AltcoinBitcoin, 30 Bin Doları Aştı! Altcoinler Neden Yükselmiyor?

Bitcoin, 30 Bin Doları Aştı! Altcoinler Neden Yükselmiyor?

Bitcoin ve altcoinler yükselişe geçiyor mu?

Takip et blank

Kripto piyasasında hareketli saatler yaşanıyor. Uzun bir süredir düşüş yaşayan BTC, bugün özelinde toparlanma emareleri gösteriyor.

Gece saatlerinde 28.600 dolar seviyelerine kadar gerilediğini gördüğümüz lider kripto para birimi, kritik destek seviyesinden tepki almayı başardı.

Kısa vadeli dip noktasından %7’lik bir yükseliş yaşayan Bitcoin, uzun süredir tekrardan yukarı yönlü ataklar yapmaya başladığı gözlemleniyor.

Bu düşüş serüveni boyunca düşen trendlerini birçok defa deneyen ancak kıramayan BTC, 1 saatlik grafikte oluşan ve toplamda 4 temaslı olan trend çizgisini geçtiğimiz dakikalarda kırmayı başardı.

Bu kırılım sonrası 30.550 dolar noktasına ulaştığını gördüğümüz Bitcoin, ilerleyen saatlerde trend çizgisinin alt kanadı olan 29.700 dolar desteğine bir retest hareketi gerçekleştirebilir.

Bu retest hareketinde trendin üstünde tutunmayı başarması halinde 32.000 dolar direncine kadar yükseliş yaşamasını beklediğimiz BTC, trendini kaybetmesi halinde ise tekrardan 28.600 dolar seviyelerine düşüş yaşayabilir.

blank

Altcoinler, Beklenilen Tepkiyi Veremedi!

Bitcoin‘in düşüş yaşadığı dönemlerde çok sert bir şekilde değer kaybına uğrayan altcoinler, BTC‘nin toparlandığı bu günlerde ise yükseliş yönlü isteksiz bir tavır sergiliyor.

BTC‘nin yükselişi kadar dahi değer kazamamış olan altcoinler, ilerleyen saatlerde lider kripto paranın direnç üstü seviyelerde akümüle olması halinde yukarı yönlü ataklar başlatabilir.

Yatırımcılar, “BTC %5 düşerken %10 düşüyoruz, %5 yükselince neden sadece %3 yükseliyoruz?” şeklinde sorular sormaya başladığı gözlenmekte.

İlerleyen saatlerde toparlanmasını beklediğimiz olan major altcoinler, BTC‘nin tekrardan düşüşe geçmemesi halinde değerine değer katabilir.

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

Dikkat: Ripple Kurucu Ortağının, Ne Kadar XRP Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı!

XRP bakiyelerini takip etmek için kurulmuş bir web sitesi olan Jed Balance tarafından sağlanan verilere göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO'sunun cüzdanında artık...

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir...