21.000 doların beklenmesinin daha doğru tercih olabileceğini belirtmekte.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin’in (BTC) Boğa Koşusunun Hangi Aşamasındayız?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 61.844 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatının özellikle 2020 yılının son aylarında başlayan bu rallisi...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...