AnalizBalinalar Bitcoin'de Bu Seviyelere, Duvar Ördü!

Balinalar Bitcoin’de Bu Seviyelere, Duvar Ördü!

Bitcoin için alıcı kalmadı.

Takip et blank

Bitcoin‘in 28.000 dolar seviyelere kadar yaşanan düşüşü bir çok analist ve uzmanının likidasyon operasyonu olarak tanımladığı görülüyor.

Birçok defa 28.700 dolar desteğinden dönüş yapan BTC, bu destek altına inerek long pozisyon açan veya spot alım yapan yatırımcıları stop veya likit etti.

28.700 dolar desteği kırıldığı diye short pozisyon açan yatırımcılar ise ilerleyen dakikalarda gelen sert yükselişler ile birlikte likit edildiği dikkat çekmekte.

Kripto para yatırımcıları ise bir düşüş hamlesi daha gelmesinden korkmaya başlamış durumda. Bitcoin‘in kere daha çöküş yaşaması durumunda tekrardan yükseliş yaşayamayacağı tahmin edilmekte.

blank

Balinaların Alım Emirleri Kaldırıldı!

Bitcoin‘in teklif defteri verilerini analiz eden on-chain veri sağlayıcısı Material Indicators, yaşanan düşüşler sonrası destek seviyelerinin zayıfladığını söylüyor.

28.700 doların altına ilk düşüşünde büyük bir tepki almayı başaran BTC, ilerleyen saatlerde bir kere daha düşmesi durumunda bu kadar hızlı bir dönüş sergileyemeyebilir.

Material Indicators, Bitcoin grafiğinde bulunan alım emirleri hakkında şu sözleri aktardı:

“Bugün çok sayıda Bitcoin likiditesinin el değiştirdiğini görüyoruz.”

“ŞU ANDA ARTIK BÜYÜK TEKLİF DUVARLARI YOK VE 28 BİN – 25 BİN DOLAR ARASINDA SADECE ~122 MİLYON DOLAR VAR. BLOCKCHAİN’DE DAHA FAZLA BTC HAREKETİ GÖRMEYİ BEKLİYORUM.”

Yaşanan düşüşler balinaların alım emirlerini süpürdüğünü söyleyen başarılı veri sağlayıcısı, 28.000 – 25.000 dolar aralığında sadece 122 milyon dolarlık bir alım emri olduğunu aktarmakta.

Bu denli ufak miktarın Bitcoin‘in düşüşlerini durdurması imkansız görülürken, lider kripto paranın tekrardan değer kaybetmeye başlaması bir felaket ile sonuçlanabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Balinalar Bitcoin’in Düşüşlerinde Bu Altcoin’leri Topluyor!

Kripto para sektörünün en büyük yatırımcılarının balinalar olduğu görülüyor. Balinaların satın alımları ile birlikte ciddi sıçramalar yapabilen altcoin'ler, yatırımcıların çok ciddi kazançlar elde etmesini...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin’ler, Sert Düşüyor!

Bu hafta özelinde Amerika Birleşik Devletlerinde açıklanan bazı ekonomi verileri, geleneksel finans piyasasında ve kripto para sektöründe düşüş getirdi. ABD borsalarında yaşanan düşüşlerden etkilenen...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin’de, Devasa Alımlar Yapılıyor!

Kripto para sektöründeki satıcı hakimiyeti halen devam ediyor. Boğalar lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yükselmesi için tekrardan satın alımlara başlamış olsa da, şimdilik...

SON DAKİKA: Binance CEO’su CZ, “Bitcoin’de Önemli Olan Şey Bu”!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, FTX'in iflası ile birlikte sektörde tekel olmayı başardı. Şuan itibariyle piyasayı domine eden...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin’lerde, Kilitler Açılıyor!

Kripto para sektörünün birçok dinamiği olan bir piyasa olduğu görülüyor. Birçok etmenden etkilenen dijital varlıklar, her ne kadar daha çok lider kripto para birimi...

DXY’de Çöküş, Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Çok Yakında!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 1 hafta içerisinde yüzde 10'a yakın bir düşüş yaşadı. Bitcoin'de yaşanan bu düşüşler, altcoin'lerin de volatil bir...