blank
AltcoinBinance Haberiyle Yükselişe Geçen Chiliz’de (CHZ) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Binance Haberiyle Yükselişe Geçen Chiliz’de (CHZ) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Chiliz (CHZ) fiyat analizi…

Takip et blank

Kripto para sektörü ve spor dünyası arasındaki bağlantıyı sağlayarak Fan Token’ları bünyesinde barındıran Chiliz (CHZ), bugün Binance CEO’su CZ’nin Fan Token müjdesiyle yükselişe geçti.

blank

İlgili İçerik  Binance Bombayı Patlattı, Chiliz (CHZ) Ekibinden Açıklama Geldi!

Aslında bu hareketiyle Binance’in Chiliz’e (CHZ) rakip olduğu görülürken yatırımcılar, bu haberin ardından hızla CHZ alımına yöneldi. Chiliz için kötü olan bu haber fiyatta bir nevi yükseliş getirirken CHZ, yayın saati itibariyle 0,323 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Hareketli Ortalamalar Arasında Sıkışan Fiyat!

Piyasada diğer altcoinlere göre yılın zirvesinden çok uzakta kalan CHZ, yükselerek Eylül düşüşünde kaybettiği hareketli ortalamaları kazanmaya başladı.

Ekim ayı itibariyle yaşanan genel yükseliş sırasında MA20, MA50, MA100 seviyelerini bir bir geçen CHZ’nin fibonacci golden pocket’a da denk gelen MA200’de takıldığı görülüyor. Aynı zamanda kırmızı yükselen trend çizgisinden de satış yemesiyle düşüşe geçen CHZ, şimdi bu ortalamalar arasında yer alıyor.

blank
Chiliz (CHZ) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Aşağı tarafta 0,306 dolara denk gelen MA100 ve fibonacci 0.5 (0,314 Dolar) seviyelerini destek haline getiren CHZ’nin önünde ilk etapta MA50 (0,326 Dolar) ardından da MA200 (0,345 Dolar) dirençleri bulunuyor.

Son iki günde hacim kazanan CHZ’nin yukarı yönlü hareket ederek 0,346 – 0,355 dolar aralığına denk gelen fibonacci golden pocket’ı denemesi bekleniyor. Bu noktada yatırımcılar, kısa vadede MA200 seviyesinde kar alımı yapabilecekken MA20 (0,292 Dolar) altındaki mum kapanışlarında da stop olabilirler.

Düzeltme Tamamlandı Yükseliş Zamanı!

Geçen hafta Perşembe günü gelen alımlarla hızla yükselerek 0,38 dolar seviyesine iğne atan CHZ, bu noktadan sonra başladığı düşüş trendini dün itibariyle sonlandırdı.

blank
Chiliz (CHZ) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüş sürecinde SuperTrend indikatörünün destek noktasına kadar gelen fiyatın RSI göstergesi tarafında da oluşturduğu düşen trendi bu noktada sonlandırıyor. Yeniden yükselişe geçen CHZ fiyatının yükselişi devam ettirebilmesi için beyaz trend çizgisini geçmesi gerektiği düşünülüyor.

Nitekim kırılan yükselen trende retest niteliğinde bir hareket yapan CHZ, bu seviyeyi kırarsa 0,412 doları hedefleyen bir ralli başlatabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ADA Büyük Yükselişe Hazırlanıyor! – Cardano Fiyat Analizi!

Coinmarketcapte piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para olarak 2,16 dolardan alıcı bulan Cardano (ADA), 72 milyar dolarlık piyasa değeriyle son zamanlarda sakin...

Shiba Inu (SHIB), Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’un (ETH) Önüne Geçti!

Son günlerde Bitcoin’le (BTC) birlikte yükselişe geçen BTC hakimiyeti altcoinleri baskılamaya devam ederken aradan sıyrılan Shiba Inu (SHIB), yükselişi ve duruşuyla bütün gözleri üzerine...

Yükseliş Sinyali Veren Avalanche (AVAX) Teknik Analizi!

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’in (BTC) Ekim ayına iyi bir giriş yapmasıyla yukarı yönlü hareketlenen altcoinler arasında yer almayı başaramayan ve düşüş trendine giren...

Ünlü Analist Açıkladı: Solana (SOL) ve Algorand (ALGO) İçin Yeni Rekorlar Kapıda!

Bitcoin’in 57.000 dolar seviyesine çıkması ile birlikte, yılın dördüncü çeyreğinde altcoinlerin hangi seviyeye kadar çıkabileceği yönündeki tahminler, kripto para analistleri tarafından revize edilmeye başlandı. Uzman...

Binance Bombayı Patlattı, Chiliz (CHZ) Ekibinden Açıklama Geldi!

Ticari hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, yeni bir gelişmeyi duyurdu. Kısa süre önce Binance Smart Chain ekosistemi için...

Ünlü Analistten Önemli Bitcoin Açıklaması: Yükseliş mi, Düşüş mü Geliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin 57.000 dolar seviyesinin de üzerine çıktı ve altcoin yatırımcılarını ezerek yoluna devam etti. Çok değil birkaç ay önce 28.000...