AltcoinABD'li Bitcoin Şirketi Kapandı, Bu Altcoin Yüzde 90 Düşüş Yaşadı!

ABD’li Bitcoin Şirketi Kapandı, Bu Altcoin Yüzde 90 Düşüş Yaşadı!

Unbanked (UNBNK) piyasadan silindi.

Takip et blank

Kripto para sektöründeki kaos son bulmuyor. Bugün gelen bilgilere göre ABD merkezli bir kripto para saklama şirketi olan Unbanked kapandı. Amerika Birleşik Devletlerinin kripto platformlarına olan baskısı son hız devam ediyor.

Birçok kripto şirketinin zorlu bir süreç geçirmesine neden olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yine bir kripto şirketinin kapanmasına neden oldu.

Son aktarılan bilgilere göre kripto saklama şirketi Unbanked, ABD’deki düzenleyici belirsizlikler sebebiyle kapandı. Unbanked konu ile ilgili şu metni paylaştı:

“Bugün, Unbanked’i kapatma kararı aldık. Şirketi 2018 yılında kurduğumuzda, blockchain’in kripto paralar veya sabit paralar şeklinde değer iletimi için en iyi yol olduğunu biliyorduk, ancak günlük kullanım için mevcut küresel finansal sisteme bağlanması gerekiyordu. Banka hesapları ve banka kartları gibi giriş ve çıkış noktalarına blockchain’i entegre ederel, müşterilere daha iyi kontrol, daha düşük ücretler ve daha fazla kolaylık sağlamaya çalıştık.”

“5 yıl önceki kripto manzarası bugünkünden çok farklıydı ve birçok insan, bankaların veya kart ağlarının Unbanked’in misyonuna katılmayacağını düşünüyordu. Diğerleri ise kripto şirketlerinin, kendi altyapılarını kullanmak yerine Unbanked’in beyaz etiketli hizmetlerini kullanmak istemeyeceğini düşünüyordu. Biz, şüpheci olanları yanıltmayı başardık ve çeşitli ülkelerde yüz binlerce kullanıcıya hizmet veren 25’ten fazla şirketi destekledik. Küresel ölçekte sektör o zamandan bu yana çok ilerledi ve giderek daha da güçlendi.”

“Unbanked’i ABD’de yerel olarak kurmanın uzun vadeli akıllıca bir hamle olacağına inanıyorduk. Diğer kripto şirketleri sıkı düzenlemeleri atlattıkları için hızla büyürken, biz, düzenleyicilerle ilişki kurmak ve onların zorlu süreçlerini takip etmekle Unbanked’i sonunda bir adım öne çıkaracağını düşünüyorduk. Ne yazık ki, bunun böyle olmadığını öğrendik ve bu yolun aldatıcı bir şekilde zaman kaybına ve aşırı maliyetlere yol açtığını gördük. Dürüst olmak gerekirse, ABD düzenleyicileri, şirketlerin (bankalar ve finans teknolojileri) kripto varlıkları desteklemelerini aktif olarak engellemeye çalışıyorlar hatta şirketlerin işleri doğru ve kurala uygun bir şekilde yapmaya çalıştığı durumlarda bile. Bu çabaları işe yarıyor ve sonuç olarak Unbanked’in sermaye elde etme yeteneğini ve sürdürülebilir bir işletme olarak faaliyet gösterme yeteneğini kısıtladı.”

“Unbanked hiçbir zaman büyük kurumsal bir tur yapmadı ve büyümemizin çoğu kendi kendine finanse etme ve operasyonlardan gelen gelirlerden kaynaklandı. Unbanked’in çoğu fonu, çeşitli kitle fonlama kampanyalarına destek veren kişilerden geldi. Toplamda, Unbanked, yaklaşık 6.000 yatırımcıdan 5 yıl içinde 4 milyon dolar topladı. Unbanked’in kapanmasıyla zarar gören yatırımcılar büyük kuruluşlar değil, blok zincirinin gelecek olduğuna ve düzenlemelere uygun bir şekilde çalışan ABD şirketlerinin en iyi seçenek olduğuna inanarak kendi paralarını yatıran bireylerdir.”

“Üç hafta önce Unbanked, işletmelerini genişletmek için 20 milyon dolar değerlemeli bir yatırımla 5 milyon dolarlık bir yatırım anlaşması imzaladı. Bu fonları şu anda henüz almadık. Hala bu fonları alacağımıza umutluyuz; eğer alırsak, Unbanked operasyonlara devam edecek ve daha da güçlenecektir. Ancak, paranın bankada olmadığı sürece bu para geçerli değildir. Alternatif finansman kaynaklarını da araştırmaya devam edeceğiz.”

“Bu durumda, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza ne olduğunu iletmek önemliydi. Unbanked müşterileri, mümkün olan en kısa sürede tüm fonları (kripto ve USD) çekmeye başlamalıdır. Unbanked her zaman müşteri fonlarını işletme operasyonlarından ayrı tutmuş ve tüm fonlar, hangi varlığın saklandığına bakılmaksızın 1:1 olarak korunmuştur. Para çekme işlevselliğini önümüzdeki 30 gün boyunca devam ettirmeyi planlıyoruz, ancak lütfen fonları çekmeye başlamak için beklemeyin. Bu, havaleler, ACH, Plaid ve LTC, USDT, UNBNK veya mevcut varlıklarınızın tutulduğu herhangi bir cüzdana kripto para çekme işlemlerini içerir.”

“Unbanked’i kapatma kararı hafife alınmış bir karar değildir, ancak takımımızın tüm geçerli seçenekleri araştırmak için sarf ettiği çaba yetersiz kalmıştır. Son 5 yıldaki çaba ve özveriyle Unbanked’i inşa eden tüm Unbanked ekibi takdir edilmelidir. Misyona inandıkları için görevlerinin ötesine geçen çok sadık ve yetenekli bir ekibimiz var.”

“Umut ediyoruz ki bir gün, belki de yakın bir zamanda, Unbanked’i canlandırabilir veya daha iyi finansman kaynaklarına sahip başka bir şirket, temel misyonumuzu sürdürebilir.”

Bu gelişmenin ardından Unbanked (UNBNK) yüzde 90’dan fazla düşüş yaşadı ve piyasadan silindi.

blank

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Binance CEO’su Teng, Bitcoin’de (BTC) Fiyat Tahmini Yaptı!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in CEO'su Richard Teng, son dönemde kripto piyasasının gündeminde yer almıyor. CZ'ye göre çok daha...

Bitcoin (BTC) 2024 Yılı Ağustos Ayında 350 Bin Dolar Olacak Diyen Uzman, Yeni Açıklama...

En çok satan finans kitaplarından bir tanesi olan “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, insanları fiyatı daha da artmadan lider kripto para birimi...

Bu Bitcoin Borsası, USDT Dahil Birçok Stablecoin’i Delist Ediyor!

ABD merkezli bir kripto para borsası olan Uphold, Avrupalı ​​kullanıcılara MiCA düzenlemesinin yürürlüğe girme ihtimaline karşı, 1 Temmuz'dan itibaren toplamda 6 stablecoin ile alım...

Bitcoin Ayısı Capo: Altcoin Satın Almak İçin En Doğru Zaman!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Crypto Capo, kısa bir süre önce yeni bir analiz paylaştı. Geçtiğimiz yıl itibariyle bearish tahminler yapan...

SON DAKİKA: Coinbase, Bu 4 Altcoin Hakkında Delist Duyurusu Paylaştı!

Son dakikalarda gelen bilgilere göre dev kripto para borsası Coinbase, Circuits of Value (COVAL), Rai (RAI) ve Wrapped Ampleforth (wAMPL) isimli 3 altcoin'i delist...

Michael Saylor: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeyi Aşarsa, 8 Milyon Dolara Yükselebilir!

Amerikalı yazılım geliştiricisi MicroStrategy'nin kurucusu Michael Saylor, Bitcoin'in (BTC) fiyatının 8 milyon dolara çıkabileceğini söyledi. Saylor'un lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yaptığı konuşma,...