AltcoinATH Seviyesine Ramak Kala Düşüşe Geçen AVAX, Yeniden 40 Doların Altında! –...

ATH Seviyesine Ramak Kala Düşüşe Geçen AVAX, Yeniden 40 Doların Altında! – Avalanche Fiyat Analizi

Avalanche’te (AVAX) dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Dün ABD 10 yıllık tahvillerindeki yükselişle birlikte resmen bir darbe alan ve hızla düşüşe geçen kripto para piyasasında, Avalanche’te (AVAX) bu düşüşten nasibini alıyor.

blank

Bitcoin’in 10.000 dolarlık şok düşüş hareketiyle 32.23 dolara iğne atan AVAX, bugün biraz olsun durulan piyasanın ardından önemli bir seviye olan 40 doların altında 35.75 dolardan alıcı buluyor. 21 Temmuz’da kırdığı düşüş trendinin ardından her gün değerine değer katan AVAX, 24 Ağustos’da 58,98 doları görerek yaklaşık bir ayda %522’lik bir yükseliş yakaladı.

60,30 dolarlık ATH seviyesine ramak kala gelen kâr satışlarıyla 40 dolarlık önemli seviyeye kadar çekilen ve ardından yeniden yukarı hamle yapan AVAX, BTC’nin düşüşüyle bu önemli seviyeyi kaybetti. Peki bundan sonra AVAX’taki düşüşler derinleşecek mi? AVAX’ın sıradaki hamlesi ne olabilir?

Düşüş Getiren Golden Cross Ve Önemli Destek Seviyeleri!

Performansıyla yatırımcıların gözünü büyüleyen ve son düşüşüyle yatırımcılara tedirginlik veren AVAX’ın günlük grafiğinde “Altın Kesişim” olarak bilinen ve yükselişe işaret eden “Golden Cross” görünümü bulunuyor.

Bu sinyal, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı kesmesiyle oluşuyor. Piyasada birçok analist tarafından genellikle geç sinyal verdiği öne sürülen “Golden Cross”, bu sefer sinyalini yükselişten çok düşüş getirmişe benziyor. Fiyata baktığımızda yıl başından bu yana gelen beyaz trend çizgisinden ve fibonacci 0.5 seviyesi olan 34,15 dolar civarından destek bulmuşa benziyor.

blank
Avalanche (AVAX) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

40 dolar seviyesinin fiyat için önemli olduğunu belirten analistler, AVAX’ın 40 dolar altında yapacağı kapanışlarla 34,15 dolar desteğinin altına inebileceğine işaret ediyor. Bu seviyeden sonra beklenen destekler ise 28,29 dolar ve 21,04 dolar seviyeleri olarak ortaya çıkıyor. Olası bir düşüş senaryosunda alım yapmak isteyen yatırımcılar, bu seviyelerden parçalı olarak alım yapabilirler. AVAX yatırımı olan yatırımcılar ise 34,15 dolar altındaki kapanışlarda stop olmayı tercih edebilirler.

4 Saatlikte Kısa Vadeli Yükseliş Beklentisi!

Günlük grafikten 40 dolarlık önemli seviye altında seyreden AVAX’ın 4 saatlik grafiği incelendiğinde, alçalan kanal görünümü öne çıkıyor.

Bu kanalın alt bandında hem fibonacci golden pocket hem de MA200 seviyesi olan 34,29 dolar destekleriyle karşılaşan ve yükselişe geçen AVAX’ın kanalın orta bandı olan 40 – 41 dolar aralığına doğru yükselmesi bekleniyor.

blank
Avalanche (AVAX) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Aynı zamanda RSI göstergesi üzerinde oluşan alçalan kama formasyonunun da alt kanadından destek bulan AVAX, gösterge üzerinde oluşturduğu ikili dip ile de kısa süreli yükseliş sinyali veriyor. Bu noktada değerlendirmek isteyen yatırımcılar, MA200 (34,29 Dolar) altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidebilirler. Ne kadar yükseliş emareleri olsa da yatırımcıların portföylerini koruyabilmeleri için stoplu gitmeyi unutmamalarını tavsiye ederiz.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Kripto Para Piyasası Eriyor: İşte Düşüşte Son Gelişmeler!

Kripto para piyasası hafta sonu tutunma çabaları gösterdikten sonra haftanın ilk gününe kıpkırmızı girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin öncelikle 48.000 dolar, devamında ise...

Ripple (XRP) Ağında Yıllardır Beklenen Değişim Gerçekleşti!

XRP, özellikle piyasaya sürüldüğü yıllarda ağ olarak kesinlikle lider kripto para birimi Bitcoin ve hemen arkasındaki Ethereum'dan çok daha farklıydı. Kendi konsensüs modeline sahip...

Cardano’dan (ADA), DeFi Alanında Yeni Atılım

Cardano (ADA), önümüzdeki aylarda merkezi olmayan finans (DeFi) altyapısını genişletmeye hazırlanıyor. Bu yeni projenin şekillenmesi için blockchain ağında bir güncellemeyi tamamlaması gerekiyor. Cardano geliştiricileri,...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Bu Hafta Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Belli Oldu: Bitcoin (BTC ) – Polkadot...

Kripto para sektörü bu haftaya kızıl başlasa da sektörü hareketlendirebilecek veya kendi çapında hareket elde edebilecek altcoinler hala var. Özellikle uzun süredir konsolidasyon yaşayan...