AnalizAnalistler, Bitcoin Düşerken Bu Altcoin'in Çökeceğine İnanıyor!

Analistler, Bitcoin Düşerken Bu Altcoin’in Çökeceğine İnanıyor!

ETH için çöküş geliyor mu?

Takip et blank

T3 Trading Group’un baş stratejik sorumlusu Scott Redler’e göre, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), çok sert bir düzeltme dönemi yaşayabilir.

CNBC’de birçok finans programına katılan deneyimli analist Redler, Bitcoin‘in çöküş yaşadığı dönemlerde artık ETH‘nin savunmasız kaldığını söylüyor.

Redler, Ethereum‘un haftalık grafiğinde birden fazla hareketli ortalamayı kaybetmesinin ve 2.800 dolar ile 2.300 dolar seviyelerinde bulunan kritik desteklerin altına sarkmasının ardından satıcı baskısının artış gösterdiğini aktarıyor.

İlerleyen süreçte ETH‘nin 2000 doları aşamaması halinde düşüşlerine devam edeceğini iddia eden Scott Redler, lider altcoinde satış baskısının artış göstermesini beklemekte.

Bugün erken saatlerde ise, kıdemli tüccar Peter Brandt, Ethereum‘un düşüş formasyonu olan alçalan bir üçgen oluşturduğunu Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Peter Brandt lider altcoin olan ETH‘nin 1268 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayacağını tahmin etmesi takipçileri tarafından tepki görmesine neden oldu.

Lider altcoin 2018 yılında yaşanan boğa dönemindeki zirve seviyesinin dahi 1419 dolar olması, birçok yatırımcının Ethereum‘un dip seviyesinin 1500 dolar olacağına inandırmış gibi gözüküyor.

Bitcoin‘in 25 bin dolar Ethereum‘un ise 1500 dolar seviyelerde ayı sezonunun dibine ulaşmasını bekleyen yatırımcılar, bazı analistlerin çok sert düşüş tahminleriyle karşı karşıya kaldıklarında öfkelendikleri gözlenmekte.

İlerleyen süreçte yatırımcıların ortak tahminleri mi yoksa Peter Brandt gibi kıdemli analistlerin tahminleri mi doğru çıkacak? merak konusu..

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

2 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de Bu Çarşamba Günü, Büyük Yükseliş Başlayabilir!

Bitcoin'de satıcı baskısıyla geçen bir hafta daha son buldu. Üst üste haftalardır kripto para birimlerinden zarar eden yatırımcılar, artık isyan etme seviyesine gelmiş durumda. Birçok...

Sıcak Gelişme: Sonunda, Binance’den Bitcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasını derin bir şekilde etkilediği görülüyor. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan düşüşler sonucu ağdaki işlem tıkanıklığı nedeniyle Bitcoin...

Bitcoin Destekçisi ve Binance CEO’su, Bu Altcoin İçin Kötü Haber Verdi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance kurucusu ve CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) BNB borsa coini hakkında...

Binance CEO’su: “Bitcoin Düşsün, Biz Buradayız ve Gitmeyeceğiz”!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Binance borsasının kurucu ortağı ve CEO'su olan Changpeng Zhao,...

Eski ABD Bakanı Sinyali Verdi, Bitcoin ve Küresel Piyasalar Çöktü!

Dünya piyasaları bu hafta itibariyle çalkalanmaya devam ediyor. Çok büyük bir çöküş yaşayan yatırım araçları, yatırımcıları ters pozisyonda bıraktı. Birçok yatırımcı ise bu çöküşün nedenini...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED, 75 Baz Puan Faiz Artış Kararı Alacak!

Bitcoin ve kripto piyasasında zor günler yaşanmakta. Halen toparlanamayan BTC, ABD doları karşısında ezilmeye devam ediyor. Bu hafta itibariyle ise FED yeni faiz kararını açıklayacak....