Bitcoin (BTC)Binance İflas Ederse, Bitcoin ve Altcoin Yatırımlarına Ne Olacak?

Binance İflas Ederse, Bitcoin ve Altcoin Yatırımlarına Ne Olacak?

Binance iflas edebilir mi?

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasında tekel olmaya devam ediyor. Her ne kadar piyasada çok fazla borsa bulunuyor olsa da, yatırımcılar Binance‘i çok daha güvenilir kabul etmekte.

Piyasanın lideri olan Binance, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamakta. Binance’in en büyük rakibi olan Coinbase ise günden güne gözden düşmekte.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un yaptığı açıklamalara göre olası bir iflas durumunda kullanıcılar zarar edebilir.

Coinbase‘in ilk çeyreği için hazırlanan finansal raporda, olası bir iflas durumunda yatırımcılarının ve kullanıcılarının neler yaşayabileceğini aktarmıştı.

Bu raporun ardından birçok yatırımcının Coinbase borsasını terk ettiğini görülürken, yeni kullanıcılar tekrardan Binance borsasını tercih ediyor. Bu yaşanan olaylar ise Coinbase‘in hisselerine ciddi oranda zarar verdi.

“Hissedarlardan Önce Kullanıcılarım Geliyor”!

Binance CEO’su CZ’nin yaptığı açıklamalara göre olası bir Binance iflasında, borsa üzerinde hisse sahibi olan yatırımcılardan hariç o borsayı kullanan kullanıcıların yaşadığı zararlar tazmin edilmeye çalışılacak.

LUNA ve UST çöküşü sonrası bir çok kripto para yatırımcının aklına “Binance borsası çökerse neler olacak?” gibi soruların geldiği görülmekte.

Bu konu hakkında yeni açıklamalarda bulunan Binance CEO’su CZ, hiçbir kullanıcısını mağdur etmemek için önemli miktarda fon bulundurduklarını aktarmakta.

Kullanıcılarının aklında bulunan soruları cevaplamayı başaran Binance CEO’su CZ, “her zaman hissedarlarımızdan önce kullanıcılarımız” diyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

Dikkat: Ripple Kurucu Ortağının, Ne Kadar XRP Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı!

XRP bakiyelerini takip etmek için kurulmuş bir web sitesi olan Jed Balance tarafından sağlanan verilere göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO'sunun cüzdanında artık...

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir...