HaberlerAltcoinlerin Kurtuluş Bileti Ethereum’da (ETH) Son Durum Ne? – İşte Önemli Seviyeler!

Altcoinlerin Kurtuluş Bileti Ethereum’da (ETH) Son Durum Ne? – İşte Önemli Seviyeler!

Detaylı Ethereum (ETH) fiyat analizi…

Takip et blank

Coinmarketcap verilerine göre 301 milyar dolarlık piyasa değeriyle her zamanki gibi ikinci sırada olan ve altcoinlere yol gösteren Ethereum (ETH), yayın saati itibariyle 2560 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Son zamanlarda Bitcoin (BTC) düşüşünde piyasayı ayakta tuttuğu düşünülen Ethereum (ETH), bugün BTC’nin yaptığı yükseliş hareketinde bir adım geride kaldı. Bu geride kalma ETH/BTC paritesine düşüş olarak yansırken BTC’nin piyasa hakimiyetinin yükseldiği ve altcoin yatırımcısının bir miktarda olsa BTC’ye döndüğü düşünülüyor.

Yatay Konsolidasyon!

Öncelikle her zamanki gibi USDT paritesinde değerlendirmeye başladığımız Ethereum’un (ETH), düşüş evresi sonrasında yaptığı hareketlerle bir yatay konsolidasyon sürecine girdiği görülüyor.

blank
Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yaklaşık olarak 2080 – 3000 dolar aralığında paralel kanal içerisinde konsolide olduğu görülen ETH, aynı zamanda MA100 seviyesi olan 2421 dolar ve MA50’ye denk gelen 2927 dolar arasında gidip geliyor. Ayrıca trend açısından önemli olduğu bilinen MA20 (2575 Dolar) seviyesi üzerinde kalmaya çalışan ETH fiyatının giderek sıkıştığı belirtiliyor.

Bugünkü yükselişi sırasında sahneyi BTC’ye bırakmayı tercih eden ETH’nin önümüzdeki günlerde iyi bir performans göstermesi beklenirken yatırımcılar, MA100 ve MA20 aralığını alım yönlü değerlendirebilir. Hareketli ortalamalar dışında bir değerlendirme yapmak gerekirse fiyata en yakın desteğin 2305 dolardan önce kanalın orta bandına gelen 2500 dolar olduğu belirtiliyor. Direnç tarafındaysa 2662 ve 2951 dolar dirençleri fiyatı karşılıyor.

4 Saatlik Görünüm

Birçok analistin bahsettiği ve BTC’de de günlük grafikte görülen simetrik üçgen formasyondan ziyade yükselen üçgen formasyonu oluşturan ve bu formasyonu yine BTC gibi aşağı yönlü kıran ETH, 4 saatlik grafikte düşüş sonrası toparlanma gösteriyor.

blank
Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uygulanan fibonacci düzeltmesi açısından önemli bulunan 2508 – 2548 dolar aralığı üzerine mum kapanışı yapmayı başaran ETH’nin bu bölgeyi desteğe çevirdiği ve bir sonraki dirence doğru ilerlediği görülüyor. Yükselen üçgenin de direnç alanı olan 2840 – 2940 dolar aralığına doğru ilerleyen ETH’nin önündeki tek ara direncin 2720 dolar olduğu belirtiliyor.

ETH’de sağlam bir yükseliş için 4 saatlik grafikte önemli olan MA200’e gelen ve aynı zamanda psikolojik bir seviye olan 3000 doların üzerindeki mum kapanışlarının gelmesi gerekiyor. Bu önemli seviye geçilene kadar yatırımcılar “Destekte al dirençte sat” stratejisiyle 2720 ve 2840 dirençlerinde kademeli olarak satış yapabilecek şekilde bu seviyelerden alım yapabilir.

Altcoinler Açısından ETH!

Yatırımcıların altcoinlerle Bitcoin arasındaki geçişleri takip ettiği ETH/BTC paritesinde görülen yükselişlerin ETH’nin BTC’ye karşı gücünün arttığını yani altcoinlerin de gücünün arttığı yönünde yorumlanıyor.

blank
ETH/BTC Paritesi Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Ancak en başta da bahsettiğimiz üzere bugünkü BTC yükselişinde ETH sahneyi BTC’ye bıraktı. Bunun sonucu olarak ETH/BTC paritesinde düşüş BTC hakimiyetinde de yükseliş görülürken BTC’nin altcoinleri ezdiğine şahit oluyoruz. ETH/BTC paritesi günlü açıdan incelendiğindeyse bu düşüşün MA20 seviyesi ve önemli destek alanı tarafından duraklatıldığı görülüyor.

Son olarak yayın saati itibariyle 0.0712’den alıcı bulan ETH/BTC paritesinin MA20 seviyesi olan 0.0703’ü kaybetmesi altcoinler için daha kötü sonuçları beraberinde getirebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Düşerken Altcoinler Can Çekişiyor! DOGE, MATIC, BTT ve HOLO Analizi

Bitcoin ve Ethereum’da kayıplar %10’un üzerine çıkarken altcoinler kırmızıya boyandı. Hacmen zayıf olan kripto para birimleri yara alırken Tether’in dominance oranındaki yükseliş ise piyasa...

Bitcoin’e (BTC) Sert Darbe: Fiyat 20.000 Dolara mı İlerliyor?

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde %10 değer kaybederek 1,56 trilyon dolar seviyesine çakıldı. Bitcoin (BTC) aylardır devam eden yükselişine yönelik ilk darbeyi...

Ünlü Analist Tyler Swope Açıkladı: Büyük Bitcoin (BTC) Ayı Tuzağı Ne Zaman Bitiyor?

Ünlü kripto para analisti Tyler Swope, Bitcoin (BTC) fiyatının birbiri ardına darbe yemesinden sonra gidişat hakkında açıklamalarda bulundu. Swope, yaşanan bu düşüşlerin aslında yakında...

Chiliz’de (CHZ) Değerlendirilebilir Seviyeler Ve Hedefler!

Taraftar tokenlarının bulunduğu Socios’un yerel kripto parası olan ve bu taraftar tokenlarının alım satımında kullanılan Chiliz (CHZ), yayın saati itibariyle son 24 saatte yaşadığı...

Borsalarda Ethereum (ETH) Alarmı: 395.903 ETH, Nereye Gitti?

CryptoQuant CEO'su ve kurucusu Ki Young Ju, yaklaşık olarak 12 saat önce yapılan yüklü bir işleme dikkat çekti. Bitcoin (BTC) fiyatının üst üste düşüş...

New York Senatosundan Bitcoin (BTC) Madenciliğine Yeni Darbe!

Kripto para madencilerinin "çevreye verdiği zarar", son günlerde en çok gündemde olan konulardan birisi. Özellikle Elon Musk'ın Bitcoin madenciliğini çevreci olmamakla suçlamasından sonra herkes...