Analiz Ayı Piyasasında Mıyız? Bitcoin’deki (BTC) Trend İçin Önemli Nokta Neresi?

Ayı Piyasasında Mıyız? Bitcoin’deki (BTC) Trend İçin Önemli Nokta Neresi?

Kripto para piyasası için Bitcoin’de (BTC) önemli seviye…

Takip et blank

Son zirve seviyesi olan 64.854 dolardan düşüşe geçen kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC), %26.76 oranındaki düşüşüyle yatırımcıları fazlasıyla endişelendirdi. Boğa piyasalarında klasikleşen bu düşüşlerden sonra BTC, yayın saati itibariyle 50.510 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Temel anlamda kripto para piyasası değerinin 2 trilyon dolarlık, BTC’nin ise 1 trilyon dolarlık psikolojik seviyelerin altına düştüğü görülüyor. Ayrıca temel anlamda diğer bir olumsuz gelişme de ABD tarafından “Biden Vergisi” açıklamasının gelmesi oldu.

Piyasada art arda gelen olumsuz haberler ve teknik olarak gerçekleşen formasyonlar, “AYI” piyasası olarak nitelendirilen düşüş sezonunun gelip gelmediğini akıllara getiriyor.

İlgili İçerik  Tek Bir Haber, Kripto Para Piyasasını Alaşağı Etti: Düşüşün Sebebi

Bitcoin’de (BTC) Son Nokta Neresi?

Bitcoin (BTC) grafiğinde bütün desteklerin bir bir kırıldığı son günlerde trend için hangi seviyenin önemli olduğu soruları soruluyor.

Birçok analist tarafından önemli bir seviye olarak görülen 20 haftalık hareketli ortalama olan MA20 (43.964 Dolar) seviyesinin BTC’yi tutabilecek son nokta olduğu belirtiliyor.

blank
Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingvew

Göstergeler tarafında StochRSI’ın son 6 haftadır oversold bölgesinde olması ve RSI’ın da 60 seviyesine doğru çekilmesi, BTC fiyatında bir rahatlamayı sağladığı gösteriliyor. Analistlerin beklentisi ise RSI’ın bu seviyelerden destek alarak yükselişe geçeceği yönünde oluyor.

Günlükte MA100 Desteği!

Haftalık grafikte son çarenin 44.000 dolar civarı olduğu belirtilirken günlükte ise kritik seviye olan MA50’yi (56.805 Dolar) kaybettiği görülüyor.

MA50 altına gerileyen fiyatın hareketli ortalamalar açısından bir sonraki önemli desteğinin MA100 seviyesi olan 49.464 dolar olduğu belirtiliyor. Gün içerisinde bu seviyenin altına inen BTC, günlük mum kapanışını henüz yapmadı. Bu tarz önemli noktalarda kapanışların oldukça önemli olduğu biliniyor.

blank
Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

MA100 seviyesi altındaki kapanışlar ise fiyatın 41.000 – 41.500 dolar aralığındaki desteğe doğru inmesine neden olabilir. Bu düşüş sırasında önemli destek ise haftalıkta belirtilen 43.964 dolar olarak ortaya çıkıyor.

4 Saatlikte Pozitif İşaret!

Bugünün en düşük seviyesinden %5 yukarıda olan BTC, 4 saatlik zaman aralığında pozitif bir işaret olarak nitelendirilen boğa uyuşmazlığı görülüyor. Fiyatta alçalan diplere karşılık RSI göstergesindeki yükselen dipler, bu formasyonu oluşturuyor.

blank
Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu formasyonun kısa vadede yükselişi getirdiği ve yükselişin bir süre daha devam edeceği belirtiliyor. Bu yükseliş sırasında 50.427 – 53.064 – 57.323 dolar seviyeleri, yatay dirençler olarak ortaya çıkıyor.

Önemli direnç seviyesinin 60.000 dolar olduğu düşünülürken bu yükselişe mavi düşüş kanalının ve kırmızı düşüş trendinin de direnç uygulaması bekleniyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

  1. Ayısını Yiyim BÜTÜN COİNLER — KIRMIZI– da AYıdan Çok DİNAZOR ELine Dondü Ortalık. Toz Duman Heryer Yıkık Sökük.. Çok Çabuk Yandı Çok Çabuk Sözdü.. Bize Ağiz Gevezeliği Düşer Anca. Esas Neyin Olup Bittiğini KÜRESELCİLERE Sorun !!!

    Bu Küresel Yapi YAZ SEZONU GELİNCE ULSTA LÜX OTELLERİNİ vs. vs. Açıyorlar ve Bunlara MAsraf Gerekiyor Bundan Dolayı da BALINA Diye Nitelendirdiğimiz ÇIKIŞ Yaptılar. Bunlarin Alayı da ARD-ARDA Çıkış Yapinca AYI SEZONU DİNAZOR SEZONUNA Döndü…

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP İçin Her Şey Tersine Döndü: Bir Borsa Daha Listeledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple'a açılan menkul kıymet davası, Ripple ve XRP lehine devam ediyor. Phemex, XRP'yi Yeniden Listeledi XRP'ye yönelik açılan...

Ripple’da (XRP) Yükseliş Beklentisi Arttı! – XRP Fiyat Analizi

Kripto para piyasasının yatırımcılarını süründüren coinleri arasında bulunan ve coinmarketcapte 62 milyar dolar piyasa değeriyle 4. sırada yer alan Ripple (XRP), yayın saati itibariyle...

Ripple (XRP) İçin Dava Sonrasındaki Süreç Belli Oldu: Ünlü CEO Açıkladı

ABD merkezli blockchain devi Ripple'ın şu an yaşadığı en büyük sıkıntı, ABD'de kendisine karşı açılan dava olarak biliniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’den (BTC) Sonra Topladıkları Kripto Para Belli Oldu

Kurumların yüklü şekilde Bitcoin (BTC) alımı, lider kripto para biriminin 1 senede 3.700 dolardan 65.000 dolara kadar yükselmesini sağladı. MicroStrategy ile başlayan sürece Tesla...

Düşüşe Geçen Dogecoin’e (DOGE) Elon Musk Müdahalesi!

Halkın kripto para birimi olarak da öne çıkan Dogecoin (DOGE), son 10 günlük sürede 0,45 dolardan 0,20 dolara kadar gerileyerek %50'dan fazla düşüş yaşadı....

Ripple CEO’sundan XRP Davası İle İlgili Yeni Açıklama

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple'a açılan menkul kıymet davası, tüm hızıyla devam ediyor. Ripple ve SEC, kozlarını paylaşmak üzere 30...