AltcoinAltcoinlerdeki Hareketlilik Ralli İşareti mi? Yaptıkları Anlaşmalarla Altlar Ayrışıyor! ETH - LTC...

Altcoinlerdeki Hareketlilik Ralli İşareti mi? Yaptıkları Anlaşmalarla Altlar Ayrışıyor! ETH – LTC – XTZ – ATOM Analizi

Altcoinler farklı anlaşmalarla primleniyor.

Takip et blank

FOMC tutanakları öncesi satıcılı seyre bürünen Bitcoin 40.200 direncinden aldığı retle birlikte 39.000 bandının altına sarktı ve 38.116 doları gördü. Halihazırda piyasayı domine eden kripto para biriminin verdiği reaksiyon altcoinlerdeki stres oranını artırdı.

Özellikle 6 ay ve daha fazla zamandır alım-satım yapan yatırımcının faaliyet raporundaki pozitif döngü orta-uzun vade beklentilerinin yüksek düzeyde olduğunu gösterirken yakın vade alım satımlarında bölgelerin kademeli olarak izlenmesinde yarar bulunuyor.

Piyasa geneline bakıldığında hacmen zayıf olan kripto para birimlerinin gün içerisinde farklı anlaşmalarla dominance oranını artırdığı ve nispeten diğer coinlere göre daha hacimli alımların geldiği görülüyor.

ETH/USD

Ethereum dominance oranı %18’in altına gerilerken aktif adres sayısı son 4 ayın en düşük seviyesine düşmüş durumda. Kripto para birimi, Bitcoin’in izinden giderken henüz Londra Hard Fork’unun fiyatlaması grafiğine yansımadı.

Yaşanan stres sonrası günlük grafikte oluşturduğu yükselen trendin destek bölgesini test eden ETH/USD paritesi 2.400 direnciyle olan mücadelesini sürdürüyor.

Aynı zamanda 9MA’yı yukarı yönlü test eden kripto para biriminde alıcıların gücünü koruması ve bölgeden pozitif ayrışması durumunda kademeli olarak 2.665 ve 2.900 dirençlerinin takip edilebileceği düşünülüyor.

2.900- 3.030 bandını kırması ise alış reaksiyonlarının devamlılığı açısından önem taşıyor. Aksi halde yer yer geri çekilmelerin yaşanması mümkün gözüküyor.

Aşağıda ise trend desteğinin takibi ön planda. Trendde meydana gelebilecek sarkmalar ise 2.200 seviyesine kadar yaşanabilir. Aşırı satım bölgesinden hala çıkamaması ise bölge içerisinde hareket edebileceğini gösteriyor.

Destekten gelecek toparlamalar ise 2.0 kontratlarında ETH kilitlemek isteyen yatırımcı kanadında fırsat olarak değerlendiriliyor.

Dirençler: 2.400 – 2.665 – 3.030  – 3.280

Destekler: 2.200 – 1.950 – 1.615 – 1.500

blank

LTC/USD

10 Mayıs 2021’den beri geri çekilme süreci içerisine giren LTC/USD paritesi günlük grafikte beliren yükseliş trendini kırmasının ardından yatay eksende ilerlemeye devam ediyor. Halihazırda Bollinger orta bandına çekilen kripto para biriminin çıkış yönü ise sonraki hamlesi açısından önem taşıyor.

Bu kapsamda, yukarıda 183 ile 190 bandını yukarı yönlü kırması ivmenin devamlılığı açısından kritik gözüküyor. Böylelikle trend bölgesini test etmek isteyebilir ve 230 seviyesine kadar ivme kazanabilir.

Aşırı satım bölgesinde yatay eksende konumlanan kripto para birimi yeterli alıcı bulamazsa ve 150 desteğini hacimli bir şekilde kırarsa satış baskısı derinleşebilir.

Satıcılı ilerleyen piyasa koşullarında ise ilk etapta 122, sonrasında 100 desteği göz önünde bulundurulabilir.

Dirençler: 183 – 226 – 270 – 323

Destekler: 150 – 122 – 100 – 90

blank

XTZ/USD

Günlük grafikte çanak formasyonu hedefini tamamlamasının ardından 7,62 direncini test ederek yaklaşık yüzde 40 değer kaybı yaşayan XTZ/USD sonraki süreçte “V” toparlanma sürecine girmişti. 7 Mayıs’tan itibaren yeniden satış dalgasına giren kripto para birimi aşırı satım bölgesinden henüz çıkabilmiş değil.

XTZ/USD paritesi halihazırda 3,40 direncini test ediyor. Direnci kırabilirse kademeli olarak 3,82 ve 4,37 seviyeleri takip edilebilir. Bu noktada, 4 seviyelerinde tutunması kripto para birimi açısından kritik gözüküyor.

Aşağıda ise 3 desteği önemli bir bant görevinde günlük grafikte trend desteğine denk gelmesi seviyeyi ön plana çıkartıyor.

Trend desteğinden gelebilecek toparlanmalar ilk etapta kritik olarak belirlenen direnç seviyesine kadar fırsat oluşturabilir. Sonraki süreçte ise yukarıda bahsi geçen alandan pozitif ayrışma yaşanması beklenebilir.

Trend desteğinin kırılması ise kademeli olarak 2,80 ve 2.42 desteklerini gündeme getirebilir.

Dirençler:  3,40 – 3,82 – 4,37 – 5

Destekler:  33 – 2,80 – 2,42 – 1,80

blank

ATOM/USD

Günlük grafikte beliren düşüş trendini kıran ATOM/USD 9MA’dan pozitif ayrışmasıyla birlikte hacmini artırdı. Halihazırda 14,32 seviyesini test eden kripto para biriminde alıcılar gücünü koruyabilirse 17 ve 19,80 seviyesine kadar ivme yakalanabilir.

Kararsızlık evresine yakın olan kripto para biriminin yatırımcı kararı ve pozisyon büyüklüğü ön planda. 9,41 ile dip seviyesini yapmasının ardından toparlanma sürecine giren ATOM/USD paritesinin satıcılı bir seyre bürünmesi halinde 11,50 seviyesine kadar çekilme görülebilir.

Belirtilen alan daha önce toparlanma aldığı bölge açısından güçlü bir destek olarak karşımıza çıkıyor. Olası sarkmalarda belirtilen seviyeden gelebilecek alımlar bu sebeple değerlendirilebilir.

Satışların derinleşmesi halinde ise 9,40 desteğinin yakından izlenmesinde yarar görülüyor.

Dirençler:  14,30 – 17,35 – 19,80 – 22

Destekler:  11,45 – 9,40 – 8 – 6,65

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) İçin “Beklenen Son” Yaklaşıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.850 dolara kadar yükseldikten sonra rallisinde büyük bir ivme kaybı yaşadı ve yeniden 30.000 dolar bandına çekildi. Bitcoin...

SON DAKİKA: Chiliz (CHZ), Shiba Inu (SHIB) ve Keep Network (KEEP) Coinbase Pro’da Listeleniyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase Pro, yaptığı son dakika açıklaması ile Shiba Inu (SHIB), Chiliz (CHZ) ve Keep Network'ü (KEEP) listelediğini duyurdu. Coinbase...

ABD’nin Faiz Açıklamaları Öncesinde, Kriptolar Satıcılı İlerliyor! CHZ – ENJ – TRX – XLM...

Pozitif haberlerin etkisiyle haftaya alıcılı başlayan kripto paralar FOMC (Amerika Federal Açık Piyasa Komitesi) tutanakları öncesi negatif reaksiyon gösteriyor. Kripto para yatırımcıları Powell’ın açıklamasında...

Profesör Hanke’den Bitcoin (BTC) ve “Ekonomik Çöküş” Uyarısı!

Dünyanın en ünlü finans ve ekonomi profesörlerinden birisi olan Steve Hanke, kripto para sektörü ile de yakından ilgileniyor ve sektöre yönelik yaptığı yorumları ile...

Bitcoin (BTC) Balinaları Ava Çıktı: Bu Oran, Göz Korkutuyor

Lider kripto para birimi Bitcoin'in 64.000 dolardan başlayan ve %50'den fazla düşüşle 30.000 dolarda sonuçlanan büyük çöküşü, balinaların avlanma mevsimine denk gelmiş olabilir. Bu...

Tesla’dan Sonra Bir Dev Şirket Daha Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Edebilir

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın Bitcoin ödemelerini kabul edeceği açıklaması, kripto para sektöründe büyük bir hareketlilik oluşturdu. Elon Musk'ın duyurusu ile beraber Bitcoin fiyatı da...