AnalizAylık Kapanış Yapan Bitcoin’i Ne Bekliyor? – BTC Fiyat Analizi!

Aylık Kapanış Yapan Bitcoin’i Ne Bekliyor? – BTC Fiyat Analizi!

Bitcoin (BTC) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Çalkantılı ve kırmızı bir ay geçiren kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC), dün gece yaptığı kapanış sonrası yeni aylık mumuna yeşil bir görünümle başladı.

blank

Aylık mumun son iki gününde %8’in üzerinde bir yükseliş kaydederek piyasa değerini 886 milyar dolara taşıyan ve 43.820 dolarlık kırmızı bir kapanış yapan BTC, yayın saati itibariyle 47.300 dolar üzerinden işlem görüyor. Senenin son üç ayına giren BTC’nin 100.000 doları görüp görmeyeceği ise akıllarda yer ediyor.

Aylık Grafiğe Göre Yıl Sonu Hedefi!

Geçtiğimiz sene Ekim ayında başlayan boğa sezonunun bu sene Ekim ayında yeniden kıvılcım oluşturup oluşturmayacağı merak ediliyor. BTC ise yeni ayın ilk gününden 47.000 doları görerek bu yükseliş beklentileri karşısında yatırımcıları umutlandırıyor.

blank
Bitcoin (BTC) Aylık Grafik – Kaynak: Tradingview

Mayıs ayındaki düşüş sonrası yeşil yükselen trend çizgisini kapanışlar açısından bozamadan ilerleyen BTC grafiğinde uygulanan trend temelli fibonacci uzatma, fiyatta ilk önemli direncin 49.616 dolar olduğuna işaret ediyor. Bu seviyenin geçilmesi ise diğer dirençler olan 56.045 ve 62.473 dolar seviyelerini gündeme getirecektir. Ayrıca aylık grafikte bu plan göre BTC’nin yeni yılın ilk aylarında 83.285 dolar civarına kadar yükselmesi bekleniyor.

Dirençler Kırılırken Yeni ATH’ye Doğru…

Eylül ayı başında 52.920 dolara kadar yükselen ve ardından hızla bir düşüş trendine giren BTC, yeni ayın ilk günüyle birlikte bu düşen trendi kırmayı başarıyor.

Günlük grafikte beyaz ve kırmızı trend çizgileriyle gösterilen alçalan kama formasyonunu yukarı yönlü kırmayı başaran BTC, fibonacci golden pocket alanı olan 47.831 – 48.258 dolar aralığına kadar yükseldi. Şimdilik gelen kar satışlarıyla küçük bir gerileme yaşayan BTC’nin göstergeler tarafında da oldukça pozitif bir havaya sahip olduğu görülüyor.

blank
Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Göstergeler tek tek incelendiğinde; MACD’nin yeşile döndüğü ve negatif bölgede yukarı yönlü kesişim yaptığı, RSI’ın 50 seviyesi üzerine çıktığı, SAR tarafında trendinin yükselişe döndüğü ve BTC fiyatının MA20, MA200 ve MA50 seviyelerini bir bir geçtiği ortaya çıkıyor. Yani BTC fiyatında göstergeler tarafında oldukça pozitif bir havanın hâkim olduğu ve yeni bir ATH hareketi öncesinde önemli direncin 48.258 dolar olduğu düşünülüyor.

Ancak analistler, fibonacci açısından bahsedilen 48.258 dolar direncinin 64.000 dolardaki ATH’ye olan yolculuk için tek şart olmadığı asıl önemli şartın bir önceki tepe olan 52.920 dolar olduğunu belirtiyor. Bu noktada yatırımcıların FOMO’ya kapılmaması gerektiğini ve alım yapmak için düşüşleri veya dirençler üzerindeki kapanışları beklemeleri gerektiğini hatırlatırız.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin: “Bitiş Çizgisine Geldik”

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, genellikle çok az ancak öz açıklama yapması ile...

Önce Elon Musk, Şimdi ise TRX Ceo’su Justin Sun’dan Çin ve Bitcoin Yorumu!

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para sektörünü son dönemde bir hayli meşgul eden Çin yasakları hakkında konuştu. Musk, 28...

Cardono’dan (ADA) Yatırımcılarına Yeni Müjde: Büyük Anlaşma Yapıldı!

Merkeziyetsiz finans alanında yaptığı yatırımlar ve ortaklıklar ile gündemden düşmeyen Cardano (ADA), kripto piyasasında adından daha çok bahsettirmeye devam edecek gibi görünüyor. ADA blok zincirinin...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Milyarder Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Sıradaki Rallisi İçin Tarih Verdi

Galaxy Digital'in ünlü CEO'su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, sıkı bir Bitcoin fanatiği olarak da biliniyor. Novogratz, özellikle Bitcoin'in 20.000 dolar üzerine yeniden çıkacağını...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...