AnalizBalinalar Bitcoin'de Bu Seviyelere, Duvar Ördü!

Balinalar Bitcoin’de Bu Seviyelere, Duvar Ördü!

Bitcoin için alıcı kalmadı.

Takip et blank

Bitcoin‘in 28.000 dolar seviyelere kadar yaşanan düşüşü bir çok analist ve uzmanının likidasyon operasyonu olarak tanımladığı görülüyor.

Birçok defa 28.700 dolar desteğinden dönüş yapan BTC, bu destek altına inerek long pozisyon açan veya spot alım yapan yatırımcıları stop veya likit etti.

28.700 dolar desteği kırıldığı diye short pozisyon açan yatırımcılar ise ilerleyen dakikalarda gelen sert yükselişler ile birlikte likit edildiği dikkat çekmekte.

Kripto para yatırımcıları ise bir düşüş hamlesi daha gelmesinden korkmaya başlamış durumda. Bitcoin‘in kere daha çöküş yaşaması durumunda tekrardan yükseliş yaşayamayacağı tahmin edilmekte.

blank

Balinaların Alım Emirleri Kaldırıldı!

Bitcoin‘in teklif defteri verilerini analiz eden on-chain veri sağlayıcısı Material Indicators, yaşanan düşüşler sonrası destek seviyelerinin zayıfladığını söylüyor.

28.700 doların altına ilk düşüşünde büyük bir tepki almayı başaran BTC, ilerleyen saatlerde bir kere daha düşmesi durumunda bu kadar hızlı bir dönüş sergileyemeyebilir.

Material Indicators, Bitcoin grafiğinde bulunan alım emirleri hakkında şu sözleri aktardı:

“Bugün çok sayıda Bitcoin likiditesinin el değiştirdiğini görüyoruz.”

“ŞU ANDA ARTIK BÜYÜK TEKLİF DUVARLARI YOK VE 28 BİN – 25 BİN DOLAR ARASINDA SADECE ~122 MİLYON DOLAR VAR. BLOCKCHAİN’DE DAHA FAZLA BTC HAREKETİ GÖRMEYİ BEKLİYORUM.”

Yaşanan düşüşler balinaların alım emirlerini süpürdüğünü söyleyen başarılı veri sağlayıcısı, 28.000 – 25.000 dolar aralığında sadece 122 milyon dolarlık bir alım emri olduğunu aktarmakta.

Bu denli ufak miktarın Bitcoin‘in düşüşlerini durdurması imkansız görülürken, lider kripto paranın tekrardan değer kaybetmeye başlaması bir felaket ile sonuçlanabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dev Balinalar, Her Fırsatta Binance’deki Bu Altcoin’i Topluyor! Ralli mi Yaşanacak?

Kripto para sektörünün en büyük yatırımcıları olarak gösterilen balinalar, aldıkları kararlar kripto gündemine geliyor. Balinaların satın alım yaptıkları projeler, yükseliş döngülerinde diğer projelere kıyasla...

Bitcoin Borsası Binance Bu 4 Altcoin’i Delist Edeceğini Duyurdu, Sert Düşüşler Yaşandı!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlarla sektörün gündeminde yer almaya devam ediyor. Binance bu sabah itibariyle yeni bir altcoin delist duyurusu paylaştı. Platformdan...

Bitcoin Son Dakikalarda 44 Bin Doları Aştı! İşte Apple Kurucusunun BTC Fiyat Tahmini..

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, lider kripto para birimi Bitcoin'e (BTC) verdiği desteklerle tanınıyor. Wozniak yine...

SON DAKİKA: Binance’deki Bu Altcoin Yakım Duyurusunu Paylaştı, Yükseliş Yaşandı!

Son dakikalarda gelen bilgilere göre Binance'de listelenmiş bir altcoin olan Gala (GALA), yeni bir yakım planını duyurdu. Bu son paylaşılan duyuruya göre maksimum GALA'nın...

Dev Bitcoin Borsası Bu Altcoin’i Listeleyeceğini Duyurdu, Ani Yükseliş Yaşandı!

Güney Kore merkezli en büyük kripto para borsası UpBit, paylaştığı altcoin listeleme hamleleri ile gündeme geliyor. Başarılı borsa bugün itibariyle ise Space ID (ID)...

49 Yıllık Analist: Bitcoin’de (BTC) Ralli Daha Yeni Başlıyor!

Finans piyasalarında yakından takip edilen bir isim olan Peter Brandt, dönem dönem kripto varlıkları da analiz ediyor. 1.975'den bu yana finans piyasalarında yer alan...