AltcoinBand Protocol’ün (BAND) Mainnet Haberi, BAND’i Düşüşten Koruyamadı! – BAND Fiyat Analizi

Band Protocol’ün (BAND) Mainnet Haberi, BAND’i Düşüşten Koruyamadı! – BAND Fiyat Analizi

Günlükte MA200’ü kaybeden BAND, bu düşüş dalgasından kurtulabilecek mi?

Takip et blank

19 Mayıs’daki Bitcoin (BTC) düşüşünden oldukça büyük oranda etkilenen Band Protocol (BAND), %60’ı aşan bir değer kaybına uğradı. Bu düşüşle diğer altcoinlere göre daha büyük hasar alan BAND, günlükte MA200 seviyesi olan 11.4 doları kaybetti.

Bu düşüşün ardından yeniden yükseliş eğilimi gösteren ancak MA200 yakınlarından satış baskısı yiyen BAND, piyasadaki BTC hareketlerine bağlı sarsıntılardan fazlasıyla etkileniyor.

BandChain Mainnet’i İçin İkinci Aşama!

Her kripto para gibi ölçeklenebilirlik sorunu için çözümler arayan, adil ve güvenilir bir blokchain oluşturmayı planlayan Band Protocol (BAND), BandChain Mainnet’inde Laozi testnet 1 aşamasını başarıyla geçti. Şimdi ise Laozi’nin ikinci aşaması için adım attıklarını açıkladılar. DeFi’in bir parçası olan BAND, bu ilerlemeyle kurumsal düzeyde veri sağlayıcılarını hedefliyor.

Diğer altcoinlerde de olduğu gibi Mainnet’i ie ilgili gelişme haberi yayınlayan Band Protocol ekibi, fiyatta yükselişin yaşanmasını hedefledi. Ancak piyasadaki olumsuz hava, bu yükselişe izin vermedi ve aksine BAND’deki düşüş derinleşmeye devam ediyor.

BAND’deki Düşüş Derinleşiyor!

Günlükte MA200 seviyesi olan 11.40 doları kaybeden ve hızla düşmeye devam eden BAND, yayın saati itibariyle 7.86 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Bugünün mum kapanışını 9.31 dolar altında yapmasıyla yakın zamanda gördüğü dip seviyesi olan 5.5 dolara ilerleyebileceği düşünülen BAND, burayı kırması halinde 1.3 dolara giden bir düşüş yoluna girebilir.

blank
Band Protocol (BAND) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

BAND için düşüşün bittiğini söyleyebilmek için 9.31 dolar üzerindeki gün kapanışlarının gelmesi veya düşüş trendini gösteren kırmızı çizginin aşılması gerekiyor. Bu şartların gerçekleşmesi halindeyse fiyatın önündeki ilk engelin 11.73 – 12.3 dolar aralığı olması bekleniyor.

4 Saatlikte Düşüş Kanalı!

BAND grafiğine 4 saatlik zaman diliminde bakıldığında, fiyatın 20 dolardan bu yana bir düşüş kanalında olduğu görülüyor.

blank
Band Protocol (BAND) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu düşüş kanalının üst bandında bir süre ilerleyen ama kanalın üst bandını kıramayan BAND, an itibariyle bu kanalın alt bandını deniyor. Günlükte de görülen düşüşün derinliği, burada da net bir şekilde görülürken alt bandın kırılmasıyla daha da artabileceğe benziyor. Fiyatın bu seviyelerden dönmesi hâlindeyse 10.78 – 11.26 dolar aralığı önemli bir direnç olarak yatırımcıları karşılıyor.

Alım için güvenli bölgelerin tercih edilmesini öneren analistler, BAND de dahil şimdilik piyasada alım yapmaktan ziyade bir süre piyasanın izlenmesi gerektiğini belirtiyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Ünlü CEO, Dipten Alım Sinyalini Verdi: Milyonlarca Dolarlık BTC ve ETH Aldı

TRON CEO'su Justin Sun, bugün belki de en önemli gelişmelerden birisi ile anılıyor. Kripto para piyasasının tepetaklak olduğu ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...