AltcoinAltcoinlerde Satış Baskısı! LTC, ADA, AVAX, TRX'de Öne Çıkan Seviyeler

Altcoinlerde Satış Baskısı! LTC, ADA, AVAX, TRX’de Öne Çıkan Seviyeler

LTC- ADA - AVAX - TRX Analizi

Takip et blank

Kripto para piyasası küresel ekonomi ve Elon Musk’ın tweet etkisiyle geri çekilme sürecine girerken toparlanma etkileri zayfıladı ve özellikle majörlerde üçgen formasyonlarının destek bölgeleri gündeme geldi.

Tether dominance’ının yükselmesi ve hacmen zayıf olan kripto para birimlerinin hakimiyetinde zayıflama olması altcoinleri negatif etkiliyor.

Satış baskısının ekseninde fiyatlama görülürken yenilebilir enerjiyle yapılacak olan madencilik parlamaya devam ediyor. Henüz etki alanı istenilen düzeyde olmasa da önümüzdeki süreçte konuyla ilgili gelebilecek pozitif haberler ve temiz enerjiyle üretilen coinlerin değer kazanması muhtemel gözüküyor.

LTC/USD

Hakimiyet oranındaki zayıflama devam ederken LTC/USD paritesi aşırı satım bölgesine geçiş yaptı. Gün içerisinde 183 direncinde redle karşılaşan kripto para biriminin satış hacmi artmış ve Bollinger alt bandı gündeme geldi.

4 saatlik grafikte üçgen formasyonunun alt bandını test eden kripto para biriminde short pozisyonların hacmindeki artış devam ederse ilk etapta 155 desteğine kadar çekilme yaşanabilir.

Formasyondan negatif ayrışması destek seviyelerinin güncel takibini gerektirebilir, ancak oluşabilecek ayı tuzağına karşı yatırımcının dikkatli olmasında yarar görülmektedir.

Alt banttan gelebilecek toparlamalar ise piyasanın yukarı yönlü hareket edeceği doğrultusundaki umutları besleyebilir ve alıcılar gücünü artırabilir. Yine de özellikle 183 ile 200 bandını yukarı yönlü kırması ve aşırı alım bölgesine geçiş yapması gerektiği düşünülüyor.

Kripto para birimi yukarıda bu bandı hacimli bir şekilde kıramazsa benzer çekilmeler görülebilir ve formasyon işlevsiz hale gelebilir. Olası pozitif bir ayrışma ise ilk etapta 226 direncine kadar ivme yaratabilir.

Dirençler: 183 – 226 – 270 – 323

Destekler: 160 – 122 – 100 – 90

blank

ADA/USD

Piyasa oyuncularının USDT ile nakde dönmesiyle hakimiyetinde zayıflama görülen Cardano, günlük grafikte 9 MA’yı aşağı yönlü test ediyor. 1,8733 direncinde yaşadığı satış baskısıyla short pozisyonların hacminde artış görülen kripto para biriminin yatırımcıları kararsızlık evresine geçiş yapmış durumda.

Satıcıların satıştan yana tercihini kullanması halinde hareketli ortalama aşağı yönlü kırılabilir ve bu baskı ilk etapta 1,54 desteğini gündeme getirebilir. Sonraki süreçte ise trend desteği takip edilebilir.

Yükselen trend içerisinde fiyatlanan ve yaz aylarında güncelleme alması beklenen Cardano’da trend görünümü bozulmuş değil. Trend desteğinde yaşanabilecek dönüşler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Ancak, fazlasıyla ayı tuzağıyla karşılaşan kripto para biriminde longda olan yatırımcıların olası sarkmalarda dikkatli olmasında yarar görülmektedir. Özellikle günlük kapanışlara ve trend görünümüne dikkat edilmelidir.

Dirençler:  1,7636 – 1,8730 – 2,0000 – 2,2250

Destekler:  1,6800 – 1,5400 – 1,4260 – 1,2720

blank

AVAX/USD

56 seviyelerini test ettikten sonra geri çekilen ve yeni bir zirve yapma konusunda isteksiz olan AVAX yaşanan satış baskısı nedeniyle 20 seviyesinin altına sarktı.

Gün içerisinde 20 direncini test eden, ancak kırmak için yeterli momentumu bulamayan kripto para birimi halihazırla günlük grafikte 9MA’yı aşağı yönlü test ediyor.

Hareketli ortalamanın kırılması halinde AVAX/USD ilk olarak 15, sonrasında ise 11 desteklerini test edebilir. Özellikle günlükte yeni bir dip yapmaması pozitif algılansa da fazlası için AVAX’da hacimli alımlara ihtiyaç duyuluyor.

Yukarıda ise 20 direncinin üzerinde tutunmadığı müddetçe geri çekilmeler yaşanacaktır. Bu sebeple alış reaksiyonlarının devamlılığı için kritik direncin kırılması gerektiği düşünülüyor.

Pozitif bir ayrışmada ise 28, 33 ve 40 dirençleri göz önünde bulundurulabilir.

Dirençler:  20 – 28 – 33 – 40

Destekler: 15 – 11 – 7.43 – 5

blank

TRX/USD

4 saatlik grafikte yükselen üçgenin destek bölgesine çekilen TRX/USD paritesinde hacim daralmış durumda. Aşırı satım bölgesinde fiyatlanan kripto para biriminde alıcılar gücünü koruyabilir ve 0,0828 direnci kırılabilirse formasyon hedefi doğrultusunda fiyatlama görülebilir.

Ancak, özellikle 0,0700 desteğinin altına sarkması kripto para biriminin riskli bölgeye geçiş yapmasına sebep olabilir ve ilk etapta 0,0587 desteği gündeme gelebilir.

Düşüş trendini kırdıktan sonra hacmi zayıflayan TRX’in piyasada yaşanan genel koşullardan fazlasıyla etkilendiği görülüyor. Bu sebeple yukarı yönlü ivmesinde kuvvetli alış hacimlere ihtiyaç duyuluyor.

Alıcıların üstünlüğü koruması ise ilk etapta formasyon hedefini gerçekleştirmesine ve 0,1166 direncine kadar ivme kazanmasına sebep olabilir.

Dirençler:  0,0828 – 0,1000 – 0,1166 – 0,1374

Destekler:  0,0700 – 0,0587 – 0,0540 – 0,0427

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Elon Musk’ın Yeni Tweeti Bitcoin’den (BTC) Yana Oldu!

4 Haziran 2021 tarihli paylaşımıyla Bitcoin’in (BTC) düşüş yaşamasına ve birçok yatırımcı tarafından yeniden merkeziyetsizlik tartışmasını gündeme gelmesine neden olan Elon Musk, bugün yeni...

Popülerliği Azalan Ancak Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Shiba Inu’da (SHIB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Piyasadaki açgözlülük seviyesinin zirvelere çıktığı ve her yeni çıkan coinin ne olduğuna bakılmaksızın alındığı bir dönemde ünlenen Shiba Inu (SHIB), ilk başta yükseliş gösterse...

Dogecoin (DOGE) Değil, Bitcoin (BTC) Gerçek Anlamda Ay’a Gidiyor!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın şaka olarak piyasaya sürülen kripto para birimi Dogecoin'e (DOGE) olan ilgisini bilmeyen neredeyse yok. Elon Musk bu bağlamda...

Ünlü Analist Bitcoin’de (BTC) Son Bir Düşüş Dalgası Daha Beklediğini Açıkladı!

Boston merkezli Amerikan finansal hizmetler şirketi olan Fidelity’nin genel makro direktörü Jirruen Timmer, Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşün yeterli olmadığını ve 23.000 dolar civarına son...

Bitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Günün Kazançlarını Geri Aldı – İşte Nedeni!

Kripto para yatırımcıların Çin tarafından gelecek yeni haberler için gözü kulağı olan Çinli gazeteci Colin Wu, Çin’in kripto paralar ile ilgili yeni kısıtlamalar getirdiğini...

Piyasadaki Gelişmeler Bitcoin’de Yeni Bir Düşüş Dalgasını Mı Tetikleyecek? – Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi!

Yatırımcılarda merkeziyetsizlik bunun neresinde gibi soruların oluşmasına neden olan başta Elon Musk olmak üzere yapılan paylaşımlarla etkilenen Bitcoin (BTC), son Weibo haberiyle yaşadığı gerilemeden...