blank
AltcoinBinance Coin’de Gerçekleşen 17. Yakımın Fiyata Etkisi Ne Olacak? – BNB Fiyat...

Binance Coin’de Gerçekleşen 17. Yakımın Fiyata Etkisi Ne Olacak? – BNB Fiyat Analizi!

Binance Coin (BNB) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance’in yerel kripto parası ve CEO CZ’nin gözdesi BNB’de 17. yakım işlemi, bugün itibariyle gerçekleşti.

blank

Coinmarketcapte kripto para piyasasının en iyi üçüncü kripto parası olarak 80 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan BNB, son bir hafta içinde %20 değer kazandı. Gerçekleşen yakım işlemiyle 1,335,888 BNB (yaklaşık 639 milyon dolar) dolaşımdan çıkarılırken BNB, yayın saati itibariyle 480 dolar üzerinden işlem görüyor.

BNB Patlamaya Hazır!

Günlük grafikte 31 Ağustos’da Golden Cross oluşumuna imza atan BNB, bu görünümün ardından bir ayda %34 düşerken son 20 günde de %45 yükseliş yaşadı.

Genellikle yükselişe işaret eden ancak piyasadaki BTC düşüşüyle akabinde düşüş gelen Golden Cross’un henüz etkisini göstermediği düşünülen BNB’de büyük bir yükseliş dalgası bekleniyor. Bir önceki yakım sonrasında da piyasadaki negatif havadan dolayı yükseliş etkisini yaşayamayan BNB’nin bu yakımdan sonra yükselişe geçerek yeni ATH’ye ilerlediği görülebilir.

blank
Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikte zirve seviye olan 691,8 dolardan gelen düşüş trendini yukarı yönlü kıran BNB, şimdilik kırmızı trend çizgisinde dirençle karşılaşıyor. Aynı zamanda mum kapanışlarıyla 458,6 dolar seviyesini destek haline getiren BNB’nin ilk etapta önünde 513 – 528 dolar aralığı direnç alanı olarak bulunuyor. Bu alanın geçilmesi BNB’de 592 doları ve bir önceki ATH seviyesini gündeme getirebilir.

Boğa Bayrağının Hedefleri!

Geçtiğimiz Salı fiyatın 400 dolar altına düşmesiyle gelen alımlarla hızla yükselen BNB, 4 saatlik grafik özelinde yükselişe işaret eden bir Boğa Bayrağı formasyonu oluşturuyor.

Cumartesi günü 423 dolara gelen iğnenin stopları ve yüksek kaldıraçlı işlem yapanları yükseliş öncesi elimine etmek için geldiği düşünülürken fiyat formasyonun üst bandını deniyor. Ayrıca bollinger bantları dikkate alındığında BNB’de ciddi bir sıkışmanın olduğu ve patlamanın yakın olduğu görülüyor.

blank
Binance Coin (BNB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Gerçekleşebilecek bu patlamanın teknik anlamda yukarı yönlü olması beklenirken formasyonun hedefleri olarak 498,7 dolar ve 540 dolar olarak gösteriliyor. MACD göstergesinin de yeşile dönmeye yaklaştığı ve pozitif bölgede yukarı yönlü kesişimle fiyatı desteklediği görülüyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...