Bitcoin (BTC)Binance Borsası, Nasıl Bitcoin'in (BTC) Patronu Oldu?

Binance Borsası, Nasıl Bitcoin’in (BTC) Patronu Oldu?

Binance, diğer borsalarla arasındaki farkı açmaya devam ediyor.

Takip et blank

Kripto para sektörü her geçen yıl benimsenme oranını artırmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi olan Bitcoin‘i devletlerin ve kurumsal yatırımcıların kabul etmesi, dijital varlıkların kaderini değiştirdi.

blank

Geçmiş dönemlerde Mt.Gox, Bitstamp veya BitMex gibi platformların, kripto para sektöründe çok büyük söz sahibi olduğu görülüyor.

Her ne kadar Bitstamp ve BitMex halen sektörün içerisinde yer alsa da, Mt.Gox yaşadığı hack olaylarının ardından kripto para sektöründen ayrılmak zorunda kaldı.

blank

Şuan itibariyle ise açık ara bir şekilde Binance‘in kripto para sektöründe tekel olduğu görülüyor. Coinbase ve FTX gibi borsalarda yüksek işlem hacimlerine sahip olsa da, Binance her geçen gün farkı açmakta.

blank

Binance Nasıl Kripto Para Sektörünün Lideri Oldu?

CoinMarketCap’in aktardığı verilere göre, Binance borsasında son 24 saat içerisinde 15 milyar dolarlık bir işlem hacmi gerçekleşti.

Geride kalan 9 adet Tier 1 kripto para borsasının işlem hacmi toplansa dahi Binance‘in ulaştığı rakamlara yaklaşamadığı gözlenmekte.

Binance‘in en büyük rakibi olan Coinbase‘in son 24 saat içerisindeki işlem hacminin 2 milyar dolar olması, popüler borsanın kripto para sektöründe tekel olduğu anlamını taşıyor.

Başarılı borsanın tekel olmasını sağlayan ismin ise Binance kurucusu Changpeng Zhao olduğu görülmekte. Her geçen gün daha fazla ülke yetkilisi ile görülme yapan CZ, kripto para sektörünün benimsenme oranını artırıyor.

İlerleyen süreçte CZ’nin atacağı adımlar sayesinde aradaki farkı çok daha büyük seviyelere taşıyacağı tahmin edilen Binance, oluşturduğu ticaret botları ile birlikte hazinesi genişletmeye devam edebilir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...