AltcoinBand Protocol’ün (BAND) Mainnet Haberi, BAND’i Düşüşten Koruyamadı! – BAND Fiyat Analizi

Band Protocol’ün (BAND) Mainnet Haberi, BAND’i Düşüşten Koruyamadı! – BAND Fiyat Analizi

Günlükte MA200’ü kaybeden BAND, bu düşüş dalgasından kurtulabilecek mi?

Takip et blank

19 Mayıs’daki Bitcoin (BTC) düşüşünden oldukça büyük oranda etkilenen Band Protocol (BAND), %60’ı aşan bir değer kaybına uğradı. Bu düşüşle diğer altcoinlere göre daha büyük hasar alan BAND, günlükte MA200 seviyesi olan 11.4 doları kaybetti.

blank

Bu düşüşün ardından yeniden yükseliş eğilimi gösteren ancak MA200 yakınlarından satış baskısı yiyen BAND, piyasadaki BTC hareketlerine bağlı sarsıntılardan fazlasıyla etkileniyor.

BandChain Mainnet’i İçin İkinci Aşama!

Her kripto para gibi ölçeklenebilirlik sorunu için çözümler arayan, adil ve güvenilir bir blokchain oluşturmayı planlayan Band Protocol (BAND), BandChain Mainnet’inde Laozi testnet 1 aşamasını başarıyla geçti. Şimdi ise Laozi’nin ikinci aşaması için adım attıklarını açıkladılar. DeFi’in bir parçası olan BAND, bu ilerlemeyle kurumsal düzeyde veri sağlayıcılarını hedefliyor.

Diğer altcoinlerde de olduğu gibi Mainnet’i ie ilgili gelişme haberi yayınlayan Band Protocol ekibi, fiyatta yükselişin yaşanmasını hedefledi. Ancak piyasadaki olumsuz hava, bu yükselişe izin vermedi ve aksine BAND’deki düşüş derinleşmeye devam ediyor.

BAND’deki Düşüş Derinleşiyor!

Günlükte MA200 seviyesi olan 11.40 doları kaybeden ve hızla düşmeye devam eden BAND, yayın saati itibariyle 7.86 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Bugünün mum kapanışını 9.31 dolar altında yapmasıyla yakın zamanda gördüğü dip seviyesi olan 5.5 dolara ilerleyebileceği düşünülen BAND, burayı kırması halinde 1.3 dolara giden bir düşüş yoluna girebilir.

blank
Band Protocol (BAND) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

BAND için düşüşün bittiğini söyleyebilmek için 9.31 dolar üzerindeki gün kapanışlarının gelmesi veya düşüş trendini gösteren kırmızı çizginin aşılması gerekiyor. Bu şartların gerçekleşmesi halindeyse fiyatın önündeki ilk engelin 11.73 – 12.3 dolar aralığı olması bekleniyor.

4 Saatlikte Düşüş Kanalı!

BAND grafiğine 4 saatlik zaman diliminde bakıldığında, fiyatın 20 dolardan bu yana bir düşüş kanalında olduğu görülüyor.

blank
Band Protocol (BAND) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu düşüş kanalının üst bandında bir süre ilerleyen ama kanalın üst bandını kıramayan BAND, an itibariyle bu kanalın alt bandını deniyor. Günlükte de görülen düşüşün derinliği, burada da net bir şekilde görülürken alt bandın kırılmasıyla daha da artabileceğe benziyor. Fiyatın bu seviyelerden dönmesi hâlindeyse 10.78 – 11.26 dolar aralığı önemli bir direnç olarak yatırımcıları karşılıyor.

Alım için güvenli bölgelerin tercih edilmesini öneren analistler, BAND de dahil şimdilik piyasada alım yapmaktan ziyade bir süre piyasanın izlenmesi gerektiğini belirtiyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Ripple’a (XRP) Bir Darbe Daha: SEC, İstediğini Vermiyor!

Ripple davasına bakan Bölge Hakimi Sarah Netburn, davayı etkileyecek çok önemli kararlardan birisine imza attı. Netburn, Ripple'ın özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Bu Altcoin, Bütün Düşüşe Rağmen Patlayabilir!

Kripto para piyasası, Bitcoin'in 40.200 dolara kadar gerilemesi ile beraber büyük bir kaos yaşıyor ve altcoinler bundan çok kötü etkilenmekte. Birçok altcoin dip noktaya...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Ethereum (ETH) Teknik Analizi Tehlike Uyarısı Veriyor!

Kripto para piyasasının günlerdir yaşadığı düşüşten en çok altcoinler ve spesifik olarak da Ethereum (ETH) etkilendi. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto...

Balinalar Bitcoin (BTC) Satmaya Başladı mı?

Kripto para sektöründe devam eden deprem özellikle Bitcoin'in 40.000 dolar altını geçici bir süreliğine ziyaret etmesi ile derinleşse de yavaş yavaş toparlanıyor. Bitcoin fiyatı...