Bitcoin (BTC)Binance Kullanılarak, Devasa Bitcoin Hırsızlığı Yapıldı!

Binance Kullanılarak, Devasa Bitcoin Hırsızlığı Yapıldı!

Bilgisayar korsanları kripto paralara yöneliyor.

Takip et blank

Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre, Kuzey Kore’nin sponsor olduğu kötü şöhretli bir siber suç grubu olan Lazarus Group, 2020’de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance sayesinde yaklaşık 5,4 milyon dolar değerinde Bitcoin’i akladı.

Haksız elde edilen kripto paralar, Slovakya merkezli az bilinen bir kripto para ticaret platformu olan Eterbase‘den çalındığı biliniyor.

Bilgisayar korsanları bir sürü isimsiz hesap açıp işlem yaparken Binance borsasının bu yasa dışı işlemlerden haberdar olmaması dikkat çekti.

2017 yılından 2022’e kadar geçen beş yıllık bir süre boyunca Binance, 2,35 milyar dolardan fazla  suç unsuru taşıyan kripto para birimi işleminin gerçekleştirilmesine önlem alamadı.

Lazarus Grub, ilk olarak 2010’ların başında Güney Kore hükümetine karşı bir siber casusluk kampanyası başlatmasının ardından popüler olmuştu.

Ardından geçen süreçte, Sony Pictures film stüdyosunu hackleyen Lazarus, o sırada Sony Pictures’in yayınlanmamış filmlerinin bazı kopyaları da dahil olmak üzere gizli verilerini sızdırdı.

Ünlü hack grubu, yüz binlerce bilgisayara bulaşan ve çok tehlike bir fidye yazılımı olduğu bilinen WannaCry programının da arkasındaki örgüt olduğu bilinmekte.

Her ne kadar Eterbase borsasından çalınan ürünlerin Bitcoin olduğu kanıtlanmamış olsa da, genel çoğunluğun lider kripto para birimi olduğu tahmin edilmekte.

Binance‘in bu şüpheli işlemlerin önüne geçemiyor oluşu yatırımcıları şüphelendirse de, popüler kripto para borsasının bu suç girişimleri ile bir bağlantısı olduğu tahmin edilmemekte.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Dikkat: Binance CEO’su CZ, Bitcoin’de (BTC) Boğanın Formülünü Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle paylaştığı bir tweet'de, kripto para sektörü hakkında kritik söylemlerde...