AltcoinAltcoinlerde Fırtına Öncesi Sessizlik, ADA - LINK - MATIC - HOT

Altcoinlerde Fırtına Öncesi Sessizlik, ADA – LINK – MATIC – HOT

Altcoin partisi başlamaya hazır mı?

Takip et blank

Elon Musk’ın enerji kullanımının iyileşmesi durumunda yeniden Tesla ödemelerinde BTC kabul edebileceğini belirtmesi, ülkelerden kripto paralarla ilgili gelen regülasyon haberleriyle birleşince özellikle BTC kanadında kıpırdanma oluşturmuştu.

Gün itibariyle küresel piyasalardan gelen verilerin de Bitcoin’in yükselişini desteklediği görüldü. ECB parasal genişlemeyi devam ettirecek; ABD’den enflasyon verileri iyi geliyor, yatırımcı endekslere geçiyor. Bu noktada, riskli varlıklar daha çok tercih edilebilir noktaya kayıyor. Endekslerle birlikte hareket eden Bitcoin, yaşanan etkiyle birlikte, kritik direnci zorlamaya devam ediyor.

Bitcoin dominance oranının artması altcoinleri baskılamaya devam ederken BTC/USD paritesinin 40.000 direnciyle verdiği mücadele gün sonuna doğru endekslerde yaşanan geri çekilmenin de etkisiyle bir miktar sekteye uğramış durumda. 40.000 direncindeki reaksiyonlar yatırımcı kanadında dikkatle takip edilirken altcoinlerde ise destek seviyelerinin izlenmesi ön plana çıkıyor.

ADA/USD

Ağustos ayında Alonzo güncellemesi merakla beklenen Cardano adından sık sık Ethereum’un rakibi olarak söz ettiriyor.

Güçlü bir yükselen trend içerisinde fiyatlamasını sürdüren kripto para biriminin hakimiyet oranı ise bir miktar zayıflamış durumda. 1.42 trend desteğinden toparlamasının ardından ivme kazanan ADA/USD gün içerisinde 1.60 9MA direncini test etti.

9MA’dan henüz onay alamayan kripto para birimi 1.54 desteğine yöneldi. 20 MA’ya denk gelen bu bölgenin üzerinde tutunması ise önem taşıyor. Genel anlamda iki hareketli ortalama arasında sıkışan ADA/USD’nin alandan çıkış yönünün dikkatle takip edilmesi gerektiği düşünülüyor.

Yaşanabilecek satış baskısında ise 1.42’ye kadar olan fiyatlamalar olağan karşılanabilir. Bu noktada, trend görünümünün bozulmaması yeniden alımları destekleyici olabilir.

Yukarıda ise günlük grafikte test edip geri çekildiği bir önceki zirveyi geçerek yeni bir tepe oluşumu yapması trendin gücünü artırıcı olacaktır. Yukarı yönlü oluşabilecek reaksiyonlarda 1,87 direnci ayrıca izlenebilir.

Dirençler:  1.68 – 1.76 – 1.87 – 2.00

Destekler:  1.54 – 1.42 – 1.27 – 1.13

blank

LINK/USD

4 saatlik grafikte düşüş trendini kırmasının ardından hacmindeki zayıflamanın da etkisiyle düşüş kanalı içerisinde fiyatlanmaya devam etti. Piyasada yaşanan pozitif gelişmelerle birlikte hareketli ortalamalar bölgesinden pozitif ayrışan kripto para birimi bir miktar satıcılı seyre bürünerek yeniden 9MA desteğine yöneldi.

25 seviyesi kırılırsa LINK/USD’de satış baskısı bir miktar derinleşebilir ve ilk etapta 23 desteği test edilebilir. Bölge, 20 MA eksenine tekabül etmesinden dolayı dikkatle izlenmelidir.

Alımların yeniden tetiklenebileceği alan olarak görülen bu destek seviyesinden toparlama görülebilir, ancak olası bir negatif ayrışmada sonraki steplerin takip edilmesinde yarar görülmektedir.

Gün içerisinde verdiği kaybı silmeye yönelik aksiyon geliştirmesi, yani yeniden 27 seviyelerine yaklaşması sonraki etapta 30’lu dirençleri gündeme getirebilir.

Genel anlamda bünyesinde özellikle olumsuzluk barındırmayan kripto para biriminin aşırı alım bölgesinden aldığı tepki olağan karşılanabilir. Özellikle hareketli ortalamaların üzerinde tutunmaya devam etmesi yeni fırsatları tetikleyebilir.

Dirençler:  27 – 30 – 32 – 34.50

Destekler:  25 – 23 – 19 – 16.60

blank

MATIC/USD

Kritik 1.23 desteğinden toparlanan kripto para birimi aşırı alım bölgesine yaptığı geçişin ardından ivme kazanarak 4 saatlik grafikte beliren düşüş trendini kırmayı başardı.

Halihazırda 1.70 direncini test eden MATIC/USD’nin alıcılı seyrini koruması kademeli olarak direnç seviyelerini gündeme getirebilir.

Özellikle Çin yatırımcısının yoğun ilgi gösterdiği kripto para birimi BNB Coin’de yaşanan yataylıktan faydalanıyor. 1.70 direncini kırması halinde kripto para biriminde 1.90 ve 2.20 seviyeleri takip edilebilir.

Aşağıda ise 9MA desteği yakından izlenmelidir. Hareketli ortalamadan negatif ayrışmadığı müddetçe alımlar desteklenebilir.

Ancak, satış baskısının devamı ilk etapta 1.49, sonrasında 1.23 desteğini gündeme getirebilir.

Dirençler: 1.70 – 1.90 – 2.20 – 2.57

Destekler:  1.56 – 1.50 – 1.23 – 1.00

blank

HOT/USD

Yatay eksende fiyatlamasını sürdüren HOT/USD kanal direncini test ediyor. Aşırı satım bölgesinden çıkış yakalayamayan ve düşüş kanalının negatif etkisinden henüz sıyrılamayan kripto para biriminin ilk etapta 0,009 seviyesini kırması önemli gözüküyor.

Kanaldan pozitif çıkış yakalayabilirse ayrışmanın devamı gelebilir ve 0,0115 ile 0,0153 dirençleri takip edilebilir.

Aşağıda ise 0,0075 seviyesi önemli bir bariyer görevinde. Daha önce bahsettiğimiz bu seviyeyi güçlü bir destek haline getiren HOT/USD alandaki gücünü hacmindeki zayıflık devam ederse koruyamayabilir. Böylelikle daha önce test ettiği dip seviyeyi tekrar gündeme alabilir.

0,0054’e denk gelen bu dibin üzerinde tutunarak yeni bir dip yapmaması yeniden alımlar için umut verici olarak görülebilir.

Dirençler:  0,0080 – 0,0115 – 0,0153 – 0,0184

Destekler:  0,0075 – 0,0054 – 0,0028 – 0,0014

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Dogecoin (DOGE) Kopyası SHIB, Kritik İndikatörde Dibi Gördü

Kripto para odaklı analiz şirketi Santiment, meme tokenlerin ilki olarak da bilinen Dogecoin'i (DOGE) ve bunun kopyalarını ele alıp yükseliş şanslarını yorumladı. Santiment'in hedefindeki ilk...

Kim Kardashian da Kripto Para Sektörüne Girdi: İşte İlk Kripto Parası!

Dünyanın en ünlü isimlerinden birisi olan Kim Kardashian, kripto para sektörüne giriş yapan en güncel kişi oldu. Kardashian, ünlü boksör Floyd Mayweather'in geçtiğimiz haftalarda...

Altcoinlerde Bu Seviyelere Dikkat! XRP – DOT – SOL – UNI Analizi

Bitcoin haftayı yeşil açarken dominance seviyesindeki büyüme altcoinleri kısıtlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda bir dizi negatif haberin etkisinde kalan Bitcoin, son zamanlarda ülkeler, bankalar...

Elon Musk, Tesla’nın Ne Zaman Bitcoin (BTC) Kabul Edeceğini Açıkladı, BTC Yükseldi!

Tesla CEO'su Elon Musk, yaklaşık bir ay önce yaptığı bir açıklama ile kripto para sektörünün kalbine büyük bir darbe indirdi. Musk, Bitcoin madencilerinin fosil...

“Kripto Kralı” Barry Silbert, Kripto Para Yatırımcılarını Üzecek Bir Açıklama Yaptı

CoinDesk ve Digital Currency Group gibi kripto para sektörünün en büyük kurumlarının sahibi olan "Kripto Kralı" Barry Silbert, yayınladığı bir dizi tweet ile şu...

Miota’nın (IOTA) Yeni Ortaklık Duyurusu Ve IOTA Fiyat Analizi!

Bitcoin’deki (BTC) düşüş sürecinin ardından girilen yatay konsolidasyon sürecinde yaşanan BTC hakimiyeti, yükselişiyle piyasadaki altcoinlerin ezdiği görülüyor. Ancak Haziran ayı itibariyle mainnet, yeni ortaklıklar ve...