AnalizBitcoin Almak İçin Doğru Zaman Mı? - Bitcoin Fiyatında Neler Olacak?

Bitcoin Almak İçin Doğru Zaman Mı? – Bitcoin Fiyatında Neler Olacak?

Bitcoin fiyatında beklenti ne?

Takip et blank

Bitcoin fiyatı son dönemde yatırımcılarına kazandırmasına rağmen 20 bin dolar rekoru henüz kırılabilmiş değil. Tüm yatırımcılar ve analistler 20 bin dolar rekorunu merakla beklerken, bazı analistler yeniden düzeltmeler olacağı açıklamalarında bulundular.

Kısa süre içerisinde çok sayıda yatırımcı kazancının artması umuduyla aralıklarla Bitcoin satın alırken bu dönemde en fazla kazanan yatırımcılar 2 grupta yer alanlar oldu. Bunlardan ilki 19.000 dolarlı seviyelerden sonra yaşanan düşüşle beraber en alt seviyelerden alım yapanlar ve bu grubun dışında kalan ancak sürekli aralıklı düşüşlerde al-sat yapanlar oldu.

Beklemeyi tercih eden kripto para yatırımcıları bu dönemde en az kazanan ve hatta belki de kaybeden tarafta yer alırken, birçok yatırımcı bundan sonrasında al-sat yönteminin ne kadar faydalı olacağını merak ediyor.

19.500 Dolar Direnci Korkutuyor

Bitcoin fiyatında özellikle 19.500 dolar direnci olduğunu belirten analistler, bu seviyeye dikkat edilmesini öneriyor. 19.500 dolar seviyesinden sonra büyük bir düzeltme ile 13.800 dolar beklentisi hâlâ etkisini korurken, çok sayıda analist 11.300 dolar tahmininin artık pek ihtimal dahilinde olmadığını, en düşük seviye olarak 13.380 doların veya 13.350 doların görülebileceğini belirtiyor.

Ancak 19.500 dolar direncinden sonra beklentiler yine sadece düzeltmeyle ilgili değil. Aynı zamanda 19.500 dolar direncinin kırılması ile birlikte 21.500 dolara kadar hızlı ve çok ani yükseliş olabileceği, bunun ardından yine 18.800 dolarlı seviyelere kadar düzeltmeler görülebileceği belirtiliyor.

Analistlere göre 19.500 dolar seviyesinde neler olacağını önceden bilebilmek çok zor olsa da, kısa vadede yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

En Doğru Zamanı Nasıl Bileceğiz?

Bitcoin almak için en doğru zaman Aralık 2020’de 19.500 dolar direncini gördükten sonrasını beklemek olarak gösteriliyor. Bu dönemde riskler kadar belirsizliklerin çok fazla yoğun yaşandığı, bunu engellemek için yatırımcıların en doğru zaman olarak 19.500 dolar direncinin kırılmasını ve 19.750 doların üzerine kalıcılık sağlamasını beklemesini öneren açıklamalar var.

Ancak 19.500 dolar seviyesinden daha önemlisi yatırımcıların 20.000 dolar seviyesine dikkat etmesi yönünde.

20.000 doların görülmesi durumunda hızlı gerilemeler olabilecek olduğundan yatırımcıların mutlaka 20.000 dolardan sonra bir süre beklemesi öneriliyor. Bu dönemde çok yüksek miktarlı yatırımlar olmadığı sürece kazançların az olacağı belirtilirken, özellikle de az miktarda yatırım yapacak olan yatırımcıların alım yerine beklemesinin daha doğru tercih olabileceğine dair tahminler oldukça fazla.

Bitcoin Fiyatı 32.000 Doları Görebilecek Mi?

Bugünlerde en fazla ortaya atılan iddialardan bir tanesi 32.000 dolar seviyesi iddiası. Bitcoin fiyatında 32.000 doların görülebileceği ve bunun kısa sürede olabileceğini iddia eden bazı kripto para birimi analistler, yakın zamanda daha büyük değer kayıpları olabileceği gibi 19.500 dolardan hemen sonra yıl sonuna kadar 32.000 doların bir anlık yükseliş hareketiyle görülebileceğini iddia ediyorlar.

Çok sayıda yatırımcının beklentisi yıl sonunda en fazla 23.000 dolar veya 24.000 dolardan yana olsa da, analistler yıl sonunda en fazla 21.000 doların beklenmesinin daha doğru tercih olabileceğini belirtmekte.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...