AltcoinBir Bitcoin ve Altcoin Yalanı: "Satmadıkça Zararda Değiliz"!

Bir Bitcoin ve Altcoin Yalanı: “Satmadıkça Zararda Değiliz”!

Altcoinler hayal kırıklığı yaşatıyor.

Takip et blank

Bitcoin ve altcoin yatırımcıları, son günlerde büyük miktarda zarara girdikleri görülüyor. Birçok fenomenin ise bu yaşanan düşüşlerde takipçilerine bazı yanlış önerilerde bulunması dikkat çekmekte.

Kripto piyasasında yaygın olarak kullanılan bir terim olan “satış yapmadıkça zararda değiliz” sözü artık gerçekliğini yitirmiş olabilir.

2013 yılında yaşanan boğa döngüsünden günümüze kadar ulaşabilen çok az altcoin bulunmakta. Bu altcoinlerin yanı sıra 2018 boğa döneminden bugüne de birçok altcoin piyasadan silinmiş durumda.

Her boğa döngüsünde yeni altcoinler piyasaya sürülüyor ve çok büyük yükselişler yaşamakta. 4 yıl sonra yeni bir halvingin ardından yaşanan boğa döngüsünde ise Bitcoin ATH’a ulaşsa da, altcoinler 2018’teki tepe seviyelerine ulaşamıyor.

Kripto fenomenleri her ne kadar “satış yapmadıkça zararda değiliz” dese de, yeni boğa döngülerinde ATH seviyelerine ulaşamayan birçok altcoin bulunuyor.

Hadi gelin birlikte “satış yapmadıkça zararda değiliz” sözünü çürüten altcoinlere gelin birlikte göz atalım:

NEO Yatırımcıları 4 Senedir Zararda!

Kripto piyasasının en eski ürünlerinden bir tanesi olan NEO, 2018 boğa döngüsünde 200 dolar seviyelerine ulaştığı görülmüştü.

2021 boğa döngüsünde ise sadece 141 dolar seviyelerine ulaşabilen popüler kripto para birimi, birçok yatırımcısının halen zararda olmasına sebebiyet vermiş durumda.

blank

XRP, 2021 Boğa Döngüsünde de ATH Seviyesine Ulaşamadı!

Piyasanın en büyük ürünlerinden bir tanesi olan Ripple, 2018 boğa döngüsünde 3.31 dolar seviyelerine ulaşsa da, 2021 boğa döngüsünde ise sadece 1.96 dolar seviyelerine ulaşabildi.

SEC davası nedeniyle satıcı baskısının yüksek olan XRP, ilerleyen yıllardaki boğa döngülerinde tekrardan 3.31 dolar seviyesinde bulunan ATH seviyesine ulaşması beklenmemekte.

blank

EOS’ta Birçok Altcoin Gibi Hayal Kırıklığı Gibi Gözüküyor!

Birçok altcoin gibi 2018 yılındaki ATH seviyesi olan 23 dolara ulaşamayan EOS, son döngüde 15 dolar seviyelerini görmeyi başardı.

Eski altcoinlerin trendinin sona ermesi yatırımcıları korkuturken, şuan trend olan metaverse ürünlerinin de ilerleyen yıllarda bu şekilde mi performans verecek? merak konusu..

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Sıcak Gelişme: Sonunda, Binance’den Bitcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasını derin bir şekilde etkilediği görülüyor. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan düşüşler sonucu ağdaki işlem tıkanıklığı nedeniyle Bitcoin...

Bitcoin’in Düşüşlerinde Bu Metaverse Altcoin’i, Balinalardan Yoğun Talep Görüyor!

Kripto piyasası çalkantılı bir süreçten geçiyor. Dünya ekonomilerinin resesyona girmesi sonucu tepe taklak olan Bitcoin, tarihinin en sert düşüş serüvenlerinden bir tanesini yaşamakta. Kurumsal yatırımcıların...

İddia: Elon Musk, Bitcoin’in Hareketlerini Biliyor muydu?

Dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk, kripto sektörüne yakınlığı ile tanınıyor. Tesla ve SpaceX'in CEO'su Musk, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı paylaşımla tekrardan kripto...

Bitcoin İçin Beklenen Boğa Görüntüsü Oluştu! Hedef Kaç Dolar?

Kripto piyasasında yoğun günler yaşanıyor. Tarihe geçecek hareketler sergileyen lider kripto para birimi, 22 bin dolar seviyelerinde tutunmaya çalışsa da, halen pekte başarılı olduğu...

Bitcoin’de Düşüşler Yeniden Başladı! Yatırımcılar, Hangi Seviyeyi Takip Etmeli?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, son zamanların en kötü günlerinden bir tanesini geçiriyor. Gün içerisinde %15'ten fazla değer kaybeden BTC, halen yoğun satıcı...

Binance CEO’su: “Bitcoin Düşsün, Biz Buradayız ve Gitmeyeceğiz”!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Binance borsasının kurucu ortağı ve CEO'su olan Changpeng Zhao,...