BorsaBinance ve Diğer Borsalardan Rusya'ya Yaptırım Kararı Geliyor!

Binance ve Diğer Borsalardan Rusya’ya Yaptırım Kararı Geliyor!

Kripto para borsalarından Rus vatandaşlarını zora sokacak karar!

Takip et blank

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 24 Şubat tarihinde Ukrayna’ya işgal girişimini başlattığını resmi olarak duyurdu. Putin’nin canlı olarak yaptığı konuşmanın ardından dünya liderlerinden ve ülkelerden sert açıklamalar arka arkaya geldi.

ABD, Rusya’ya yaptırım uygulamak için bir çok önlem aldığını açıkladı. ABD’nin en son yaptırım kararları arasında, Rus bankaları ve ABD dolarının kullanımının kısıtlanması yer alıyor.

ABD ve müttefik Avrupa ülkelerinin Rus bankalarına yaptırımları, Rus vatandaşlarını Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerine yönlendirdi. Bloomberg raporuna göre Rus vatandaşları kripto para birimlerini günlük ödeme işlemleri için kullanabilir ve Rus devletinin finansal ablukasından kaçabilir.

İlgili Haber
Putin'e Son Darbe, Apple Pay ve Google Pay'den Geldi! Rusya Vatandaşları Bitcoin'e Hücum Etti!

Rusya’ya Kripto Para Borsalarından Yaptırım Gelebilir

Rusya’ya uygulanan yaptırımlar sürerken kripto para borsalarının bu yaptırımlara dahil olması, gündemin ilk sırasında yer alıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin Rus temsilciliğinin avukatı Maria Agranovskaya şu açıklamaları yaptı.

”Şu ana kadar kripto para birimlerinin yaptırımlar kapsamında bulunduğuna dair bir açıklama yapılmadı.”

”İngiltere, Rus bankalarına yönelik bir çok yaptırım kararı aldı. Ancak, bunlar içerisinde kripto para borsaları ve varlıklar yer almıyor.”

Binance ana şirketinin yetkililerinin Boolomberg’e verdiği röportajda ise henüz yaptırım kararının alınmadığı ancak, ilerleyen günlerde yaptırım kararının alınması için hazırlıkların devam ettiği belirtildi.

”Dünyaca ünlü bir çok yaptırım uzmanı da dahil olmak üzere, farklı alanlardaki işbilirleri debir araya getirerek yaptırımlarla ilgili adımları değerlendiriyoruz.”

“Uzmanlarımız detaylı bir çalışma yaptıktan sonra kripto para borsaları kararımızı net olarak açıklayacağız.”

Diğer taraftan Gemini Trust Co. adlı bir kripto para platformunun ABD yaptırımları kapsamında Rusya Devletine cephe aldığı söyleniyor.

Trust Co, yaptırımlar dahilinde kripto para platformunda bulunan Rus vatandaşlarının hesaplarının detaylı bir incelemeye alındığını ve gerektiğinde hesaplara el konulacağını ifade ediyor.

Bir hukuk firması kurucusu olan J.Ashley Ebersole‘a göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Finansal Suç Uygulama Ağı gibi her hangi bir devlet kurumunda kaydı bulunan kripto para borsaları, ABD’nin almış olduğu yaptırım kararlarını uymak zorunda. Bu nedenle ABD düzenleyici kurumlarına kayıtlı olan kripto para borsalarının, yakın zamanda yaptırımlara harfiyen uyacağı söyleniyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

İşte Ethereum Kurucusu Buterin’in Övgüyle Bahsettiği 12 Kripto Projesi!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i Ethereum'un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, son süreçte yaptığı paylaşımlarla gündeme geliyor. Buterin'in blog veya sosyal medya hesaplarından paylaştığı gönderilerinde...

Bitcoin Borsası Binance’den Bu 2 Altcoin’e Güzel Haber! İşte Ayrıntılar..

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bu sabah itibariyle yeni bir duyuru paylaştı. Binance son duyurusunda IoTeX (IOTX) ve Optimism...

Balinaların Gözde Kripto Borsasından, Ripple (XRP), SOL ve Bu Altcoin’e Güzel Haber!

Daha çok büyük yatırımcıların ve balinaların tercih ettiği bir kripto para borsası olan Deribit, kısa bir süre önce yeni bir duyuru paylaştı. Son paylaşılan...

Bitcoin Borsası Binance Bu 4 Altcoin’i Delist Edeceğini Duyurdu, Sert Düşüşler Yaşandı!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlarla sektörün gündeminde yer almaya devam ediyor. Binance bu sabah itibariyle yeni bir altcoin delist duyurusu paylaştı. Platformdan...

Ünlü Bitcoin Analisti, Gözünü Bu Altcoin’e Çevirdi! Sert Yükseliş mi Geliyor?

Önemli kripto para analistlerinden bir tanesi olan Ali Martinez, paylaştığı başarılı tahminler ile kripto gündeminde kalıyor. Ali Martinez bugün itibariyle ise popüler altcoin Cardano'dan...

Crypto Capo: Bitcoin (BTC) Eninde Sonunda Bu Seviyeye Yükselecek ve Altcoin’ler Uçuşa Geçecek!

Kripto para sektöründeki kritik süreç devam ediyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 45 bin dolar seviyelerine yaklaşmış olsa da, halen...