Bloktopia (BLOK)Alım Fırsatı Bitcoin'den (BTC) Çok Metaverse Arazilerinde mi?

Alım Fırsatı Bitcoin’den (BTC) Çok Metaverse Arazilerinde mi?

Metaverse sektörü sona mı eriyor?

Takip et blank

2022 yılı itibariyle kripto para birimlerinde çok sert düşüşler meydana geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dahi zirve seviyesinde yüzde 75 oranında düşüş yaşarken, birçok altcoin yüzde 95 oranında çöküş yaşadı.

blank

2021 yılının son aylarına baktığımı takdirde ise sektörde büyük bir yükseliş trendinin yaşandığı görülüyor. Metaverse ürünlerinin piyasayı domine etmesi, bazı yatırımcıların milyoner veya milyarder olmasını sağladı.

Facebook gibi dev bir şirket dahi o dönemde ismini META’ya çevirerek metaverse ürünlerine ve teknolojisine yatırım yapmaya başladığı görülüyor.

blank

Son dönemlerde ise metaverse altcoin’lerin de büyük bir çöküş yaşandı. Bu çöküşe takriben, metaverse arazilerinin işlem hacimleri de ciddi miktarda düşüş yaşamış durumda.

blank

Metaverse Sektöründe Fırsat mı Var?

Delphi Digital verilerine göre metaverse arazilerinin işlem hacmi zirve seviyeden yüzde 98 oranında düşüş yaşamış durumda. Bu düşüşün haricinde altcoin’lerin fiyatlarının da ucuzlaması, metaverse arazileri sayesinde yatırımcılara bir fırsat getirmiş olabilir.

İlerleyen aylarda lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte yeni bir metaverse boğasının başlayacağı tahmin ediliyor.

BTC’nin düşüşe geçmesinden ötürü potansiyel yükselişlerini tamamlayamayan bu altcoin’ler, yeni milyonerler veya milyarderler ortaya çıkartabilir.

Türk kripto para yatırımcılarının ise RadioCaca, CEEK VR ve Bloktopia isimli metaverse altcoin’lerini takip ettiği bilinmekte.

Her ne kadar RACA şimdilik arazi satışlarında geri planda kalsa da, CEEK ve BLOK arazileri ilerleyen dönemlerde sektörün toparlanmasıyla birlikte tekrardan yatırımcılarına devasa kazançlar getirebilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...

47 Yıllık Analist: “Bitcoin (BTC), Sıfırlanabilir”!

Finans piyasalarının en önemli isimlerinden bir tanesi olan Peter Brandt, 47 yıldır borsada tüccarlık ve analistlik yapıyor. Kripto para sektörüne karşıda yakın bir tutum...