AltcoinAltcoinlerde Bu Seviyelere Dikkat! XRP - DOT - SOL - UNI Analizi

Altcoinlerde Bu Seviyelere Dikkat! XRP – DOT – SOL – UNI Analizi

Satışlar Nereye Kadar Derinleşir?

Takip et blank

Bitcoin haftayı yeşil açarken dominance seviyesindeki büyüme altcoinleri kısıtlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda bir dizi negatif haberin etkisinde kalan Bitcoin, son zamanlarda ülkeler, bankalar ve yatırımcılardan gelen pozitif desteklerle yeniden toparlama çabası içerisine giriyor.

Teksas Valisi’nin kripto paraları tanıması, Güney Afrika ile Hollanda’dan gelen pozitif haberler ve Elon Musk’ın Tesla konusunda tekrar Bitcoin kabul etme söylemleri piyasanın genelinde pozitif fiyatlamaya sebep oldu.

Bitcoin 40.000 mücadelesini sürdürürken piyasadan karışık sinyaller gelmeye devam ediyor. Altcoinlerdeki yataylık ise kritik destek bölgelerinde gerçekleşiyor.

XRP/USD

SEC-Ripple Yönetimi arasındaki dava sürecinden sıyrılmaya çalışan XRP/USD boğa koşusundan istediğini bulamasa da yükseliş trendindeki fiyatlamasını sürdürebildi. Halihazırda piyasa koşullarından fazlasıyla etkilenen kripto para birimi 0,8656 desteğini test ediyor.

Desteğin kırılması ilk etapta 0,8000 seviyesini gündeme getirebilir. Trend desteğine gelen bu bölgede tutunması kripto para birimi için önemli gözüküyor. 0,8000’in üzerinde tutunamazsa ve trend görünümünden sarkma yaşarsa 0,7200 seviyesi takip edilebilir.

Bir diğer açıdan, trend desteğinden gelebilecek alımlar fırsat olarak değerlendirilebilir. Bu durumda günlük grafikte 9MA’yı yukarı yönlü kırması ve aşırı alım bölgesine geçiş yapma süreci izlenebilir.

Alış hacimlerinin artmasıyla ivmenin yakalanma süreci 1,00 direncine kadar dikkatle takip edilmelidir. Güçlü bir direnç haline gelen 1,00 seviyesi reaksiyonun devamlılığı için kritik bir bölge sayılabilir.

Dirençler: 0,9417 – 1,0000 – 1,2556 – 1,4013

Destekler: 0,8656 – 0,7200 – 0,6050 – 0,5153

blank

DOT/USD

4 saatlik grafikte yükselen kanal içerisinde fiyatlanan DOT/USD aşırı alım bölgesine geçişindeki hacmini koruyamadı. Satıcılı bir görünüme bürünen kripto para birimi halihazırda kritik bir bölgede fiyatlanıyor.

Aşırı satım bölgesine geri dönen ve kanal desteğini test eden DOT/USD’nin 9MA’yı kırması önem taşıyor. 22 direncinden onay alamayan kripto para birimi hareketli ortalamayı ve 22 direncini hacimli bir şekilde kırmayı başarırsa 27 ve 31 seviyeleri takip edilebilir.

Bu durumda, kanal direncine doğru yönelme süreci ayrıca yatırımcı tarafından takip edilmelidir. Özellikle kanal direnci gündeme gelirse bölgeden gelebilecek satış baskısına dikkat edilmesinde yarar görülüyor.

Aşağıda ise oluşabilecek ayı tuzaklarına ve 19 desteğine dikkat edilmeli. Desteğe kadar olan sarkmalar olağan karşılanabilir, ancak güçlü bir kırılma neticesinde satışların derinleşmesi beklenebilir.

Dirençler:  22 – 27 – 31 – 36

Destekler:  19 – 17 – 14 – 10

blank

SOL/USD

İşlem hızını ve sayısına hız kazandırmayı amaç edinen Solar Blockchain’in birimi SOL, son zamanlarda dikkat çeken coinler arasında yer alıyor.

48 direncinin test etmesinin ardından yer yer geri çekilen kripto para birimi yükseliş trendindeki fiyatlamasını sürdürüyor. Görece iyi bir performans sergileyen SOL/USD halihazırda Bollinger orta bandına çekilmiş durumda.

Orta banttan negatif ayrışması satışların ilk etapta trend desteğine kadar sürmesine neden olabilir. 34 seviyesine denk gelen alan güçlü bir destek sayılabilir ve meydana gelebilecek toparlanmalar değerlendirilebilir.

34’ün aşağı yönlü kırılması trend desteğinin altına sarkmasına sebebiyet verebilir. Bu durumda, 31 ve 27 seviyeleri göz önünde bulundurulabilir.

Dirençler:  38 – 42 – 48 – 55

Destekler:  34 – 31 – 27 – 21

blank

UNI/USD

Uniswap merkeziyetsiz değişim tabanının yönetim token’ı olan UNI yaşadığı ivmeyle kullanıcının dikkatini çeken bir kripto olarak karşımıza çıkıyor. Geri çekilme sürecinde en çok merak edilen kripto para birimleri arasında yer alan UNI/USD 44 direncinde karşılaştığı satış baskısıyla yaklaşık %70’e yakın değer kaybı yaşayarak 14 seviyelerine kadar çekildi.

Test ettiği dip seviyenin ardından ivme yakalamaya çalışan UNI/USD 30 direncinde iki kez retle karşılaşmasının ardından hareketli ortalamalar bölgesinden negatif ayrıştı.

Halihazırda aşırı satım bölgesinden fiyatlanan ve 9MA ekseninde konumlanan kripto para birimi 21 desteğini periyodik olarak test ediyor.

23 seviyesi ve 9MA direncini kırabilirse kademeli olarak yükselişine devam edebileceği düşünülüyor. Bu durumda, 20 ve 9 MA’nın kesişim yönüne ayrıca dikkat edilmesi gerektiği düşünülüyor.

Aşağıda ise 21-19 bant aralığı ön planda. Desteklerin kırılması satış baskısını derinleştirebilir. Böylelikle, 16 ve 14 seviyeleri göz önünde bulundurulabilir. Bu denli yaşanabilecek sarkmada 14 seviyesinin üzerinde tutunması ve yeni bir dip yapmama çabasına girmesi kritik gözüküyor.

Dirençler:  25 – 30 – 33 – 38

Destekler:  21 – 19 – 16 – 14

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Dogecoin (DOGE) Kopyası SHIB, Kritik İndikatörde Dibi Gördü

Kripto para odaklı analiz şirketi Santiment, meme tokenlerin ilki olarak da bilinen Dogecoin'i (DOGE) ve bunun kopyalarını ele alıp yükseliş şanslarını yorumladı. Santiment'in hedefindeki ilk...

Bitcoin Hakimiyeti Azaldı, Altcoinlerden Olumlu Sinyaller Gelmeye Başladı! – BTC – ETH – CHZ...

El Salvador’un yasal kabulünün ardından Latin Amerika ülkelerinden gelen Bitcoin atılımları ve Teksas ile Avrupa’nın ilgisinin kripto paralara kayması olumlu bir hava oluşturdu. Sonrasında...

Miota’nın (IOTA) Yeni Ortaklık Duyurusu Ve IOTA Fiyat Analizi!

Bitcoin’deki (BTC) düşüş sürecinin ardından girilen yatay konsolidasyon sürecinde yaşanan BTC hakimiyeti, yükselişiyle piyasadaki altcoinlerin ezdiği görülüyor. Ancak Haziran ayı itibariyle mainnet, yeni ortaklıklar ve...

Elon Musk Artık Kripto Paralar Hakkında Tweet Atmıyor!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, kripto para piyasasında sert bir düşüşe neden olduktan sonra sessizliğe bürünmüş gibi gözüküyor. Güney Afrikalı milyarder, ilk olarak...

Elon Musk, Tesla’nın Ne Zaman Bitcoin (BTC) Kabul Edeceğini Açıkladı, BTC Yükseldi!

Tesla CEO'su Elon Musk, yaklaşık bir ay önce yaptığı bir açıklama ile kripto para sektörünün kalbine büyük bir darbe indirdi. Musk, Bitcoin madencilerinin fosil...

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı, Yatırım Yaptığı Rakip Kripto Paraları Açıkladı

Ethereum (ETH) kurucu ortağı ve kripto para sektörünün en eski isimlerinden birisi olan Anthony Di Iorio, yatırım yaptığı kripto paraları ve portföyünün bir kısmını...