AltcoinBenjamin Cowen: "Bitcoin Yüzünden, Altcoinlere Yatırım Yapmak Riskli"!

Benjamin Cowen: “Bitcoin Yüzünden, Altcoinlere Yatırım Yapmak Riskli”!

Altcoinlere yatırım yapmak ne kadar riskli?

Takip et blank

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) tarihsel performansından ötürü şu anda altcoinlere yatırım yapmanın riskli olduğunu söylüyor.

Yeni bir videosunda konuşan Cowen, 729.000 YouTube abonesine 2018’deki Bitcoin fiyat hareketiyle günümüzde yaşananları kıyasladı.

Lider kripto para biriminin düşmeye devam etmesi durumunda, altcoin piyasasına neler olacağına dair ipuçları veren Cowen, birçok altcoin yatırımcısını korkutmuş durumda.

“Geçmişte neler olduğuna bakmamız ilerleyen günlerde ne olacağını tahmin etmemize yarayacak. Bitcoin piyasasına karşı altcoin piyasası her gün değişiyor”

Başarılı analist Bitcoin ve altcoin dinamiklerinin artık değiştiğini söylüyor. Eskiye nazaran dinamikler değişse de, bazı kritik dinamikler halen kendini koruyor.

Bu dinamiklerin başında gelen dominance tablolarına değinen Cowen, Bitcoin dominance tablosunun ilerleyen süreçte sert bir şekilde yükseliş yaşayacağını iddia etmekte.

Cowen, Bitcoin‘in daha büyük bir düşüş yaşaması durumunda altcoinlerin çok sert bir şekilde düşüş yaşayarak, lider kripto paranın karşısında ezilebileceğini söylüyor.

Bitcoin‘in daha düşük bir düşüş yapıp yapmayacağını henüz bilmiyoruz, ancak bunun olma riskinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim.”

Bitcoin daha düşük bir dip yaparsa, piyasanın yapısı tamamen değişir. Bunun nedeni, boğaların, daha yüksek dip seviyelerine geldiğimiz için hala bir boğa piyasası olduğu tezine artık inanmayacak olmaları.”

Bitcoin‘in daha düşüş dip yapması halinde boğalarında ayı piyasasında olduğunu kabul edeceklerini aktaran Cowen, çok daha büyük düşüşlerin yaşanabileceğini aktarıyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Terra Labs İstifaları Resmileşti! Bitcoin Yükselirken, LUNA Düşecek mi?

Terra Luna kripto piyasasına damga vurduğu görülüyor. Yaşanan çöküş ardından, Terra Labs'tan istifa haberleri gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz saatlerde The Block’un paylaştığı habere göre Terra Labs'ın...

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’i Bekleyen Büyük Tehdit!

Kripto piyasasının son dönemlerdeki trendinin Terra Luna olduğu biliniyor. Büyük bir facia yaşayan LUNA ve UST, bütün altcoinleri derinden etkiledi. Son 1 hafta içerisinde 80...

LUNA CEO’su, Dogecoin Kurucusunu Engelledi! Do Kwon Kaçıyor mu?

Terra Luna, kripto piyasasının gündeminde oturmaya devam ediyor. Yaşadığı büyük çöküşün ardından yatırımcıları zarara uğratan ekip, son günlerde çok tutarsız ve bir temele dayandırılamayan...

Bitcoin Kahini, Bu 3 Altcoin’de Boğa Dönemi Bekliyor!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti olan Michaël Van De Poppe, üç popüler altcoinin, merkezi olmayan oracle ağı olan Chainlink'in (LINK) liderliğinde, yükselişe başlamaya...

Bu Altcoin’de Sorun Çözüldü, Bitcoin’in Yükselişinde Patlamaya Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının son dönemindeki trendi olan Terra Luna, kripto piyasasını çok derinden etkilediği gözlemlendi. Bu etkilerin ardından bütün stablecoinlere olan güven sarsıldı. En çok Tether'e...

Bu Altcoin, Bitcoin’in Yükselişlerinde Yakım Yapıyor! Fiyatı Yükseltecek mi?

Son 24 saat içinde Shiba Inu resmi yakım hesabı tarafından paylaşılan verilere göre, bir milyardan fazla Shiba Inu coin yakıldı. Son birkaç saat içinde ise,...