Bitcoin (BTC)Analistler Bitcoin ve Ethereum'u Değerlendirdi! BTC ve ETH İçin Sırada Ne Var?

Analistler Bitcoin ve Ethereum’u Değerlendirdi! BTC ve ETH İçin Sırada Ne Var?

K33 Research analistlerinden Bitcoin ve Ethereum için yeni bir rapor geldi.

Takip et blank

Bitcoin ve altcoinler yaşadığı satış baskısı sonrasında sert düşüşler görürken son günlerde bir miktar toparlanma yaşadı.

Düşüşlerle birlikte Bitcoin 25.000 doların altına gerilerken Ethereum, 1,530 dolar seviyelerine geriledi.

Yatırımcılar hala bir düşüş olabileceği konusunda tedirgin olmaya devam ederken K33 Research analistlerinden yeni bir rapor geldi.

The Block’un haberine göre, CME’deki Ethereum vadeli işlemlerinin aşırı indirimli fiyattan işlem gördüğünü belirten K33 Research analistleri, bu durumun düşüş eğilimine işaret ettiğini söyledi.

K33 kıdemli analisti Vetle Lunde liderliğindeki analistler tarafından kaleme alınan raporda, Ethereum vadeli işlemlerinin son haftalarda Bitcoin vadeli işlemlerine kıyasla daha düşük bir primle işlem gördüğünün altı çizildi.

Ether vadeli işlemlerinin spot piyasaya kıyasla indirimli fiyatla işlem gördüğüne dikkat çeken K33 analistleri, bu durumun ve BTC ile ETH vadeli işlemleri arasındaki farkın beklenen ETH vadeli işlem ETF’i öncesinde fiyatta düşüş eğilimi ihtimalini güçlendirdiğini söyledi.

SEC’in ETH vadeli işlem ETF’ini onaylama ihtimalinden dolayı Eylül ve Ekim ayında Bitcoin’e kıyasla daha fazla ETH maruziyeti beklediklerini ifade eden analistler, bu beklenti karşısında ETH vadeli işlemlerinin indirimli işlem görmesinin tuhaf olduğunu belirtti.

“Pozitif olarak kabul edilen Ekim ayında Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin büyük ölçüde onaylanmasının beklenmesi nedeniyle, Ether vadeli işlemlerinin indirimli olması biraz tuhaf.

ETH ETF’lerinin reddedildiğine dair bir işaret yok ve Ethereum ile Bitcoin vadeli işlemleri arasındaki fark, tarihe bakıldığında endişe verici değil. Yine de ileriye dönük olarak bu durumu yakından izleyeceğiz.”

Son olarak analistler piyasada kısa vadeli satış baskısı kaynaklı bir korku olduğunu belirterek bu durumun Bitcoin fiyatında ileride artan volatilite olabileceğini gösterdiğini söyledi.

“Ufukta potansiyel bir spot Bitcoin ETF onayı varken , BTC;’nin önümüzdeki yıl yükselişe devam edeceğini düşünüyoruz.

Ancak piyasada kısmen FTX kaynaklı kısa vadeli satış baskısı korkusu var ve bu Bitcoin fiyatındaki ileride artan volatiliteye işaret ediyor.

Bu durum ayrıca önümüzdeki dönemin birikim yapmak için iyi bir zaman olduğuna dair inancımızı daha da güçlendiriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dev Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Listeleyeceğini Duyurdu! İşte Ayrıntılar..

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan KuCoin, kısa bir süre önce yeni bir duyuru paylaştı. Son paylaşılan duyuru...

SON DAKİKA: Binance’de Listeli Bu Altcoin, Büyük Duyuru Tarihini Açıkladı!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de listelenmiş bir proje olan Floki Inu (FLOKI), geçtiğimiz dakikalarda önemli bir duyuru paylaştı. Floki Inu'nun...

Bitcoin Borsası Binance’den, Türklerin Takibindeki Bu Altcoin’e Güzel Haber!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlar ile kripto varlıkların gidişatlarını dahi değiştirebilmekte. Popüler borsanın destek verdiği projelerin, sürecin ilerlemesiyle diğer projelere kıyasla çok...

UYARI: Ethereum Rakibi Bu Altcoin’de Ani Dump Yaşanabilir!

Kripto para sektörünün en önemli projelerinden bir tanesi olan Polygon (MATIC), son süreçte yukarı yönlü hareketler sergiliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yükselişleri...

SON DAKİKA: ABD’de Üretici Enflasyonu Açıklandı! Bitcoin İçin İyi mi Kötü mü?

Kripto para sektöründe bugün itibariyle yükseliş trendi devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoin'ler dün özelinde sert geri çekilmeler yaşamış olsa...

Dev Balina, Bu Popüler Altcoin’de Zararına Satış Yapıyor!

Büyük kripto para yatırımcıları gerçekleştirdikleri alım satım hareketleri ile kripto varlıkları etkilemeye devam ediyor. Balinaların ve kripto yatırım şirketlerinin (VC) satın alım yaptığı ürünler,...