Analiz"Bitcoin 20 Bin Dolar Olursa Satın Alırım" Diyen Fenomenlerde, Ses Çıkmıyor!

“Bitcoin 20 Bin Dolar Olursa Satın Alırım” Diyen Fenomenlerde, Ses Çıkmıyor!

Bitcoin 20 bin dolar seviyelerinden yükselişe geçecek mi?

Takip et blank

Kripto piyasası çalkantılı bir süreçten geçiyor. Geçmiş ayı sezonlarında yaşanmamış tarihi olaylar ile karşı karşıya kaldığı görülen lider kripto para birimi Bitcoin, düşüş bekleyen yatırımcılar ile verdiği savaşına devam ediyor.

Daha önceki ayı sezonlarında 200 haftalık hareketli ortalamadan yeni bir boğa sezonu başlatan Bitcoin, halen böyle bir hamle gerçekleştiremediği görülüyor.

Bütün ayı sezonlarında bir önceki ATH seviyesinin altına sarkmayan Bitcoin, bu düşüş serüveninde ise tarihi göstergenin geçerli olmadığını kanıtladı.

Göreceli güç endeksi (RSI) indikatörü üzerinde ise halen aşırı satış bölgesinde konumlanan Bitcoin, ayıların gerçekleştirdiği satıcı baskısını kıramıyor.

Bu yaşanan olaylara bakıldığı takdirde ise Bitcoin‘in geçmiş ayı sezonu döngülerinden farklı bir tutum izlediği göze çarpmakta.

blank

Bitcoin’de 20 Bin Dolar Dip Seviye Olabilir mi?

Birçok analist ve milyarder yatırımcının “Bitcoin 20 bin dolar seviyesine düşüş yaşarsa, gözüm kapalı alım yaparım” şeklinde açıklamaları olduğu bilinmekte.

An itibariyle ise lider kripto para birimi 20 bin dolar seviyelerinden işlem görse de, bu analistlerin alım yapmaya korktuğu ve daha sert düşüşleri beklediği göze çarpıyor.

Her ne kadar dünya üzerinde yaşanan enflasyon ve faiz artışları yeni bir ekonomik krizin yaşanmasına sebebiyet veriyor olsa da, Bitcoin‘in teknolojisinde hiçbir değişiklik bulunmamakta.

Lider kripto para birimi 70 bin dolar seviyelerindeyken “alım yapabilirsiniz Bitcoin 100 bin dolar olacak” şeklinde açıklamalar yapan fenomenler, 20 bin dolardan BTC satın almaya çekiniyor.

Bu yaşanan olaylara birde Kripto korku ve açgözlülük endeks puanlarının dip seviyelere inmesi eklenince, tarihin en büyük alım fırsatlarından bir tanesi gelmiş olabilir.

Lider kripto para biriminin halen düşüş yaşamaya devam edeceğini dile getiren analistler, BTC‘nin tepe seviyede olduğu zamanlarda yanlış tahminlerde bulundukları gibi yine yanılacaklar mı? merak konusu..

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Efsanevi Analist, Bitcoin’de Patlama İçin Artık Son 4 Gün!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir analist olan Plan B, geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörün en önemli isimlerinden bir tanesi olmayı başardı. Oluşturduğu...

Bitcoin’de (BTC) Gözler Bu Hafta Yine Powell’a Çevrilecek!

Dünyanın en büyük ekonomilerinden bir tanesi olan Amerika Birleşik Devletleri, açıkladığı veriler ve aldığı kararlar ile birlikte finans piyasalarını derinden etkilemeye devam ediyor. Birçok kripto...

Metaverse Coinleri, Bitcoin’den Ayrışarak Boğa Başlatabilir mi?

Lider kripto para birimi bugün itibariyle yatay bir trend içerisinde hareketlerine devam ediyor. Son saatlerde ise metaverse ürünlerine olan talep artışı, birçok yatırımcının ilgisini...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin (BTC) İçin Müjde Bu Şirketten Geldi!

İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot, dijital varlık ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay ile ortaklık kurarak müşterilerinin belirli sınırlı ürünleri kripto para birimleri ile satın almalarına...