blank
blank
AltcoinBENQI Finance (QI) Metaverse Katıldı, Fiyat Coştu!

BENQI Finance (QI) Metaverse Katıldı, Fiyat Coştu!

QI, metaverse'ye adım attığını ilan etti!

Takip et blank

Akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) blok zincirinde oluşturulan, merkezi olmayan likidite piyasası protokolü Benqı Finance (QI), resmi web sitesinden yaptığı açıklamada metaverse’ye katıldığını duyurdu.

Açıklamanın ardından QI fiyatında sert yükseliş olduğu görülüyor. Resmi duyuru ile %20’ninn üzerinde artış yaşayan QI, yayın saati itibari ile 0.2558 dolar seviyesinde el değiştirmekte.

blank

Imperium Ortaklığı Metaverse’i Getirdi

Benqi Finance yakın zamanda Avalanche’nin ilk AA GameFi metaverse projesi, Imperium Empires ortaklığı neticesinde metaverse’ye katıldığını duyurdu.

Imperium Empires dünyanın ilk AAA GameFi 2.0 projesi olarak sektörde ön plana çıkıyor. Bu işbirliği neticesinde iki Avalanche tabanlı protokolün metaverse alanında devrim yapması bekleniyor.

Kripto para sektörünün kendi içerisindeki sektör döngüsü ve popülerliği sürekli olarak yükselerek devam ediyor. Merkeziyetsiz finans sisteminin (DeFi) getirdiği yeniliklerin farkına varan kurumsal firmaların kripto para protokolleri ile iş birliğine gitmesi sonucu ETH, SOL, AVAX ve LUNA gibi projelerde büyük fiyat hareketleri görüldü ve görülmeye devam ediyor.

DeFi akımının hemen peşinden değiştirilemez tokenler (NFT) furyası başladı ve popüler olarak yıldızı parlamaya devam etmekte. NFT çılgınlığı henüz bitmemişti ki sosyal medya devi Facebook (META), sönük kalmış ama var olan bir kavramın gün yüzüne çıkmasına neden oldu.

Facebook (META) metaverse sektörüne girdiğini açıklamış ve bu sektörün ne kadar önemli olduğuna vurgu yapmak için 17 yıllık kurumsal ismini dahi bu sektörle bağlantılı olması için değiştirme kararı aldığını belirtmişti.

Bu büyük adımdan sonra metaverse projelerinin muhteşem yükselişi başladı ve bir çok kurumsal firmanın bu alana akın etmesine neden oldu.

Metaverse porojelerinden MANA, SAND ve AXS’in kısa sürede rekor fiyat artışları bir çok kripto protokolünün de bu sektöre yönelmesine sebep oldu. Metaverse’ye katılan protokollerden biri de Benqi Finance (QI) oldu.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Başarılı Analist, Bitcoin İçin Şu Tarihi İşaret Etti!

Son zamanlarda Türk kripto para yatırımcıları arasında yoğun rağbet gören başarılı analist Kripto Poyraz, Bitcoin'in tarihsel döngü grafiğini çizerek resmi Twitter hesabı üzerinden takipçileri...

Bitcoin’in Yükselişi Bu Yüzden! Rothschild Investment Bitcoin Aldı!

Monroe Rotschild tarafından 1908 yılında kurulan Rotschild Investment şirketi, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde böyle bir satın almanın...

Bitcoin’de Korkulan Olmadı! Yükseliş Sürecek mi?

Bir çok yatırımcının aklını kurcalayan sorulardan bir tanesi olan "Bitcoin daha yükselecek mi?" sorusuna bugünkü Bitcoin analizi yazımızda cevap arayacağız. 4 Gündür yükseliş yaşayan...

Türkiye’den Bitcoin ve Kripto Para Kararı: Yatırımcıdan Vergi Alınacak mı?

NTV tarafından paylaşılan habere göre son yapılan kripto para toplantılarında bireysel yatırımcıdan vergi alınmama fikri ağır basmaya başladı. Türk kripto para borsalarına ise sermaye...

Ethereum Katillerinde Son Durum Ne? SOL ve AVAX Teknik Analizi

Yatırımcılar arasında "Ethereum Katili" olarak tanımlanan Solana ve AVAX, Bitcoin'in yaşadığı sert düşüşlerden fazlaca yara almış durumda. Geçtiğimiz yıl yatırımcılarına büyük kazanç getiren kripto...

Elon Musk Tweet Attı, Dogecoin (DOGE) Yine Uçuşa Geçti!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, kripto paralardan Dogecoin'i desteklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Dogecoin ile Tesla araba satışı için...