Bitcoin (BTC)Binance İflas Ederse, Bitcoin ve Altcoin Yatırımlarına Ne Olacak?

Binance İflas Ederse, Bitcoin ve Altcoin Yatırımlarına Ne Olacak?

Binance iflas edebilir mi?

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasında tekel olmaya devam ediyor. Her ne kadar piyasada çok fazla borsa bulunuyor olsa da, yatırımcılar Binance‘i çok daha güvenilir kabul etmekte.

Piyasanın lideri olan Binance, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamakta. Binance’in en büyük rakibi olan Coinbase ise günden güne gözden düşmekte.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un yaptığı açıklamalara göre olası bir iflas durumunda kullanıcılar zarar edebilir.

Coinbase‘in ilk çeyreği için hazırlanan finansal raporda, olası bir iflas durumunda yatırımcılarının ve kullanıcılarının neler yaşayabileceğini aktarmıştı.

Bu raporun ardından birçok yatırımcının Coinbase borsasını terk ettiğini görülürken, yeni kullanıcılar tekrardan Binance borsasını tercih ediyor. Bu yaşanan olaylar ise Coinbase‘in hisselerine ciddi oranda zarar verdi.

“Hissedarlardan Önce Kullanıcılarım Geliyor”!

Binance CEO’su CZ’nin yaptığı açıklamalara göre olası bir Binance iflasında, borsa üzerinde hisse sahibi olan yatırımcılardan hariç o borsayı kullanan kullanıcıların yaşadığı zararlar tazmin edilmeye çalışılacak.

LUNA ve UST çöküşü sonrası bir çok kripto para yatırımcının aklına “Binance borsası çökerse neler olacak?” gibi soruların geldiği görülmekte.

Bu konu hakkında yeni açıklamalarda bulunan Binance CEO’su CZ, hiçbir kullanıcısını mağdur etmemek için önemli miktarda fon bulundurduklarını aktarmakta.

Kullanıcılarının aklında bulunan soruları cevaplamayı başaran Binance CEO’su CZ, “her zaman hissedarlarımızdan önce kullanıcılarımız” diyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SICAK GELİŞME: Bitcoin Borsası Binance, Kritik Bir Altcoin Delist Kararı Aldı!

Kripto para sektöründe son günlerde daha çok ayıların hakim olduğu görülüyor. Geçtiğimiz dakikalarda ise dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, piyasada düşüşler...

Bitcoin’de (BTC) Gece Operasyonu! Neler Oldu?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 19 Mart tarihinden beri 28.600 - 28.800 dolar direncinin altında akümüle oluyor. Son dönemlerde daha çok düşüş yaşayan...

Bitcoin’de (BTC) Tarihi Bir Rekor! Neler Oluyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün gece aylık kapanışını gerçekleştirdi. Bu aylık kapanışı incelediğimizde beklentiler doğrultusunda direnç seviyesinin altında olduğu görüldü. Her ne...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: Nisan Ayında Bu Altcoin’ler Sert Yükselebilir!

Bu ay itibariyle kripto para sektöründe her ne kadar sert yükselişler meydana gelmiş olsa da, halen beklenen altcoin rallisi başlamadı. Yatırımcıların beklediği altcoin rallisinin...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin: “Büyük Duyuru Geliyor”!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle kayda değer bir hareketliliğin olmadığı görülüyor. Hafta sonu özelinde daha çok yatay hareketler sergileyen kripto varlıklar, yatırımcıların piyasaya olan...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu 8 Altcoin’e Müjde!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, piyasayı yönlendirmeye devam ediyor. Binance borsasının paylaştığı duyurular ve attığı adımlar ilgili altcoin'lerin...